سوپر خودروها، گوش به فرمان کریستیانو رونالدو
۲۹۵۳۷۴
۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
۳۱۶۶۲ 
علیرغم آنکه کریستیانو رونالدو از طبقه متوسطی در کشور پرتغال بود، ولی با تلاش و کوشش بسیار توانست مدارج ترقی را در دنیای فوتبال طی کند و امروز تبدیل به یکی از بزرگان دنیای فوتبال شود.
 برترین ها - ترجمه از سولماز محمودی: علیرغم آنکه کریستیانو رونالدو از طبقه متوسطی در کشور پرتغال بود، ولی با تلاش و کوشش بسیار توانست مدارج ترقی را در دنیای فوتبال طی کند و امروز تبدیل به یکی از بزرگان دنیای فوتبال شود. فوتبال در خون رونالدو بود. او در سن کم به باشگاهی همچون ناسیونال مادیرا پیوست و بعدها در سال 2001 با اسپورتینگ لیسبون قرارداد امضا کرد.

در سن 16 سالگی رونالدو در رقابت با منچستر یونایتد بازی مسحورکننده ای از خود نشان داد و مهارت هایش را در فوتبال به رخ پیشکسوتان این رشته کشید. رونالدو آنچنان تأثیری روی رقبایش در تیم منچستر یونایتد گذاشت که بعضی از اعضای آن تیم از مدیر خود خواستند که با وی قرارداد امضا کند. خیلی زود، رونالدو در ازای 12 میلیون پوند به منچستر یونایتد فروخته شد.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو

در سال 2008 رونالدو قرارداد 31 میلیون پوندی با منچستر یونایتد امضا کرد تا 5 سال دیگر برای این تیم بازی کند. وی با وجود موفقیت هایش از تلاش باز نایستاد و برای طرفداران تیم منچستر یونایتد یکی از بهترین فصل های تاریخ این تیم را رقم زد و رکورد بیشترین تعداد گل زده را ثبت کرد.

 همچنین بخاطر کمک به تیم منچستر یونایتد در بدست آوردن سه عنوان در لیگ برتر، توانست افتخار عنوان بازیکن برتر سال فیفا را از آن خود کند. در سال 2009 رئال مادرید 131 میلیون پوند به منچستر یونایتد داد تا رونالدو را از آنها بخرد.

با وجود تمام این موفقیت ها، رونالدو به بهتر شدن در کارش ادامه می دهد. و همه اینها پاداش های بیشتری برایش به همراه دارند که باعث می شوند وی بتواند پول بیشتری در یکی از علایق زندگی اش یعنی خرید ابرخودروهای شگفت انگیز و رویایی سرمایه گذاری کند. در اینجا نگاهی اجمالی به چند مورد از بهترین خودروهایی که تابحال کریستیانو رونالدو خریداری نموده می اندازیم.

10. پورشه 911 کاررا اِس کابریوله 2013

اولین خودرویی که رونالدو به موزه ابرخودروهایش اضافه کرد، یک پورشه 911 بود، خودرویی که خیلی ها معتقدند نماد واقعی و حقیقی پورشه همین مدل است. پورشه 911 ثابت می کند که همه میراث این خودروساز از یک ابرخودرو با موتور عقب آمده که با شروع کار متواضعانه رونالدو نیز همخوانی دارد.

 پورشه 911 به لطف 40 سال تغییر و تحول روی این خودرو و قدرت خروجی موتور 420 اسب بخار در 6500 دور بر دقیقه، در میان شناخته شده ترین خودروهای دنیا به خود می بالد.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو9. بنتلی کانتیننتال جی تی اِسپید 2006

وقتی به این فکر می کنید که خودروی بنتلی کانتیننتال جی تی یکی از قَدَرترین بنتلی های موجود در دنیاست، دیگر تعجب نمی کنید که رونالدو یکی از آنها را داشته باشد. این مدل بنتلی سواری تهاجمی و در عین حال راحتی دارد و به راننده این امکان را می دهد که ظرف 4 ثانیه سرعت خود را از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

 قدرت موتور آن 626 اسب بخار و گشتاورد آن نزدیک به 880 نیوتن متر است. با آنکه سرعت کانتیننتال جی تی یکی از نقاط قوت آن است، ولی این خودرو پیچ های خطرناک را بدون کوچکترین مشکلی رد می کند. البته جنبه زیبایی شناسی این خودرو را نباید از یاد برد. نه تنها نمای بیرون بنتلی کانتیننتال بسیار چشم نواز است، بلکه داخل آن نیز نمای لوکس و کاملی دارد.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو8. فراری 599 جی تی بی فیورانو 2006

با آنکه فراری 599 رونالدو در تصادفی که وی در تونلی در نزدیکی فرودگاه منچستر داشت کاملاً از بین رفت، ولی این قضیه چیزی از زیبایی این خودرو کم نمی کند. با آنکه خیلی ها این خودرو را یک ابرخودرو تلقی می کنند، ولی فراری 599 جی تی بی در واقع یکی از موفق ترین خودروهای جی تی است که تابحال تولید شده است.

 خودروی فراری 599 جی تی بی فیورانو قدرت موتوری معادل 620 اسب بخار در 7600 دور بر دقیقه دارد. موتور آن در کنار بدنه زیبایش به راحتی عمل می کند و وقتی وارد جاده می شود از کاریزما کم نمی آورد.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو7. بنتلی کانتیننتال جی تی سی 2006

مشخص است که رونالدو یکی از طرفداران پر و پا قرص خودروهای بنتلی است. از زمانی که فولکس واگن رهبری بنتلی را در سال 1998 بدست گرفت، این شرکت به سمت پیشرفت بیشتر قدم برداشت و به همین دلیل است که رونالدو برای خرید چنین خودرویی سرمایه گذاری می کند. طرفداران رونالدو نیز تصدیق می کنند که بنتلی با حضور خود در صنعت خودروسازی به پیشرفت و موفقیت آن کمک کرده است.

 این خودرو سقف تاشونده دارد و برای رانندگی در روزهای آفتابی با سقف باز کاملاً ایده آل است و البته نباید قدرت خروجی موتور 552 اسب بخاری در 6100 دور بر دقیقه را نادیده گرفت. داخل آن نیز با آنکه فضای خیلی زیادی ندارد، ولی کاملاً تحسین برانگیز است و سواری راحت و مطمئنی را برای سرنشینان فراهم می کند.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو6. استون مارتین دی بی 9 2013

این خودرو واقعاً شگفت انگیز است و بارها به عنوان یکی از محبوب ترین خودروهای تاریخ خودروسازی از آن یاد شده است و تعجبی ندارد که رونالدو یکی از آنها را در کلکسیونش داشته باشد.

 نیازی به توضیح نیست که استون مارتین دی بی 9 به لطف طراحی داخلی لوکس و نفسگیر و قدرت موتور 510 اسب بخار و رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت فقط در 4.6 ثانیه، خودرویی شکوهمند و پر ابهت است.

 در سرعت 64 کیلومتر بر ساعت حس می کنید که دارید با سرعت 320 کیلومتر بر ساعت رانندگی می کنید و لوکس بودن و راحت بودن آن واقعاً شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو5. رولز رویس فانتوم دراپ هِد کوپه 2007

اگر در میان خودروهای لوکس رونالدو دنبال چیزی که نماد لاکچری باشد بگردید، رولز رویس فانتوم دراپ هد کوپه رونالدو با قدرت خروجی موتور 453 اسب بخار قطعاً چشمتان را می گیرد. شاید برایتان عجیب باشد که یک خودروی سافت تاپ را به عنوان کوپه معرفی کنند، ولی مطمئن باشید این تنها ویژگی عجیب این خودرو نیست.

 در کنار برچسب قیمت گزاف آن، باید گفت این رولز رویس ویژگی هایی دارد که حس سواری روی قایق تفریحی لوکس را به سرنشین می دهد. برای مثال این رولز رویس درهای بازشونده به عقب دارد و طراحی بیرونی آن از قایق های تفریحی دهه سی الهام گرفته شده است.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو4. مازراتی گرن توریسمو 2009

با آنکه این ابرخودرو به اندازه مدل های دیگر این لیست قدرتمند نیست، ولی هنوز هم یکی از خودروهای مهم کلکسیون کریس رونالدو است. این خودرو بطور خاص برای رانندگی در جاده طراحی شده ولی این بدان معنا نیست که ویژگی های آن تأثیرگذار و تحسین برانگیز نباشند. قدرت خروجی موتور مازراتی گرن توریسمو 400 اسب بخار در 7100 دور بر دقیقه است و از لحاظ راحتی و سواری، کاملاً راننده را راضی می کند.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو3. آئودی آر 8 2010

اگر ظاهر بیرونی شیک و جذاب آئودی آر 8 توجه اطرافیان را جذب نکرد، قطعاً موتور آن که قدرتی معادل 570 اسب بخار دارد، بیننده را تحت تأثیر قرار خواهد داد. وسط فرمان این آئودی دکمه قرمزی وجود دارد که راننده با آن استارت خودرو را می زند و پس از آن دیگر جاده در اختیار اوست.

 علاوه بر موتوری با قدرت تهاجمی، آئودی آر 8 نمای بیرونی ساخته شده از آلومینیوم و فیبر کربن دارد که این بدان معناست که وزن سبکتری دارد و در مقایسه با رقبای خود، در سرعت گرفتن یک سر و گردن بالاتر است.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو2. بی ام دبلیو ام 6 2006

این خودرو یکی از جذابترین و زیباترین خودروهای کلکسیون رونالدو است و علاوه بر زیبایی، ویژگی های منحصر بفردی نیز دارد. یکی از ویژگی های آن وجود مانیتوری تمام رنگی در داخل ماشین است که امکانات موزیک، راهبری و اطلاعات مربوط به خودرو بر اساس ترجیحات راننده را دارد.

 صندلی ها نیز راحتی بیشتری برای راننده و سرنشینان فراهم می کنند و 20 نوع تنظیم الکترونیکی مختلف برای صندلی وجود دارد. موتور آن قدرتی معادل 500 اسب بخار دارد و امکانات دیگر آن شامل تنظیمات مختلف سواری، کنترل دینامیک رانندگی و ... می شود.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو1. آئودی آر اس 6 2003

آئودی آر اس 6 یکی از خودروی قدرتمند کلکسیون رونالدو است و این خودروی چهار چرخ متحرک قدرت موتوری معادل 450 اسب بخار دارد و ظرف 3.7 ثانیه سرعت آن از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. این خودرو با آخرین سیستم تعلیق مجهز شده است که با طراحی بدنه ویژه آن، سواری بدون نقصی برای راننده فراهم می کند.

* گفته می شود که کریستیانو رونالدو، بازیکن پرتغالی تیم رئال مادرید، مجموعاً 19 خودرو در کلکسیونش دارد که برای خرید کل آنها حدوداً 5 میلیون دلار آمریکا هزینه کرده است.

10 ابرخودروی شگفت انگیز کریستیانو رونالدو
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1394/11/20
اینا هم زندگی میکنن ما هم زندگی میکنیم افسوووووووس

اینا کلکسیون بهترین ماشینای جهانو دارن اونوقت ما تو خواب هم نمیتونیم تصور داشتن یکی از این ماشینارو داشته باشیم. خوشا به حالشون
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1394/11/20
پراید نداره کلکسیونش کامل نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج