نسخه مسابقه‌ای وانت فورد F-150 +عکس
۲۹۵۳۵۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
۱۰۵۲۳
مدل جدید F-150 رپتور که برای سری مسابقات آفرود «بهترین‌های صحرا» در سال ۲۰۱۶ آماده می‌شود، اخیراً پیشرانه ۳/۵ لیتری اکوبوست و گیربکس ۱۰ سرعته خود را در شرایط طاقت‌فرسا، تحت آزمایش قرار داده است.
وب‌سایت پدال: مدل جدید F-150 رپتور که برای سری مسابقات آفرود «بهترین‌های صحرا» در سال ۲۰۱۶ آماده می‌شود، اخیراً پیشرانه ۳/۵ لیتری اکوبوست و گیربکس ۱۰ سرعته خود را در شرایط طاقت‌فرسا، تحت آزمایش قرار داده است.

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150
2017 Ford F-150 Race Truck

این نسخه مسابقه‌ای «فورد تاف» از F-150 رپتور با تجهیزاتی چون شوک‌های خارجی با قطر ۳ اینچ در جلو و عقب از «فورد ریسینگ شوکس»، فنربندی اضافی جلو وعقب برای جبران فاصله بیشتر از سطح زمین و نسبت فشردگی، یک فریم محافظ سرنشین سفارشی، کمربندهای ایمنی با پنج نقطه مهاربندی، ردیف چراغ‌های LED، سلول سوخت مسابقه‌ای، سیستم لاورنس GPS، یک داشبورد دیجیتال «ریس‌پک» و یک سیستم ثبت داده همراه است.

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

بنابراین، این تراک برای هر شرایطی در بیابان آمادگی دارد و مطابق گفته فورد، انتظار زیادی از آن می‌رود. گریگ فوتز (Greg Foutz)، مالک «فوتز موتور اسپورتس» که سازنده تراک فورد و راننده اصلی مسابقه تراک است، می‌گوید:

در بین تمام تراک‌های مسابقه‌ای که فورد داشته، این مدل بیشترین شباهت را به مدل موجود در بازار دارد. مدل جدید رپتور، بدون هیچگونه تکنولوژی سفارشی یا تنظیمات دیگر، می‌تواند سرسختی و عملکرد خود را به‌خوبی در سری بهترین‌های صحرا (Best in the Desert) ثابت کند.

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

F-150 رپتور که برای پیشرانه از نسل دوم موتور ۳/۵ لیتری اکوبوست فورد استفاده می‌کند، در سطحی بالاتر از موتور قبلی ۶/۲ لیتری V8 قرار می‌گیرد و خروجی آن برابر ۴۱۱ اسب‌بخار و ۵۸۸ نیوتن‌متر است. در واقع، گفته می‌شود که مدل ۲۰۱۷ به اندازه ۲۵ درصد سریعتر از خودروی قبلی خود است و به نظر می‌رسد که این موضوع، صحت داشته باشد. جمال حمیدی، مهندس ارشد «فورد پرفورمنس» در این زمینه اضافه می‌کند:

مدل جدید رپتور دارای DNA یک باجا ریس تراک است و در همین حال، از یک موتور، شاسی و سیستم تعلیق اختصاصی بهره می‌برد که امکان حرکت سریع در محوطه‌های بیابانی و گردنه‌های سخت کوهستانی را فراهم می‌کنند.

تراک مسابقه‌ای F-150 رپتور قرار است در سال ۲۰۱۶، در مسابقات مختلفی در محیط طبیعی امریکا ظاهر شود؛ از جمله «پارکر 425» در آریزونا (۴ تا ۷ فوریه)، «مینت 400» در لاس‌وگاس (۱۰ تا ۱۴ مارس)، «لافلین دزرت کلاسیک» در نوادا (۵ می)، «وگاس به رنو» در نوادا (۱۷ تا ۲۰ آگوست)، «بلو واتر چلنج» در آریزونا (۱۰ سپتامبر تا ۶ اکتبر) و «پارامپ ناگِنت» در نوادا (۱ تا ۴ دسامبر).

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150

نسخه مسابقه‌ای وانت F-150
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج