آنتی‌ویروس‌ امنیت رایانه را کاهش می‌دهد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
دکتر استرکی_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۹۲۴۴
۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
۶۳۶۵
اخیرا دو محقق در کنفرانس BSides 2016 که در سانفرانسیسکو برگزار شد، اعلام کردند بسیاری از آنتی‌ویروس‌های شناخته‌شده، دارای ضعف‌هایی جدی هستند که امنیت کامپیوترهای شخصی را تضعیف کرده و آن‌ها را در برابر حمله‌ی ویروس‌ها آسیب‌پذیرتر می‌کنند.
مجله دیجی کالا - پریسا مرتضوی: اخیرا دو محقق در کنفرانس BSides 2016 که در سانفرانسیسکو برگزار شد، اعلام کردند بسیاری از آنتی‌ویروس‌های شناخته‌شده، دارای ضعف‌هایی جدی هستند که امنیت کامپیوترهای شخصی را تضعیف کرده و آن‌ها را در برابر حمله‌ی ویروس‌ها آسیب‌پذیرتر می‌کنند.

    ‌‌‌     ‌آنتی‌ویروس‌ می‌تواند کامپیوترمان را آسیب‌پذیرتر کند

مشکل از آن‌جا ناشی می‌شود که بسیاری از انواع نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس به عمق ویندوز نفوذ کرده و در اجرای فرایندهای سیستم عامل و نرم‌افزارهای مختلف، دخالت می‌کنند. به این عملیات اصطلاحا «هوک کردن» گفته می‌شود. آنتی‌ویروس‌ها این کار را برای امنیت بیشتر ویندوز انجام می‌دهند، اما آن‌ها بیشتر اوقات، هوک‌های خود را آزاد می‌گذارند؛ ازاین‌رو مهاجمان خارجی می‌توانند از آن‌ها سوءاستفاده کرده و ویندوز را آلوده کنند.

«تامر بیتون» (Tomer Bitton)، یکی از محققان انسیلو (enSilo)، در این زمینه می‌گوید: «تقریبا تمام محصولاتی که تست شدند، حداقل در برابر یک مورد، آسیب‌پذیر بودند.» بیتون، در ماه دسامبر عنوان کرد که AVG ،Kaspersky Lab و Intel McAfee ناایمن هستند؛ البته این محصولات همگی سپتامبر گذشته اصلاح شدند. در سخنرانی کنفرانس BSides 2016، بیتون و همکارش اشاره کردند که در محصولات دیگر هم مشکلاتی پیدا کرده‌اند اما در حال حاضر نمی‌توانند چیزی اعلام کنند. بیتون گفت: «ما برای رفع این مشکلات با کمپانی‌های فروش آنتی‌‌ویروس‌، همکاری نزدیکی داریم؛ بیشتر مشکلات تاکنون تصحیح شده‌‌اند، اما هنوز آنتی‌ویروس‌هایی وجود دارند که آسیب‌پذیر هستند، بنابراین نام آن‌ها را نمی‌بریم.»

آنتی‌ویروس‌ می‌تواند کامپیوترمان را آسیب‌پذیرتر کند

در یکی دو سال گذشته، متخصصان امنیت اطلاعات، متوجه شده‌اند که آنتی‌ویروس‌ها خود می‌توانند برای آلوده کردن رایانه‌ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. آنتی‌ویروس‌ها سطح حمله‌ی (Attack Surface) وسیعی دارند که در آن، بر تمام پورت‌های شبکه‌ها نظارت می‌شود، تمام برنامه‌های متفرقه بررسی می‌شوند و به بدافزارها به‌طور مستقیم پرداخته می‌شود. آن‌ها امکان دسترسی بالایی به سیستم داشته، اجازه تغییر برنامه‌های در حال اجرا را دارند و همزمان با روشن شدن سیستم، شروع به کار می‌کنند.

«تراویس اورماندی» (Tavis Ormandy)، محقق گوگل در شش ماه گذشته نقص‌هایی اساسی را در نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس Avast ،AVG ،Comodo ،Malwarebytes و Trend Micro پیدا کرده است. این نقص‌ها شامل ناامنی ابزارهای بهینه‌سازی مرورگر، برملا شدن پسوردهای ذخیره‌شده در یک برنامه‌ی مدیریت پسورد و آسیب‌پذیری حداقل سه مرورگر وب «ایمن» در برابر مهاجمان خارجی می‌شد.

مهم‌ترین نقص، که بیتون «تامر بیتون» (Tomer Bitton) از محققان موسسه‌ی انسیلو به آن اشاره‌ای نکرده بود، این است که بسیاری از آنتی‌ویروس‌ها برای به‌روز شدن جهت شناسایی بدافزارهای جدید، از اتصال امن وب استفاده نمی‌کنند یا بروزرسانی نرم‌افزارهای خود را با امضای دیجیتال تایید نمی‌کنند.

ژانویه‌ی گذشته در کنفرانس امنیتی ShmooCon، «پاتریک واردل» (Patrick Wardle)، محقق موسسه‌ی امنیتی Synack، نشان داد چگونه یک حمله‌ی «مرد میانی» (man-in-the-middle یا MITM) که در بروزرسانی آنتی‌ویروس کسپرسکی تداخل ایجاد کرده، می‌تواند با به‌کمک بدافزار، یک کامپیوتر مک را آلوده کند.

در ماه اکتبر گذشته، آزمایشگاه آلمانی تست آنتی‌ویروسAV-TEST، امنیت داخلی محصولاتِ ۲۱ برند آنتی‌ویروس را ارزیابی کرد. براساس این ارزیابی‌ها مشخص شد تنها سه برند ESET ،McAfee و Norton‌ اقداماتی دفاعی انجام داده بودند که تاحدودی دغدغه‌های محققان را رفع می‌کرد.

بیتون و همکارانش ابزاری را با نام AVulnerabilityChecker برای کاربران ویندوز طراحی کرده‌اند تا از طریق آن آسیب‌پذیری نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس خود را بررسی کنند. دستورالعمل استفاده از این ابزار در وبلاگ enSilo قرار داده شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر