اگر می‌خواهید خانه كمی آنتیك شود...
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۹۸۹۸۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۳
۲۷۰۰۰
تغییر مدل خانه قواعدی دارد كه در این مطلب طراح داخلی به شما می‌گوید كه حتی با تغییر سبك نورپردازی خانه هم می‌توان اقدامی انقلابی در تغییر مدل خانه داشت!
مجله زندگی ایده آل - شیرین کرمی:  خیلی از مواردی كه در دكوراسیون خانه یا صنعت مد رایج می‌شود مورد پذیرش یك كارشناس نیست. پس برای بازسازی و تغییر مدل خانه نمی‌توانید با یك اقدام انتحاری طول یك دیوار را با متریالی كاملا متفاوت بپوشانید. تغییر مدل خانه قواعدی دارد كه در ادامه مهدی گلپایگانی، طراح داخلی به شما می‌گوید كه حتی با تغییر سبك نورپردازی خانه هم می‌توان اقدامی انقلابی در تغییر مدل خانه داشت!

اگر برای مبلمان منزل پارچه‌ای انتخاب می‌كنید كه یك شكل نیست، حتما فصل مشتركی هم برای آن در نظر بگیرید. در ادامه این را بدانید كه بهتر است یك شكست هم برای آن در نظر بگیرید. چه در نورپردازی، چه رنگ و چه انتخاب پارچه همیشه اجازه 10 درصد شكست دارید. یعنی اگر تمام دكوراسیون سفید و مدرن است می‌توانید به اندازه یك گلدان و دو كوسن، رنگی كاملا بی‌ربط با فضا انتخاب كنید.

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش كنید

همه چیز قرار نیست یك دست باشد؛ به‌طور مثال اگر پایه رنگ پارچه‌ای كه انتخاب كرده‌اید آبی – سورمه‌ای است، 2 كوسن زرد رنگ كه هیچ ربطی به سورمه‌ای ندارد، انتخاب كنید. این یك شروع قدرتمندانه و پر زور برای تغییرات است. تازه می‌توانید یك گلدان و اسپری زرد بخرید و گلدان را هم رنگ كنید كه با كوسن‌های سمت دیگر سالن ست شود. بعد هم از گلفروشی محل شاخه‌های تزیینی خشك بخرید و آنها را سورمه‌ای كنید كه با پایه رنگ پارچه مبلمان هماهنگ شود.دقت كن چی رو كنار چی می‌گذاری!

برخلاف بسیاری از قدیمی‌ها كه دوست ندارند حتی قسمت كوچكی از كف خانه‌شان بدون فرش باقی بماند اگر خانه شما كوچك است حتما فرش‌های كوچك انتخاب كنید. دیدن فرش فارغ از مقوله دكور یك عادت  است.

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش كنید

اگر كسی فرش دوست دارد باید كمی حرفه‌ای‌تر به این موضوع فكر كند؛ مثلا اگر انتخابش فرش سنتی است حتما مبلمانی ساده خریداری كند. فرش گل‌دار، مبلمان كلاسیك و پرده‌ای با طرح شلوغ به صورت مجزا در مغازه زیبا است اما زمانی كه كنار هم قرار می‌گیرند تركیب جالبی نخواهد داشت. مثل این است كه در آشپزی به گوشت جدا نمك بپاشید، به نخود و لوبیا و آب هم جدا. شما به هر كدام به اندازه نمك زده‌اید اما زمانی كه كنار هم در قابلمه قرار می‌گیرند غذا شور می‌شود!
  
   
نور سفید را فراموش كنید


ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش كنید

در دكوراسیون باید از نور آفتابی یا زرد استفاده كنید. بعضی‌ها نور یخی می‌پسندند كه بحث مجزایی است. ولی در محیطی مثل هتل كه طراحی اصولی دارد نور یخی یا سفید نمی‌بینید. اگر می‌خواهید سیستم نورپردازی را تغییر دهید و از نور كم مصرف استفاده كنید حتما نور LED تهیه كنید كه هم نور خوبی است، هم ظاهر قشنگی دارد و از همه نورها هم كم‌مصرف‌تر است. متاسفانه باقی لامپ‌های كم‌مصرف مضر هستند و نور مناسبی هم ندارد. امروزه انواع و اقسام لامپ‌های LED در بازار موجود است.LED صنعتی است كه در تمام عناصر نور ورود پیدا كرده و در بازار هم موجود است.


 
دكوراسیون سفید غلط نیست


ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش كنید

دكوراسیونی به رنگ سفید دست شما را باز می‌گذارد. البته این احساس را اغلب مردم در رابطه با رنگ كرم و قهوه‌ای دارند! وقتی می‌گوییم رنگ، صرفا در مورد یك پوشش صحبت می‌كنیم كه این پوشش می‌تواند از جنس رنگ باشد یا از جنس پارچه، كاغذ دیواری و. . . رنگ سفید را روشنایی محض می‌دانیم. به روشنایی محض و تیرگی محض كه همان مشكی است خنثی می‌گوییم. طیف بین این رنگ‌ها هم خنثی است؛ یعنی طیف خاكستری‌ها، طوسی‌ها، نقره‌ای‌ها و. . . پس ست كردن رنگ سفید و مشكی و طیف آن با هر رنگی مجاز است.

اگر می‌خواهید خانه كمی آنتیك شود...

در گذشته سنگ آنتیك جایگاهی در فضای داخلی خانه نداشت اما حالا كه ورود پیدا كرده و خیلی‌ها می‌پسندند بهتر است این نكات را برای تغییر سبك دیوار خانه در نظر بگیرید.

-   یك قسمت كوچك از دیوار كافی است، خانه كه حیاط خلوت نیست!

-   نصاب سنگ آنتیك آگاهی درستی از طراحی داخلی ندارد. اما شما بدانید كه دیوار پشت تلویزیون جای سنگ آنتیك نیست! دانش آكادمیك هم این موضوع را تایید می‌كند كه دیوار پشت تلویزیون باید ساده باشد تا تمركز شما در هنگام تماشای تلویزیون مختل نشود.

-   دیوار سنگ آنتیك به‌طور مجزا می‌تواند یك بافت باشد. البته به سبك خانه هم بستگی دارد. حتی می‌تواند بستری هم باشد برای قرار دادن قاب.

-   در یك دیوار 9،8 متری برای اینكه طویل بودن دیوار را بشكنید، در بخشی از آن به عرض یك متر، از كف تا سقف، دیواری از جنس سنگ آنتیك اجرا كنید. در واقع یك رفتار غیر معمول انجام دهید. حتی می‌توانید یك قاب عكس با عرض 40 سانت و ارتفاع 2 متر روی دیوار اجرا كنید.

-    این سنگ علاوه بر نمای رو به رو از كناره‌ها هم دیده می‌شود پس ملاط و اجرای آن هم مشخص است؛ بنابراین ممكن است از نمای كنار زیبا به نظر نرسد. برای رفع این مساله بهتر است با متریالی MDF به رنگ دیوار، دور تا دور آن قابی درست كنید تا سنگ و ملاط آن از كناره‌ها دید نداشته باشد.

-    برای این دیوار نورپردازی در نظر بگیرند. سنگ آنتیك به دلیل خلل و فرجی كه دارد با نورپردازی زیباتر به نظر می‌رسد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر