«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس
۳۱۷۷۶۸
۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
۲۲۴۴۸ 
نخست‌ وزیر ایتالیا در بازدید از موزه‌ی ملی ایران و با اشاره به نمایشگاه «پیکره‌ای برای صلح: تندیس‌های پنه‌لوپه از تخت جمشید تا رم» گفت: امیدوارم حرکت‌های فرهنگی مشترک بین ایران و ایتالیا تداوم یابد.
خبرگزاری ایسنا: نخست‌وزیر ایتالیا در بازدید از موزه‌ی ملی ایران و با اشاره به نمایشگاه «پیکره‌ای برای صلح: تندیس‌های پنه‌لوپه از تخت جمشید تا رم» گفت: امیدوارم حرکت‌های فرهنگی مشترک بین ایران و ایتالیا تداوم یابد.

«متیو رنزی»، نخست وزیر ایتالیا عصر روز گذشته (چهارشنبه 25 فروردین) به همراه محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در قالب دو گروه از دو موزه ایران باستان و دوران اسلامی بازدید کردند.

«متیو رنزی» به همراه سفیر ایتالیا در ایران و «جبرئیل نوکنده» مدیر موزه ملی ایران، از موزه ایران باستان و نعمت‌زاده به همراه خانم «استفانیا جیانینی»، وزیر آموزش و پژوهش و هیات همراه از موزه دوران اسلامی بازدید کردند.

«رنزی» در موزه ایران باستان از بخش‌های شهرسوخته، چغازنبیل، شوش، آثار دوره هخامنشی چون نقش برجسته، تندیس داریوش، تندیس پنه‌لوپه و درنهایت از تندیس اشکانی شمی، مرد نمکی و آثار ساسانی شهر بیشاپور به صورت ویژه و با تامل بیشتری بازدید کرد.

وی در مقابل نقش برجسته هخامنشی که شخصی در برابر شاه دست بر مقابل دهان دارد و آن را نشانه‌ایی از احترام می‌دانند، گفت: امروزه زمانی‌که ما در حضور خبرنگاران یا در جمع صحبت می‌کنیم و کلام خصوصی داریم، دست در برابر دهان می‌گذاریم که طرف مقابل متوجه حرف‌های ما نشده و لب خوانی نکند.

نخست‌وزیر ایتالیا در کنار ویترین پنه‌لوپه پس از دریافت اطلاعات جزیی از نمایشگاه مشترک اخیر بین ایران و ایتالیا با عنوان «پیکره‌ای برای صلح: تندیس‌های پنلوپه از تخت جمشید تا رم» اظهار کرد: امیدوارم این حرکت‌های فرهنگی مشترک بین دو کشور تداوم یابد.

وی در پایان بازدیدش از موزه ملی با تعدادی گردشگر هموطن ایتالیایی برخورد کرد و گپی دوستانه با آنها داشت.

«متیو رنزی» در دفتر یادبود موزه ملی ایران نوشت: «باعث افتخار اینجانب است که از سوی دولت ایتالیا مراتب احترامم را ابراز نمایم. این موزه برگی از تمدن بی نظیر ایران، مرجعی برای دانش پژوهان و مردم کل دنیا است. امید که زیبایی‌های این مکان کمکی باشد به تمدن عصر حاضر، صلح، گفتمان و ایستادگی در برابر افراطی‌گری‌های تروریستی. پاینده باد دوستی ایران و ایتالیا.»

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس

«متیو رنزی» در موزه‌ ملی ایران +عکس
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج