عجیب‌ ترین آئین‌ های‌ مذهبی هند +عکس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۹۵۱۴۸
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
۳۸۵۳۹
فستیوال مارها، رقص ببرها، راه رفتن در میان آتش، فرو بردن تیر در بدن و ... شگفت انگیزترین آئین های مذهبی در هند است.
خبرگزاری میزان: فستیوال مارها، رقص ببرها، راه رفتن در میان آتش، فرو بردن تیر در بدن و ... شگفت انگیزترین آئین های مذهبی در هند است.

به نقل از منابع هندی، عجیب و غیب ترین آیین های مذهبی در هندوستان بدین شرح است:
 
بکش یا کشته شو – فستیوال بانی – آندرا پرادش

 این مراسم که به گفته کشیش عبادتگاه دواگاراتو بیش از یکصد سال قدمت دارد هر ساله به مناسبت یادبود کشته شدن یکی از الهه های هند باستان برگزار می شود که در آن مردم بسیار زیادی از سراسر ایالت های آندرا پرادش و کارناتاکا در این عبادتگاه جمع می شوند و بوسیله چوب دست های خود بر سر یکدیگر ضربه می زنند. این مراسم هر ساله تعداد زیادی مجروح یا کشته راهی بیمارستان ها می کند.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

فستیوال مارها یا نگ پانچامی 

نقش مارها در مراسم مذهبی هندو ها بر کسی پنهان نیست. هر ساله طی مراسمی هزاران نفر از هندوستان و نپال در این مراسم شرکت می کنند که در آن، موبد ها در حالی که روسری به سر دارند در مقابل مار های زهر آلود می نشینند و آنها را پرستش می کنند. آنها همچنین با شیر و موش از مارها پذیرایی می کنند! این عمل آنها بر پایه اعتقادشان استوار است که مارها در این جشن مقدس هیچ کس را نمی گزند!

رقص ببر ها – پالی کولی – کرالا

این مراسم رنگین و زیبا هر ساله در ایالت کرالا در جنوب هندوستان برگزار می شود که در آن هنرمندانی با لباس های قرمز، زرد و مشکی و همچنین طراحی صورت و بدن خود به شکل ببر، در خیابان ها به رقص و آواز می پردازند.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

فستیوال شترها در پوشکار – راجستان

این فستیوال بزرگ در نوامبر هر سال به مدت پنج روز برگزار می شود، حدود پنجاه هزار شتر به همراه صاحبانشان در آن شرکت می کنند که همگی را تزئین کرده و به فروش می رسند. در این میان جشن هایی از قبیل رقص، آواز، آکروبات، شعبده بازی و مار گیری نیز برگزار می شوند.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

راه رفتن در میان آتش – تامیل نادو

این مراسم که امروزه به کشور های سنگاپور، سریلانکا و حتی آفریقای جنوبی نیز اشاعه پیدا کرده اصالت خود را از یک داستان مذهبی و ایالت تامیل نادو هندوستان وام می گیرد که خود متشکل از هجده آیین است که انجام آنها حدود دو ماه و نیم به طول می انجامد. در این مراسم مردم با پای برهنه از میان آتش عبور می کنند و معتقدند که این کار موجب رضایت و در نتیجه افزایش نعمات آنها به انسان می شود.
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

رها کردن کودکان از بالای بام به پایین – ماهاراشترا و کارناتاکا

این مراسم جهت سنجش بخت و اقبال کودکان انجام می شود که در آن، هندوها فرزندان خود را از بالای بام به پایین پرتاب می کنند! در پایین بام نیز چند مرد با پارچه ای برای نجان کودک ایستاده اند تا او را بگیرند و خوش شانسی اش ثابت شود! این مراسم که بیشتر در ایالت های ماهاراشترا و کارناتاکا انجام می شود قدمتی بیش از هفتصد سال داشته و همواره مورد انتقاد نهاد های دفاع از حقوق کودکان هند قرار گرفته است.
  
فرو بردن تیر در بدن – تامیل نادو 

این مراسم به جهت یاد واره کارتیکیا، فرزند شیوا، خداوند هندوها برگزار می شود. این مراسم 48 روز به طول می انجامد و شرکت کنندگان در آن تمامی این روز ها را روزه می گیرند و در این مدت اعمال سختی چون فرو بردن نیزه به عنوان پیرسینگ در بدن، کشیدن تراکتور و یا فرو بردن اجسامی در پوست بدن می پردازند. بعضی نیز نیزه در لپ، گونه یا زبان خود فرو می برند تا قادر به صحبت نباشند و آن را روزه سکوت می نامند.
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

مبارزه با گاو وحشی بدون سلاح یا جالیکاتو – تامیا نادو 

اگر فکر می کنید مبارزه با گاو وحشی تنها توسط ماتادور های اسپانیایی صورت می گیرد، بیشتر فکر کنید. این آیین در هندوستان بسیار خطرناک تر از اسپانیا بوده است و حدود بیش از یک قرن قدمت دارد. این گاو ها از نژادی بسیار قوی هستند که انحصارا برای گاو بازی تربیت می شوند. تفاوت جالیکاتو با بازی ماتادور اسپانیایی در این است که ماتادور های هندی بدون سلاح وارد میدان میشوند و گاو نیز کشته نمیشود. به همین علت نیز تنها در دو سال گذشته، بیش از دویست نفر جان خود را بر اثر همین گاو بازی ها از دست داده اند. به همین علت نیز دادگاه عالی هند در ماه می 2014 برگزاری جالیکاتو را ممنوع اعلام کرد.
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

غلتیدن روی ته مانده غذا – کارناتاکا 

یکی از پدیده های اجتماعی زشتی که جامعه هندوستان از آن به شدت رنج می برد کاست سیستم یا همان طبقه گرایی است. با اینکه سالهاست با مصادیق این پدیده زشت مبارزه می شود اما هنوز در نقاط مختلف این کشور خود نمایی می کند. در این مراسم، افرادی از اقشار پایین (شودرا) بر روی ته مانده غذای باقی مانده از جشن برهما ها می غلتند تا بیماری و پلیدی از آنها دور شود. این غذا ها بر روی برگ درخت موز ریخته شده اند.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

آدم خواری و پیشگویی با استفاده از مردگان – بنارس 

افراد معتقد به این باور را می توان در بنارس به آسانی از روی مو های بلند و گوریده شان و همچنین لباس های آغشته به خاکستر آنها تشخیص داد. این افراد از گوشت مردگان سوزانده شده تغذیه می کنند و به گفته خودشان با آنها ارتباط برقرار می کنند. آنها معتقدند این کار به دسته از افراد نیروی ماورایی اعطا می کنند.
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

ازدواج حیوانات برای آرام کردن خدای باران 

این مراسم در ایالت های آسام و ماهاراشترا صورت می گیرد که در آن، جمعیت بسیار زیادی جمع می شوند تا به پاس بارش باران، از خدای باران خود دو حیوان را به ازدواج با یکدیگر در آورند. نوع این حیوانات بسته به محل رخداد این جشن متفاوت است. در بعضی نقاط سگ، بعضی قورباغه و الاغ! اما تمامی این ازدواج ها به دست موبد انجام می شود.
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

مراسم مذهبی لگد مال شدن زیر پای گاو ها – مادیا پرادش و ماهاراشترا

گاو برای تمامی هندو ها مقدس به شمار می آید. این مراسم درست از یک روز پس از جشن دیوالی شروع می شود و به جای آورندگان آن نیز باید پنج روز روزه بگیرند. سپس گاو های خود را تزئین می کنند و بر روی زمین میخوابند تا از روی آنها رد شود. آنها معتقدند که با این کار، خداوند به نیایش های آنها پاسخ مثبت خواهد داد.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

آویزان شدن از قلاب – کرالا 

به گزارش پایتخت این مراسم مذهبی در روز های مقدسی به نام کومبها بهارانی و ماکارا بهارانی در ایالت کرالا انجام می شود که شرکت کنندگان در این مراسم پشت خود را با نیزه های کوچکی سوراخ می کنند و سپس خود را مانند عقاب و با اتصال نیزه ها به داربست هایی  از جنس بامبو آویزان می کنند.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

 کندن موی سر با دست

در آیین بوداییان، موی سر یکی از ابزار غرور و خود بینی تلقی شده و از موانع بر سر راه رسیدن به رستگاری تلقی می سود. به همین علت نیز روحانیون و راهبان این مذهب هر ساله در مراسمی موی سر خود را با دست می کنند و سپس برای التیام یافتن زخم ناشی از کنده شدن مو، پوست سر را با کود گاو می پوشانند تا شفا یابد!
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

شکستن نارگیل به روی سر – تامیل نادو 

ماجرای این مراسم به دوران حکومت بریتانیا در هندوستان باز می گردد. نقل است که در آن زمان، کمپانی هند شرقی می خواست راه آهنی تاسیس کند که می بایست از میان معبد ماها لاکشمی عبور می کرد. در نتیجه مردم محلی با تخریب این معبد مخالفت کردند و مقامات کمپانی هند شرقی با آنها وارد معامله شدند. 187 سنگ نارگیل شکل در حیاط معبد وجود داشتند که قرار شد اگر مردم محلی بتوانند آنها را بر روی سر خود بشکنند، کمپانی هند شرقی در عوض مسیر راه آها را عوض می کند. مردم نیز قبول می کنند و موفق به انجام این کار می شوند. از آن سال به بعد مراسمی در همین معبد که در ایالت تامیل نالدو واقع شده است برپا می شود که در آن، موبد معبد نارگیل هایی را بر سر عبادت کنندگان این معبد می شکند تا یاد آن واقعه زنده نگه داشته شود.

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

جن گیری از طریق ازدواج با حیوانات

جن گیری در هندوستان با دیگر مناطق جهان متفاوت است. در هندوستان هرگاه دختری با دندان و یا صورتی معیوب به دنیا آید، اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که ارواح یا جن آنها را تسخیر کرده اند. برای رهایی آن دختر و خانواده اش از این موجودات، او را مجبور به ازدواج با حیواناتی همچون سگ و یا بز می کنند!
 
عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر

ازدواج دختران بدون داماد – جشن بلوغ

این مراسم در حقیقت جشنی است برای دخترانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده اند و به اعتقاد خانواده شان آماده ازدواج هستند. در این مراسم لباس عروس بر تن دختر کرده و آو را آرایش می کنند سپس برایش مراسم رقص و پایکوبی بر پا می کنند. این مراسم چند روز به طول می انجامد و در طول این روزها دخترک می بایست در اطاق دیگری جدا از مردان بماند و نباید هیچ مردی را ملاقات کند حتی پدر و برادرانش!

عجیب‌ترین آئین‌های‌مذهبی هند+تصاویر
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
07:41 - 1394/11/19
واقعا که چه رسوم و آداب احمقانه ای....نمیدونم کدوم یک از این مراسم جالبه که خیلیا کشته مرده فرهنگشن...اصلا اینم شد فرهنگ؟...یه سری کارهای احمقانه و دیوانه وار
-
10:05 - 1394/11/28
چرا اینطور نگوئیم : ما هم از این رسم های عجیب وغریب داریم منتها چون زیاد دیدیم برامون عادی شده ولی برای دیگران عجیبه
پاسخ ها
...
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
حداقل مراسمات ما با حیوانات انجام نمیشه، همشون با حضور انسان هست، کسی هم خودش و زیر گاو نمیندازه!
Iran (Islamic Republic of)
04:16 - 1397/04/13
من خیلی هندوستانو دوست داشتم اما این مطالبی رو که خوندم نطرم کاملا عوض شد خاک تو بی عقلشون از مودمی که گاو پرستش میکنن و به جای دعا به خدا رو به روی چند تا مجسمه دعا میکنن چه انتضاری می تونیم داشته باشیم خاک تو سر بی مغرشون که فک میکنن با این گوه کاری ها به خدا نزدیک میشن ادم اگه می خاد اتفاق های خوب تو زندگیش بیفته باید کار های خوب انجام بده به خودش ایمان داشته باشه و برای چیزی که میخاد تلاش کنه . هیچ کس با این کار به جایی نمیرسه خیلی برای همه هندی هایی که به این ها اعتقاد دارن متاسفم به نظرم این ادما خیلی بدبختو بی چارن که این کارها رو می کننن . با تشکر
Iran (Islamic Republic of)
00:14 - 1397/09/18
سلام این اداب ورسوم مربوط به سه هزارسال قبله ونمی خواهندازآئینهای زمان خویش تبعیت کنند
Iran (Islamic Republic of)
12:50 - 1397/09/18
وااااااااى خدای من اینا دیگه چقد دیوانه اند
France
14:31 - 1397/10/17
دوروغ گو این سایت هیچ چیزی از شرق نمیدونه
Iran (Islamic Republic of)
07:43 - 1398/09/19
اریایی ها دو دسته اند شاخه ایرانی شاخه هندی (سندی) اریایی های ساکن ایران بعلت همجواری باتمدین بین النهرین پیشرفت کردن متحد شدن وبا تشکیل دولت وحکومت تمدن ساز شدن .اما شاخه هندی بعلت تفرقه وقبیله گرایی وعدم تشکیل حکومت مستقل فرا گیر در جهل وبی خبری مانند وضع چنان است که اکنون می بینید .علت اصلی تمدن ساز شدن شاخه ایرانی وجوددین توحیدی اشو رزتشت خراسانی که از بلخ بود وبرسمیت شناخته شدن ان توسط حکومت ها بود .ادیان توحیدی تمدن سازنداگر فراگیر شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی