اوضاع و احوال بورس در آستانه نوروز
۳۰۷۵۳۵
۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
۵۹۸۳
از ابتدای سال تا نوزدهم اسفند ماه سال جاری، شاخص کل هم وزن ۶ درصد بیش از شاخص کل ارزش وزنی رشد داشته به طوری که شاخص کل هم وزن ۳۱ درصد و شاخص کل ارزش وزنی ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده است.
خبرگزاری مهر: از ابتدای سال تا نوزدهم اسفند ماه سال جاری، شاخص کل هم وزن ۶ درصد بیش از شاخص کل ارزش وزنی رشد داشته به طوری که شاخص کل هم وزن ۳۱ درصد و شاخص کل ارزش وزنی ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، ۱۷ بورس معتبر خارجی، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، از ابتدای سال تا نوزدهم اسفند ماه سال جاری، شاخص کل هم وزن ۶ درصد بیش از شاخص کل ارزش وزنی رشد داشته به طوری که شاخص کل هم وزن ۳۱ درصد و شاخص کل ارزش وزنی ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

از ابتدای سال تا نوزدهم اسفند ماه سال جاری، شاخص کل بورس (ارزش وزنی) تعدیل شده بر حسب دلار مبادله ­ای ۱۶ درصد و تعدیل شده بر حسب یورو مبادله‌­ای ۱۲ درصد رشد داشته است. در این مدت شاخص قیمت (ارزش وزنی) ۱۱ درصد، شاخص قیمت (هم وزن) ۲۰ درصد، شاخص فرابورس ۲۱ درصد و قیمت سکه بهار آزادی ۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

در هفته منتهی به نوزدهم اسفند ماه سال جاری، حجم معاملات نسبت به هفته گذشته ۵۱ درصد افزایش پیدا کرد و ۳ صنعت «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک­‌ها و موسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» به ترتیب ۳۰، ۲۰.۳ و ۱۶.۸ درصد و در مجموع بیش از ۶۷ درصد از حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده­ اند.

در هفته گذشته، صنعت محصولات چوبی با بازدهی ۱۹درصد مثبت، در صدر صنایع بورسی قرار گرفته است. در مدت مشابه صنعت لاستیک و پلاستیک با افت ۹ درصدی، بیشترین افت را تجربه کرده است.

در میان شاخص بورس­‌های معتبر جهانی نیز در هفته گذشته، شاخص بورس دبی (DFM INDEX) با رشد ۴.۸ درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس توکیو (TOPIX) با افت ۱.۳ درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده­اند، این در حالی است که از ابتدای سال تا پایان نوزدهم اسفند ماه سال جاری، شاخص بورس تهران (TEDPIX) با رشد ۲۵.۲ درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس عربستان (DFM INDEX) با افت ۳۰.۶ درصدی، کمترین بازدهی را تجربه کرد.

در بازارهای جهانی و از ابتدای سال تا نوزدهم اسفند ماه سال جاری، طلا با ۹ درصد افزایش بیشترین بازدهی و فولاد با ۶۷ درصد کاهش کمترین بازدهی را تجربه کرده است. در ۳۰ روز منتهی به این تاریخ قیمت نفت وست تگزاس، برنت و اپک به ترتیب با ۲۹، ۲۵ و ۲۱ درصد افزایش همراه بوده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج