گردش مالی سالانه مواد مخدر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
لایکو_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۰۵۰۰۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
۴۹۷۰
دبیر کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: 30 تا 95 درصد جرایم و آسیب‌های جدی کشور از ناحیه موادمخدر است.
خبرگزاری ایسنا: دبیر کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: 30 تا 95 درصد جرایم و آسیب‌های جدی کشور از ناحیه موادمخدر است.

دکتر علی هاشمی با بیان اینکه موادمخدر جزو چهار بحران اصلی دنیاست، اظهار کرد: نارکوتروریسم در کنار صنعت اسلحه و نفت و توریسم قرار دارد و گردش مالی موادمخدر 1600 تا 2000 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: براساس شاخص‌های سال 83، گردش مالی مواد مخدر در ایران بالغ بر 12 میلیارد دلار که در شرایط فعلی معادل 45 هزار میلیارد تومان است که البته قسمت عمده آن پول کثیف است و جرایم بسیاری به همراه دارد.

دبیر کمیته مستقل مبارزه موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در بند 57 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به طور مشخص بر مهار و مدیریت موادمخدر و اعتیاد تاکید شده است، گفت: بند 56 سیاست‌های کلی نیز بر کاهش 10 درصدی جرایم مواد مخدر تاکید دارد.

هاشمی افزود: ایران بالاترین سطح مبارزه با نارکوتروریسم در دنیا و متاسفانه بالاترین میزان قربانی‌ها را در این عرصه دارد. از سال 1368، 37 هزار باند مافیایی موادمخدر در کشور متلاشی شده‌اند و تاکنون 31 هزار درگیری مسلحانه داشتیم. همچنین نزدیک به 26 هزار و 500 قبضه انواع سلاح را ضبط کردیم که نشانگر حجم وسیع از تلاشها و مجاهدت های نیروهای انتظامی- نظامی و امنیتی در کشور هست.

وی ادامه داد: علاوه بر این 110 هزار خودروی سبک و سنگین از مافیا نیز ضبط شده است. 4000 شهید و 13 هزار جانباز در عرصه موادمخدر داریم و 11 هزار تن انواع کشفیات داشتیم که مرفین، تریاک و شیشه از این جمله هستند.

دبیر کمیته مستقل مبارزه موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه از 112 هزار تن تولید خالص موادمخدر در افغانستان موفق به کشف 10.5 درصد آن شده‌ایم گفت: از این میزان حدود 40 درصد کشفیات مربوط به محموله هایی بودند به به سمت کشورهای اروپایی ترانزیت می‌شدند و به همین خاطر انتظار داریم این کشورها و مجامع بین‌المللی بویژه در موضوع کشت و توسعه جایگزین در افغانستان و در کنترل مرز به ما کمک کنند.

وی همچنین به آمار زندانیان موادمخدر اشاره و اظهار کرد: 45 درصد از موارد دستگیری و زندانی به صورت مستقیم و 18 درصد به صورت غیرمستقیم به جرائم موادمخدر مربوط می‌شود و می‌توان گفت حدود 64 درصد از زندانیان ما با جرایم موادمخدری در ارتباط هستند.

هاشمی ادامه داد: همچنین 65 درصد همسرآزاری‌ها، 55 درصد طلاق‌ها، 30 درصد کودک‌آزاری‌ها در شرایط فعلی و 95 درصد گروگانگیری‌های سال 70 تا 78 مربوط به موادمخدر بوده‌اند. 25 درصد قتل‌های عمد و 17 درصد تصادفات جاده‌ای ناشی از اعتیاد هستند و می‌توان گفت در مجموع 30 تا 95 درصد جرایم و آسیب‌های جدی کشور از ناحیه موادمخدر است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2