عیادت سید علی خمینی از شاعر انقلاب
۲۹۴۴۵۹
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۸
۱۳۲۷۶
سید علی خمینی با حضور در منزل استاد حمید سبزواری از این شاعر متعهد انقلاب عبادت کرد.
خبرگزاری ایسنا: سید علی خمینی با حضور در منزل استاد حمید سبزواری از این شاعر متعهد انقلاب عبادت کرد.

حجت الاسلام سید علی خمینی در این دیدار با اشاره به اینکه انقلاب ملت ایران بر پایه عقل و عاطفه استوار بود اظهار کرد: از ارکان اصلی بُعد عاطفی انقلاب، اشعار انقلابی بود و حمید سبزواری استوانه درخشان شعر انقلاب است.

یادگار امام با تقدیر از مجاهدات فرهنگی این شاعر پیشکسوت گفت: امروز و پس از گذشت سه دهه از انقلاب وظیفه ماست که نسبت به این هر دو بُعد حساس باشیم و نگذاریم که عقلانیت و عاطفه در نظام اسلامیمان کمرنگ شود.

سید علی خمینی گفت: هر اقدامی که موجب تضعیف محبت مردم نسبت به نظام شود خواسته یا ناخواسته گام برداشتن در زمین دشمن است.

وی با اشاره به اینکه اشعار حمید سبزواری تا سالهای سال در خاطره مردم ایران ماندگار است از شخصیت فردی این شاعر متعهد تجلیل کرد و با انتقاد از نهادهای مسئول گفت: متاسفانه تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی انقلاب آن طور که شایسته و بایسته است انجام نمی گیرد و نباید مناعت طبع استوانه هایی چون استاد سبزواری باعث فراموشی این بزرگان از یاد و خاطر نسل جدید شود.

سید علی خمینی در پایان این دیدار برای شفای حمید سبزواری دعا و ابراز امیدواری کرد که شعر انقلاب روز به روز مسیر پیشرفت و تعالی را طی کند.

در ابتدای این دیدار فرزند استاد سبزواری ضمن تجلیل از مقام بنیانگذار انقلاب اسلامی گزارشی از روند درمان این شاعر متعهد و پیشکسوت ارائه داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج