نی نواز مشهور درگذشت
۳۱۸۸۷۴
۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
۱۱۳۳۴
«مهران قاضی» هنرمند جوانی که در نی نوازی از شاگردان به نام و معروف استاد «حسن کسایی» بود، پس از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، صبح روز جمعه، دار فانی را وداع گفت.
موسیقی ایرانیان: مهران قاضی نوه مرحوم استاد بابا عباس قاضی از هنرمندان به نام شعر و موسیقی اصفهان و شاگرد استاد حسین یاوری پیشکسوت سبک اصفهان بود. این هنرمند جوان فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی را از سال ۱۳۶۷ نزد اساتیدی چون حسن ناهید، محمدعلی کیانی نژاد، جلال قاضی و استاد کسایی آغاز کرد. وی در نی نوازی تا جایی موفق بود که مرحوم استاد حسن کسایی در محافل مختلف، مهران قاضی را از شاگردان ممتاز خود یاد می کرد.


نی نواز مشهور درگذشت

کسب مقام اول در مدارس استان اصفهان در رشته آهنگسازی و تک نوازی نی، دو سال متوالی به عنوان نوازنده برتر در جشنواره موسیقی جوان کشور، نفر برتر جشنواره موسیقی استان اصفهان در رشته آهنگسازی نوازنده نی و مدیریت گروه، گروه برتر جشنواره ها انتخاب گروه نماینده اصفهان برای شرکت در جشنواره های سازهای بادی جهان در چین بوده ،مقام اول گروه موسیقی سماع در جشنواره بین المللی موسیقی فولکلور جهان در ترکمنستان در دو سال پیاپی و شرکت در جشنواره و نمایشگاه بین المللی در هفته فرهنگی مراکش از افتخارات این هنرمند اصفهانی است.

مهران قاضی پس از دو سال درگیری با بیماری سرطان، بالاخره سحرگاه صبح روز جمعه، ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۵ به دیدار حق شتافت و در این صبح بارانی و بهاری، به استاد مرحومش، حسن کسایی سلام گفت.

شایان ذکر است که پیکر این هنرمند جوان ساعت ۱۱ دیروز شنبه در قطعه هنرمندان اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج