رکود همچنان میهمان بورس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۴۱۱۹
۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
۵۳۶۳
رکود پس از دو سال هنوز گریبان بازار سرمایه را گرفته و پیش‌بینی‌ها از بهبود اوضاع بورس در سال جدید محقق نشد و نوسانات بازار سرمایه در روزهای آغازین سال ۹۵، شاخص‌‌ترین نشانه بازار بوده است.
خبرگزاری مهر: رکود پس از دو سال هنوز گریبان بازار سرمایه را گرفته و پیش‌بینی‌ها از بهبود اوضاع بورس در سال جدید محقق نشد و نوسانات بازار سرمایه در روزهای آغازین سال ۹۵، شاخص‌‌ترین نشانه بازار بوده است.

بازار سرمایه کشورمان که انتظار می رفت در نخستین روزهای معاملاتی سال جاری با رونق بالایی کار خود را آغاز کند، همچنان روند پر افت و خیر خود را طی می کند و رکود طولانی مدتی که طی دو سال گذشته گریبان بورس کشورمان را گرفته، به نظر می رسد که در اولین روزهای سال جاری هم همچنان ادامه دارد.

اما برخی از تحلیلگران بورسی روزهای بهتری را برای این بازار تصور می کنند و امیدوارند که امسال وضعیت کلی بورس بهبود یابد و بورس کشورمان از این بی تحرکی خارج شده و نگرانی فعالان بازار سرمایه از بین برود. برخی ذیگر از تحلیلگران بورس هم امیدواری هایی نسبت به وضعیت بازار می دهند تا شاید با رونق بورس، سایر بخش های اقتصادی کشور نیز به تبعیت از آن رونق گیرند.

به هر حال پیش بینی ها از وضعیت بورس در سال ۹۵ درست از آب درنیامد و از آن شتابی که برخی ها انتظارش را داشتند خبری نشد. از سوی دیگر این روزها بحث هایی درباره روند حبابی بودن شاخص بورس هم مطرح است که برخی آن را تائید و برخی تکذیب می کنند.

شاخص کل بورس که سال ۹۴ را با رقم ۸۰ هزار و ۲۱۹ واحد به پایان برده بود، روز گذشته رقم ۸۰ هزار و ۸۷۲ را تجربه کرد. شاخص بورس در چند روز نحست امسال رشد خوبی داشت که این رشد متوقف و کم رمق شد. دماسنج بورس که تا ارتفاع ۸۱ هزار واحد هم پیش رفته بود اما دوباره به کانال ۸۰ هزار واحد بازگشت.

حامد ستاک درباره وضعیت فعلی بازار سرمایه کشور از ابتدای سال تاکنون، گفت: بازار سرمایه این روزها همچون اواخر سال گذشته روزهای پرحجم به لحاظ معاملاتی را تجربه می‌کند هر چند از شتاب رشد شاخص‌ها کاسته شده است ولی همچنان فعالان بازار سرمایه، افق‌های روشنی را برای سال ۹۵ پیش‌بینی می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته شایان ذکر است که نوسانات بازار سرمایه در روزهای آغازین سال جدید، شاخص‌‌ترین نشانه بازار بوده است؛ البته همچنان سرمایه‌گذاران نسبت به شرکت‌ها و صنایعی که احتمال گشایش‌های اقتصادی و مالی نسبت به فرآیند عملیاتی آنها وجود دارد، اقبال نشان می‌دهند.

پیش بینی وضعیت بازار سرمایه

وی در خصوص پیش‌بینی بورس کشورمان گفت: پیش‌بینی بازار سرمایه در سال ۹۵ کاملاً به چگونگی فضای اقتصادی و سیاسی کشور در سال پیش‌رو بستگی دارد. در صورتی که خوش‌بینی‌های ایجاد شده در خصوص گشایش‌های اقتصادی و مالی محقق شود و قراردادهایی که فی ما بین شرکت‌های مختلف و شرکای خارجی آنها پیش‌بینی و اعلام شده است، به سرانجام برسد، بورس در سال ۹۵، سالی پررونق در پیش‌رو خواهد داشت.

این تحلیلگر مسائل بورس در پاسخ به این سؤال که به نظر شما آیا در شرایط فعلی فعالان بازار سرمایه باید انتظار کمک از جانب دولت برای بهتر شدن اوضاع بورس را داشته باشند یا اینکه بهتر است بازار سیر خود را سپری کند؟ گفت: مهمترین کمکی که می‌تواند به بازار سرمایه در این اوضاع انجام شود، تسهیل در فرآیند عملیاتی شرکت‌هاست. با توجه به این موضوع که قیمت گذاری بسیاری از نهاده‌های تولیدی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران توسط دولت تعیین می‌شود لذا دولت می‌تواند در صورت لزوم با اتخاذ تصمیمات حمایتی، کمک به بهبود سودآوری شرکت‌ها و صنایع مختلف داشته باشد و عامل افزایش سود شرکت‌ها منتج به رشد شاخص‌ها و رونق بازار سرمایه خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی‌ها انتظار داشتند که با آغاز سال نو، جهش‌های بزرگی در شاخص بورس اتفاق بیفتد، آیا این‌گونه انتظارات منطقی است یا خیر؟ گفت: به صورت کلی بازار سرمایه ساز و کار پیوسته دارد به این ترتیب که پایان جلسات معاملاتی قبل به نوعی شروع جلسه معامله بعدی خواهد بود و اینکه ما انتظار داشته باشیم با تغییر سال، اتفاق غیرمترقبه‌ای در وضعیت بازار سرمایه رخ دهد، تا حدودی غیرواقعی به نظر می‌رسد. نوسان، ذات بازار سرمایه می‌باشد و هیچ روندی چه صعودی و چه نزولی، دائمی نخواهد بود و در مقاطع مختلف، روندها اصلاح و یا احیاناً تغییر جهت خواهند داد.

شایعه حباب بورس

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص شایعاتی مبنی بر حبابی بودن شاخص بورس، گفت: معمولاً بعد از هر رشد بازار سرمایه، اصطلاحات تخصصی مثل حبابی شدن و رشد بی‌دلیل در مورد بازار سرمایه جریان می‌یابد. از آنجایی که بحث حبابی شدن بازار سرمایه به صورت عام، یک ادعایی است که نیازمند تحقیق بسیار گسترده می‌باشد، این ادعا برای کل بازار سرمایه در اکثر قریب به اتفاق، ادعای بی‌اساس و بدون پشتوانه علمی است.

ستاک ادامه داد: روش‌های مختلف ارزشگذاری برای شرکت‌ها، تنها معیار صحبت در خصوص حبابی شدن بازار سرمایه می‌باشد. در صورتی که در بسیاری از مواقع، تنها عامل بحث درباره حبابی شدن، رشد قیمت‌ها بوده است.

این تحلیلگر مسائل بورس خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به اعلام شرکت‌ها در مورد روند آتی سودآوری و پیش‌بینی بهبود فضای کسب و کار، بازار سرمایه تا حبابی شدن فاصله بسیاری دارد و ادعا درباره رشد بی‌رویه قیمت‌ها منطقاً باید از جانب افراد متخصص و یا نهادها و شرکت‌های باتجربه و متخصص در حوزه بازار سرمایه اعلام شود که در این روزها از جانب مراکز و افراد یاد شده، ادعایی در این زمینه اعلام نشده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر