بروز سالانه 400 هزار سکته مغزی در کشور
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۹۱۳۶۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
۱۲۳۲۲
دبیرعلمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی والکترودیاگنوز ایران گفت: سالانه حدود 400 هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می شوند که حدود دو سوم این بیماران نیازمند خدمات توانبخشی هستند.
خبرگزاری ایرنا: دبیرعلمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی والکترودیاگنوز ایران گفت: سالانه حدود 400 هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می شوند که حدود دو سوم این بیماران نیازمند خدمات توانبخشی هستند.

دکتر رضا سلمان روغنی امروز سه شنبه در نشست خبری نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران افزود:توانبخشی بیماران دچارسکته مغزی از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوری که از مجموع این بیماران حدود 200 هزار نفر دچار معلولیت و ناتوانی جسمی می شوند که باید در روند درمان آنها مجموعه بخش های توانبخشی به کمک این بیماران بشتابند.

وی ادامه داد: الان کمردرد و دیسک کمردیگر هیچ احتیاجی به جراحی ندارد و 95 درصد از بیماران بدون عمل جراحی با اقدامات درمانی، دارویی، طب فیزیکی، تزریقات تخصصی و فیزیوتراپی درمان می شوند.

به گفته وی امروزه درمان های غیرتهاجمی به کمک بیماران آمده و بدون انجام اعمال جراحی و پاره کردن بافت های بدن به راحتی می توان بیماران مشکلات عضلانی و اسکلتی را درمان کرد.

سلمان روغنی یادآور شد: مشکلات عضلانی و اسکلتی می تواند با وراثت و همچنین نوع سبک زندگی ارتباط داشته باشد به طوری که در برخی از خانواده ها آرتروز و دیسک کمر بیشتر مشاهده می شود.

وی اضافه کرد: دیسک کمر و آرتروز از شایع ترین بیماری های عضلانی و اسکلتی محسوب می شود که فاکتورهای محیطی و سبک زندگی می تواند این وضعیت بیماری را تشدید کند. استعمال دخانیات نیز می تواند روند پیشرفت بیماری های عضلانی و اسکلتی را افزایش دهد.

دبیرعلمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی و توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران افزود: امروزه بسیاری از بیماران مبتلا به دیسک کمر با بلند کردن اجسام سنگین دچار مشکلات نمی شوند بلکه این بیماران افرادی هستند که ساعت ها پشت میز کار و کامپیوتر خود نشسته و در این صورت فشار زیادی به ناحیه کمر و ستون فقرات آنان وارد می شود و همین شرایط منجر به کمردردهای مزمن و در گاهی موارد حاد می شود.

وی توصیه کرد: بنابراین رعایت نکات بهداشتی مانند نحوه نشستن پشت کامپیوتر بسیار مهم است البته ما به همه توصیه می کنیم که هر 50 دقیقه تا یک ساعت حدود پنج دقیقه کارمندان و آن دسته از افرادی که مجبور هستند ساعت ها پشت میز بنشینند راه بروند تا دچار کمر درد و یا مشکلات عضلانی و اسکلتی نشوند.

وی گفت:آندوسکوپی ستون فقرات ازدیگر روش های تشخیصی است که البته همه بیمارانی که دچار درد در کمر یا ناحیه ستوفقرات هستند کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند اما این روش از نتایج مثبت و عوارض کمتری برخوردار است.

سلمان روغنی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی دیگری که دراین کنگره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت 'درد' است که میهمانان خارجی از اروپا و امریکا در این خصوص سخنرانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هر گونه علت ثانویه موجب بروز مشکلات عضلانی می شود گفت: طب فیزیکی و توانبخشی بررسی تشخیص، درمان ساختار اختلالات فیزیکی بدن است و تمرکز امسال کنگره تعامل با تمامی تیم های توانبخشی، گروه های ورزشی ، درمانگران ، فیریوتراپیست ها ، جراحان مغز و اعصاب است.

دبیرعلمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی والکترودیاگنوز ایران ادامه داد: در این کنگره تاکیده شده است که بر روی تازه های توانبخشی و درمان بیماران مبتلا به بیماری های عضلاتی و اسکلتی، سکته های مغزی و کاهش درد با حداقل هزینه ها است.

وی از راه اندازی بخش توانبخشی بیمارستان رفیده خبر داد و گفت:این بیمارستان به تازگی اقدامات درمانی و توابخشی برای بیماران مهیا کرده است و به عنوان بزرگترین بیمارستان در خاورمیانه محسوب می شود.

نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران در روزهای 14 تا 16 بهمن ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر