خانه تكاني را به روش ما تجربه كنيد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۱۸
۱۶ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۲
۲۶۳۸۵۲
گروهي از خانم‌ها تا امروز خانه تكاني شان را تمام كرده‌اند اما خانم‌هاي شاغل و پر دغدغه، همچنان با پروژه خانه تكاني درگيرند؛ براي شما كه هنوز خانه تكاني انجام نداده‌ايد يا كارتان هنوز تمام نشده، نسخه ويژه‌اي داريم. در خانه، مكان‌هاي آلوده‌اي هستند كه شما از آن‌ها بي‌خبريد و با تميز كردن آن‌ها نيمي از راه را رفته ايد
1 - برنامه‌ريزي شده تميز كنيد. اين به آن معناست كه ابتدا زمين را تميز نكنيد سپس سراغ سقف و پنجره برويد. يك برنامه‌ريزي درست اين است كه شما تميز كردن منزل را از بالاترين نقطه در خانه آغاز كنيد و به پايين‌ترين آن برسيد.2 - تميز كردن وسايلي كه هرگز فكرش را نمي‌كنيد. به‌عنوان مثال تلفن. دكتر گربا متخصص امور بهداشتي در آمريكا با تحقيقات گسترده به اين نتيجه رسيده است كه باكتري‌هاي خطرناكي در گوشي تلفن توليد مي‌شوند كه به‌دليل تماس زياد با آن به راحتي به دهان منتقل مي‌شود.3 - ظروف آشغال: مخصوصا آن‌هايي كه در آشپزخانه و حمام منزل قرار دارند، پس از خالي كردن ظرف آشغال، حتما آن‌ها را بشوييد.4 -  پرده حمام: پرده حمام از آن اشيايي است كه در طول روز معمولا مرطوب و محل جمع شدن باكتري‌ها و قارچ‌هاست.5 - ماشين ظرفشويي: در مورد ماشين ظرفشويي هم وضع همين طور است. شما ظرف داخل آن را خالي مي‌كنيد آن‌گاه درب آن را مي‌بنديد. به اين ترتيب در آن رطوبت، قارچ‌ها و باكتري‌ها روي درب و لبه‌هاي آن فرصت رشد و تكثير پيدا مي‌كنند.6 - هواكش‌ها: اين وسيله معمولا براي از بين بردن گرد و خاك و هواي آلوده از خانه به كار مي‌روند اما اگر به بهداشت آن اهميت ندهيم، اين دستگاه به جاي كمك ممكن است خطرساز شود.7 - گرد و خاك باقي مانده روي مبل‌ها باعث ايجاد بيماري‌هاي تنفسي مي‌شود.8 - در مورد شوينده‌ها بايد توجه كنيد كه مملو از مواد شيميايي و خطرناك هستند و استفاده از آن‌ها بسيار خطرناك است. به جاي اين مواد مي‌توانيد يك سطل پر از آب جوش برداريد، نيم ليوان سركه داخل آن بريزيد و شست‌وشو را انجام دهيد.9 - براي شست‌وشوي پنجره‌ها از شوينده‌هاي موجود در بازار بهره نگيريد. خودتان به راحتي قادر خواهيد بود يك شوينده و ضدعفوني‌كننده براي تميز كردن پنجره‌ها بسازيد. براي تهيه شوينده خانگي كافي است يك سوم پيمانه سركه سفيد، يك قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي يا يك چهارم پيمانه الكل صنعتي را به نصف سطل آب ولرم اضافه كنيد و براي شست‌وشو از آن استفاده كنيد.10 - براي تميز كردن شيشه از ابرهاي اسفنجي استفاده كنيد. به جاي اين‌كه با اسپري مايع را روي شيشه بپاشيد، اسفنج را داخل مايع بكنيد و روي شيشه بكشيد. مايع را به‌مدت 5 دقيقه روي شيشه بگذاريد سپس با دستمال تميز كنيد. نكته ديگر اين‌كه از تميز كردن شيشه در روزهاي آفتابي و در مقابل نور مستقيم آفتاب خودداري كنيد. اين كار باعث بخار كردن و خشك شدن سريع ماده شوينده مي‌شود. براي خشك كردن از دستمال كاغذي استفاده كنيد.11 - براي شيشه‌هايي كه لكه‌هاي اساسي روي آن وجود دارد كه با ابر پاك نمي‌شوند، ابتدا با آب و صابون روي قسمت را مرطوب سپس به وسيله يك تيغ آن اثر را محو كنيد.ريزه كاري‌هاي آشپز خانه‌اي

12 - براي تميز كردن پنير پيتزاي چسبيده به ظرف، بهتر است آن را با آب سرد و مايع ظرفشويي بشوييد.

13 -  هنگام استفاده از منقل براي تهيه كباب، يك ورق كاغذ آلومينيومي (فويل) كف آن قرار دهيد. اين كار هم باعث تشديد حرارت مي‌شود و هم تميز كردن منقل را آسان مي‌كند.

14 -  پوست گرفتن و خرد كردن سير باعث چسبندگي دست‌ها مي‌شود. براي جلوگيري از اين مشكل، حبه‌هاي سير را ابتدا 2 دقيقه در آب جوش سپس در آب سرد بگذاريد پس از آن پوست بگيريد. توجه داشته باشيد هنگام مصرف سير، جوانه سبز وسط آن را جدا كنيد.

15 - براي خشك كردن زرد آلو، آن‌ را از وسط دو نيم كرده، هسته آن را درآوريد و روي سيني فر بگذاريد. فر را داغ كنيد و سيني حاوي برگه‌ها را در فرداغ قرار دهيد. حرارت فر را روي حداقل تنظيم كنيد. درب فر را نيم باز بگذاريد و مرتب به آن‌ها سر بزنيد و چنانچه لازم است آن‌ها را زير و رو و جا به جا كنيد تا نسوزند. وقتي خشك شدند سيني را از فر خارج كنيد.16 -  «باور نمي‌كنيد كه تعداد باكتري‌هاي داخل دستشويي تا چه حد زياد است.» اين جمله‌اي است كه دكتر گربا درخصوص كاسه توالت و سينك دستشويي مي‌گويد. براي تميز كردن توالت هم مي‌توانيد از همان سركه استفاده كنيد. به وسيله آب پاش سركه را به اطراف توالت بپاشيد. علاوه بر آن، داخل دستشويي هم يك پيمانه سركه بريزيد و ۱۵ دقيقه صبر كنيد سپس آن را بشوييد. پس از اين كار براي ضدعفوني بيشتر، چند قطره الكل صنعتي به آب اضافه كنيد.

17 - كف آشپزخانه را با روش ساده خودتان تميز و ضدعفوني كنيد. در مورد كف‌هاي چوبي و پاركت، يك چهارم پيمانه سركه سفيد را به يك ليوان آب اضافه كنيد. فقط با پارچه نرم و كتاني، كف‌هاي چوبي و پاركت را تميز كنيد. براي شستن كاشي، سراميك و موزاييك فقط از آب گرم استفاده كنيد و هيچ ماده ديگري اضافه نكنيد. براي كفپوش‌هاي موكت از آب داغ و اگر نياز بود كمي مايع ظرفشويي استفاده كنيد.18 - احتمالا تصور مي‌كنيد ماشين ظرفشويي شما كاملاً تميز است و هيچ مشكلي ندارد اما همانطور كه در بخش قبلي اشاره كرديم، بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه باكتري‌هاي متفاوتي در آن رشد و تكثير مي‌شوند. در ماشين لباسشويي هم شاهد وضع مشابهي هستيم. براي اين وضعيت راه حل ساده‌اي وجود دارد. براي شست وشو از دستكش‌هاي پارچه‌اي استفاده كنيد. به جاي افزودن وايتكس، كمي پراكسيد هيدروژن اضافه كنيد. سعي كنيد لباس‌ها را در بالاترين درجه گرمايي بشوييد.19 -  به تخته آشپزخانه دقت كنيد.اين وسيله منشا بسياري از ميكروب‌هاست. دكتر گربا در بررسي‌هايي كه انجام داده به اين نتيجه رسيده كه تخته آشپزخانه ۲۰۰ بار بيشتر از كاسه توالت استعداد آلودگي دارد. براي تميز كردن بهتر تخته آشپزخانه، ابتدا آب داغ روي آن بريزيد. سپس روي آن سركه بپاشيد. تمام قسمت‌هاي آن را 2 تا 3 ساعت به همان حال رها كنيد سپس آب‌كشي كنيد. چند قطره الكل مي‌تواند ضدعفوني‌كننده خوبي باشد.20 -  ابر و دستمال‌هايي كه براي تميز كردن قسمت‌هاي مختلف خانه استفاده مي‌كنيد را بايد روزانه 30 ثانيه زير آب گرم بگيريد. دكتر گربا مي‌گويد: «نزديك به ۳۲۰ ميليون باكتري قابل رشد در اين ابرها و اسفنج‌ها وجود دارند كه به راحتي به دست و دهان شما انتقال پيدا مي‌كنند.»21 -  فرش را شامپو بزنيد. به جاي استفاده از مواد شيميايي، كافي است خودتان قبل از اين‌كه روي فرش را جاروبرقي بكشيد، كمي كربنات سديم روي زمين بريزيد. اين كار كمك مي‌كند تا باكتري و ميكروب‌هايي كه زمان زيادي است باقي مانده اند، هنگام كشيدن جارو از بين بروند.

22 - براي جدا كردن پوست نازك روي بادام، آن‌ها را 2 دقيقه در آب جوش قرار دهيد سپس در آب سرد بگذاريد و به راحتي پوست آن‌ها را جدا كنيد.

23 -  براي گرفتن پوست هلو براي تهيه مربا و كمپوت، هلوها را يك دقيقه در آب بجوشانيد بعد پوست بگيريد.

24 - براي تهيه يخ فانتزي، مي‌توانيد داخل هر قالب يك گيلاس يا آلبالو قرار دهيد. بعد در قالب آب بريزيد و بگذاريد يخ ببندد.

25 - اگر مي‌خواهيد لكه‌اي را از روي ظرف مسي پاك كنيد، روي آن يك برش پياز بماليد.

26 - لكه‌هاي روي كاغذ ديواري را با خمير نان سفيد پاك كنيد. براي اين كار، آن را گلوله كنيد، سپس روي لكه‌هاي مورد نظر بماليد.

27 - برش ليمو را در ظرف آب بيندازيد، داخل مايكروفر بگذاريد تا گرم شود. وقتي بخار آب روي ديواره‌هاي داخل فر نشست، آن را خاموش كنيد و پس از مدت كوتاهي كه مايكروفر خنك‌تر شد، آن را تميز كنيد.


منبع : مجله زندگی ایده آل

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر