ایران هراسی به تاریخ پیوست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۰۴۷۵۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
۱۸۰۰۲
معاون وزیرامور خارجه با اعلام این‌که احتیاط بیش از حد بانک‌های اروپایی در مذاکرات با ایران بی‌پایه است، تاکید کرد که محافظه‌کاری وکلا و بخش حقوقی برخی بانک‌های اروپایی موجب عقب‌ماندن آنها از توسعه روابط با ایران خواهد شد.
ایسنا: معاون وزیرامور خارجه با اعلام این‌که احتیاط بیش از حد بانک‌های اروپایی در مذاکرات با ایران بی‌پایه است، تاکید کرد که محافظه‌کاری وکلا و بخش حقوقی برخی بانک‌های اروپایی موجب عقب‌ماندن آنها از توسعه روابط با ایران خواهد شد.

 مجید تخت‌روانچی امروز در همایش بانکی و تجاری ایران و اروپا ضمن تشریح دستاوردهای اقتصادی در فضای پسابرجام به آمادگی ایران برای انجام مذاکرات با کشورهای خارجی به ویژه در حوزه اقتصادی در چارچوب اعتماد و احترام متقابل اشاره و اظهار کرد: در حوزه بانکی یکی از چالش‌های موجود احتیاط بیش از حد بانک‌های اروپایی است و در این مورد نگرانی دارند آن هم در شرایطی که با توجه به قانون هیچ‌گونه نگرانی در این مورد وجود نداشته و در چارچوب برجام مانعی برای مبادلات بین طرفین نیست.

وی ادامه داد: از دید ایران احتیاط و نگرانی برای مبادلات اقتصادی به ویژه بانکی وجود ندارد و این موضوع بیشتر به کم‌اطلاعی آنها نسبت به شرایط پس از لغو تحریم‌ها بر می‌گردد که البته به مرور حل خواهد شد.

معاون وزیرامور خارجه همچنین این موضوع که برخی کشورها تلاش می‌کنند تا در روند موفقیت‌آمیز برجام اختلال ایجاد کنند را از دیگر چالش‌های موجود اعلام کرد و گفت که این مورد نیز به تدریج کمرنگ‌تر خواهد شد.

تخت‌روانچی اشاره‌ای هم به این‌که رتبه پولی و مالی ایران را در سطح بین‌الملل در جایگاه پایینی قرار داده‌اند داشت و اظهار کرد: این موضوع عادلانه نیست و ما در حال مذاکره برای رفع آن هستیم. در عین حال که با تلاش‌های انجام شده توانستیم قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را در مجلس تصویب و برای تایید به شورای نگهبان بفرستیم از سویی دیگر در حال اصلاح قانون مبارزه با پولشویی نیز که در سطح بین‌الملل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، هستیم.

وی به برخی از دستاوردهای ناشی از لغو تحریم‌ها در حوزه پولی و بانکی اشاره کرد و گفت: تسهیل نقل و انتقال مالی بین اشخاص و نهادها و موسسات مالی، توسعه فعالیت‌های بانکی و ایجاد روابط کارگزاری جدید، ارائه‌ی خدمات‌رسانی مالی به ویژه سوئیفت، حمایت مالی از تجارت با ایران و همچنین تعهد پرداخت وام‌های بلاعوض از جمله این موارد است.

تخت‌روانچی به علاقه‌مندی خارجی‌ها به ویژه اروپایی‌ها برای توسعه همکاری اقتصادی بعد از برجام با ایران اشاره کرد و ادامه داد: گرچه طرفین علاقه‌مند به توسعه اقتصادی هستند، اما ما در این باره شرایط خاص خود را نیز داریم.

وی توضیح داد: در مبادلات و کارهای تجاری شرط ایران سرمایه‌گذاری به‌طور مستقیم، فاینانس و سایر روش‌های دیگر است. در عین حال که انتقال فناوری و همچنین توجه به بازار به ویژه بازار کشورهای همسایه در این مبادلات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

تخت‌روانچی همکاری برخی از کشورها در زمان تحریم آن هم در شرایطی که کشورهای اروپایی از این ارتباط عقب‌نشینی کرده بودند را یادآور شد و تاکید کرد: به دلیل عدم حضور برخی کشورها به ویژه اروپایی‌ها، یکسری کشورهای دیگر در زمان تحریم ارتباط پررنگ‌تری با ما داشتند این در حالی است که با اجرایی شدن برجام و رفع موانع ارتباط با اروپایی‌ها دلیلی برای فراموش کردن کشورهایی که در زمان تحریم با ما همراهی کردند نمی‌بینیم و این ارتباطات ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه به دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام اشاره‌ای داشت و افزود: در نتیجه این مذاکرات و با تصویب قطعنامه 2231 تمامی قطعنامه‌های گذشته از بین رفت و شورای امنیت برنامه هسته‌ای ایران را پذیرفت و در این رابطه همکاری صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه پیدا خواهد کرد، این در حالی است که ما از ابتدا هم به دنبال استفاده از سلاح‌های هسته‌ای نبودیم.

تخت‌روانچی همچنین فروپاشی تحریم ‌ها و کنار رفتن ایران‌هراسی را از دیگر دستاوردهای هسته‌ای و اجرای برجام اعلام کرد و گفت: زمانی عده‌ای بازار خود را با ایران‌هراسی و گسترش آن گرم نگه می‌داشتند، اما بعد از اجرایی شدن برجام پروژه‌ ایران‌هراسی شکست خورده و ساختار تحریم‌ها از هم پاشیده شده است باید بگوییم که تحریم و ایران‌هراسی به تاریخ پیوسته است.

به گفته وی ارتقاء جایگاه ایران در منطقه از دیگر دستاوردهای اجرای برجام خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
ادیب_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالازم_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر