جوش شیرین یا اکسیر زیبایی!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۰۳۴۳۲
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۶
۳۷۱۰۳
جوش‌شيرين از آن دسته موادي است كه از روزگارهاي‌ گذشته كاربرد‌هاي فراواني هم در آشپزي، هم به‌عنوان يك ماده درماني و حتي به‌عنوان يك ماده تميز‌كننده داشته‌ و جالب است بدانيد جوش شيرين مي‌تواند يك زيبا‌كننده پوست و مو نيز باشد.
مجله سیب سبز:  قطعا نخستين چيزي كه با شنيدن كلمه جوش شيرين به ذهن شما مي‌آيد ماده‌اي است كه در شيريني‌پزي از آن استفاده مي‌كنند اما اين ماده مي‌تواند يك ماده زيبا‌كننده فوق‌العاده نيز باشد.

جوش‌شيرين از آن دسته موادي است كه از روزگارهاي‌ گذشته كاربرد‌هاي فراواني هم در آشپزي، هم به‌عنوان يك ماده درماني و حتي به‌عنوان يك ماده تميز‌كننده داشته‌ و جالب است بدانيد جوش شيرين مي‌تواند يك زيبا‌كننده پوست و مو نيز باشد.

در واقع جوش شيرين اين ماده همه‌كاره و طبيعي كه از كربنات سديم ساخته شده است و استفاده‌هاي فراواني دارد، از پخت نان و كيك گرفته تا خوشبوكردن فضا، تميزكردن خانه و حتي زيبايي! با استفاده از جوش شیرین می‌توانید،‌ خوشبو تر باشید و ناخن‌های سالم‌تری هم داشته باشید،‌اینها تنها بخشی از کاربردهای استفاده از جوش‌شیرین است. با ما همراه شوید تا به به شما بگوییم که چگونه می‌توانید از این ماده مفید استفاده کنید. نگران نباشید،‌کار دشواری نیست.فقط كافي است كمي جوش‌شيرين در منزل داشته باشيد تا بتوانيد خيلي از محصولات زيبايي را به راحتي در منزل تهيه كنيد.

جوش شیرین یا اکسیر زیبایی!

معجزه جوش‌شيرين براي موها

اگر در تميزي موهاي‌تان وسواس داريد: يك قاشق چاي‌خوري جوش شيرين را به بطري شامپوي‌تان اضافه كنيد و طبق معمول موهاي‌تان را شامپو كنيد و سپس با آب، اين تركيب جوش شيرين و شامپو را بشوييد. اين كار تمام آلودگي‌ها و مواد حالت‌دهنده‌اي را كه روي موهاي شما وجود دارد به‌خوبي پاك مي‌كند و حالت‌پذيري موها را بهبود مي‌بخشد.

اگر خيلي عجله داريد: اگر موهاي خيلي چربي داريد و به‌دليلي فرصت شست‌وشوي آن‌ها را نداريد و خيلي عجله داريد، مي‌توانيد از جوش شيرين به‌عنوان شامپوي خشك استفاده كنيد به اين طريق كه مقداري از آن را روي موها بپاشيد و سپس موها را شانه كنيد و سپس با يك سشوار موها را پف دهيد.

اگر عادت داريد مرتب به استخر برويد:
كلر موجود در استخرها معمولا رنگ موها را كدر و مات و بدرنگ مي‌كند. براي شست‌وشوي كلر از روي موها نصف قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در كمتر از نصف ليتر آب حل كنيد و موهاي‌تان را با آن آبكشي كنيد.

براي تميزي شانه و برس‌ها: معمولا اسپري‌ها يا روغن‌هاي مو روي شانه و برس‌ها مي‌نشينند و به مرور آن‌ها را آلوده مي‌كنند، براي پاك‌كردن اين مواد از روي شانه و برس‌ها در يك لگن آب گرم كه به آن 3 قاشق غذاخوري جوش شيرين و 3 قاشق غذاخوري ماده ضدعفوني‌كننده اضافه شده خيس كنيد.

براي رهايي از بوي غذاها

يكي از مشكلات خانم‌ها بعد از آشپزي اين است كه دست‌هاي‌شان بوي مواد‌غذايي را به‌خود مي‌گيرد به خصوص مواد‌غذايي بدبو. اگر مي‌خواهيد دست‌ها بعد از آشپزي بوي ماهي، پياز و سير نگيرد 3 قسمت جوش‌شيرين را با يك قسمت آب يا صابون مايع مخلوط كنيد، اين مخلوط را به دست‌هاي‌تان بماليد و سپس آب بكشيد.

پینه‌ها را محو كنيد

اگر روي پاشنه‌پاهاي‌تان پينه بسته يا خيلي زبر و خشن شده است و اين وضعيت آزارتان مي‌دهد، جوش شيرين را با آب مخلوط كنيد و سپس با اين مخلوط چسبي شكل زبري‌هاي پاشنه را نرم و صاف كنيد. اگر هم پاهاي‌تان خارش دارد 4 قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را با يك ليتر آب گرم مخلوط كنيد و سپس پاها را حدود 10دقيقه در آن بگذاريد،  با اين كار خارش پاها آرام مي‌گيرد. علاوه بر اين‌ها شما مي‌توانيد با جوش‌شيرين خستگي ‌پاها را نيز از بين ببريد، كافي‌است 3‌قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در يك لگن آب گرم حل كنيد و سپس پاهاي خسته‌تان را درون آن بگذاريد تا حسابي خستگي و هرنوع از پاهاي‌تان بيرون رود.

براي درمان آكنه

براي درمان بيماري‌هاي شايع پوستي مثل آكنه، مصرف موضعي جوش‌شيرين مي‌تواند موثر باشد. جوش شيرين سلول‌هاي مرده پوست را از بين مي‌برد و اسيدمازاد در بدن را خنثي مي‌كند و به‌ويژه براي درمان آكنه كه اغلب به‌علت مسدود شدن منافذ پوستي به‌وجود مي‌آيد مفيد است. كمي جوش شيرين مخلوط شده با آب را روي آكنه بماليد تا پوست مرده از بين برود و منافذ مسدود شده آن را باز كند. جوش شيرين با خنثي كردن اسيد در بدن مانع عفونت‌هاي باكتريايي در پياز مو مي‌شود و در نتيجه از بروز آكنه پيش‌گيري مي‌كند.

جوش شیرین یا اکسیر زیبایی!
براي نرم كردن آرنج

بعضي اوقات پوست آرنج يا زانو به دلايل مختلف زمخت و زبر مي‌شود و اين حالت به‌خصوص براي خانم‌ها بسيار آزاردهنده است اما يك راه‌حل آسان و كم خرج براي اين حالت وجود دارد شما بايد اول مقداري جوش‌شيرين را با مقدار خيلي كمي آب مخلوط كنيد تا مخلوط حالت چسبي شكل پيدا كند حالا اين مخلوط چسبي را به زانو يا آرنج بماليد تا پوست زبر و خشن نرم شود.

يك حمام آرام‌بخش زيبا كننده

براي داشتن اين حمام لطيف و آرام‌بخش، احتياج به 4 قاشق سوپ‌خوري جوش شيرين، حدود 6 قاشق غذاخوري عسل روان، 2 ليوان شير، 16 قاشق سوپ‌خوري نمك، و 3 قاشق غذاخوري روغن بچه داريد.در يك ظرف بزرگ جوش شيرين، عسل، شير و نمك را مخلوط كنيد و به‌خوبي هم بزنيد. مخلوط را در وان آب گرم بريزيد و سپس روغن بچه را اضافه كنيد. براي هم زدن مخلوط در آب وان از دست‌هاي‌تان كمك بگيريد و بعد قدم در اين حمام تسكين‌دهنده و آرام‌بخش بگذاريد. اين حمام براي نرم و صاف كردن پوست مفيد است.

دئودورانت گیاهی بسازيد

اگر جزو كساني هستيد كه تعريق‌شان بوي خوشايندي ندارد، مي‌توانيد با جوش‌شيرين دئودورانت بسازيد، كافي است، اول مقداري نشاسته يا آرد ذرت را به زير بغل بماليد و بعد روي آن جوش‌شيرين بزنيد، اين كار تا حد زيادي شما را از شر بوي نامطبوع عرق خلاص مي‌كند.

سفيدكننده دندان بسازيد

شما مي‌توانيد با جوش‌شيرين يك خميردندان خانگي بسازيد. اول بايد 3 قسمت جوش‌شيرين را با يك قسمت نمك مخلوط كنيد بعد به آن 3 قاشق چاي‌خوري گليسيرين اضافه كنيد و براي خوشبو شدن نيز 10 تا 20 قطره از يك اسانس مورد علاقه‌تان (نعنا، دارچين يا...) به آن بيفزاييد. سپس به مقدار كافي آب به آن اضافه كنيد تا كاملا حالت خميري شكل پيدا كند شما مي‌توانيد اين خمير دندان را در بطري كوچك نگهداري كنيد.

از آن جا كه جوش شيرين يك سفيد‌كننده دندان طبيعي است اين خمير دندان حسابي دندان‌ها را سفيد مي‌كند و از پوسيدگي آن‌ها نيز جلوگيري مي‌كند، اگر هم فرصت نداريد مي‌توانيد براي سفيد‌تر شدن دندان‌هاي‌تان مسواك‌تر خود را درون جوش شيرين فرو بريد سپس با آن دندان‌هاي‌تان را مسواك بزيند. همچنين مي‌توانيد روي خمير دندان اندكي جوش شيرين بپاشيد و سپس دندان‌ها را مسواك بزنيد.

جوش شیرین یا اکسیر زیبایی!

ژل اصلاح براي آقايان

بعضي از آقايان به دليل پوست حساسي كه دارند معمولا هنگام اصلاح دچار التهاب و سوزش‌هاي پوستي مي‌شوند اما يك راه‌حل خوب براي اين افراد اين است، يك قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در يك فنجان آب حل كنند و از اين محلول براي التيام پوست بعد از اصلاح يا حتي قبل از اصلاح استفاده كنند. اگر هم بعد از اصلاح دچار سوزش مي‌شويد، مي‌توانيد يك پارچه مرطوب نخي را به كمي جوش‌شيرين آغشته كنيد و روي محل سوزش بگذاريد.

لايه‌بردار و شوينده‌ پوست‌

بسياري‌ از خانم‌ها براي‌ خريد شوينده‌هاي‌ خارجي‌ پوست‌، (اسكراب) هزينه‌ زيادي‌ مي‌پردازند. از اين‌ به‌ بعد پول‌تان‌ را در جيب‌ نگه‌ داريد و خودتان‌ در منزل‌ اين‌ مواد را تهيه‌ كنيد. مخلوط جوش‌ شيرين‌ و ماست‌ براي‌ پاك‌كردن‌ و ازبين‌بردن‌ سلول‌هاي‌ مرده‌ پوست‌ توصيه‌ مي‌شود. براي‌ اين‌ منظور، از مخلوط جوش‌ شيرين‌ و ماست‌ خميري‌ درست‌ كنيد و به‌مدت‌ چند دقيقه‌ روي‌ پوست‌ بگذاريد و سپس‌ بشوييد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1394/12/16
شما رو به چون هرکی دوست دارید جوش شیرین رو برای مسواک کردن انتخاب نکنید این توصییه مضحک جرم گیری با جوش شیرین رو از ذهنتون پاک کنید اینکار چیزی جز اسیب جدی به مینای دندون به همراه نداره
شما یه دندانپزشک پیدا کنید که همچین چیزی رو تایید کنه !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر