آنتی‌ویروس‌ امنیت رایانه را کاهش می‌دهد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۱۹۲۴۴
۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
۶۳۱۹
اخیرا دو محقق در کنفرانس BSides 2016 که در سانفرانسیسکو برگزار شد، اعلام کردند بسیاری از آنتی‌ویروس‌های شناخته‌شده، دارای ضعف‌هایی جدی هستند که امنیت کامپیوترهای شخصی را تضعیف کرده و آن‌ها را در برابر حمله‌ی ویروس‌ها آسیب‌پذیرتر می‌کنند.
مجله دیجی کالا - پریسا مرتضوی: اخیرا دو محقق در کنفرانس BSides 2016 که در سانفرانسیسکو برگزار شد، اعلام کردند بسیاری از آنتی‌ویروس‌های شناخته‌شده، دارای ضعف‌هایی جدی هستند که امنیت کامپیوترهای شخصی را تضعیف کرده و آن‌ها را در برابر حمله‌ی ویروس‌ها آسیب‌پذیرتر می‌کنند.

    ‌‌‌     ‌آنتی‌ویروس‌ می‌تواند کامپیوترمان را آسیب‌پذیرتر کند

مشکل از آن‌جا ناشی می‌شود که بسیاری از انواع نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس به عمق ویندوز نفوذ کرده و در اجرای فرایندهای سیستم عامل و نرم‌افزارهای مختلف، دخالت می‌کنند. به این عملیات اصطلاحا «هوک کردن» گفته می‌شود. آنتی‌ویروس‌ها این کار را برای امنیت بیشتر ویندوز انجام می‌دهند، اما آن‌ها بیشتر اوقات، هوک‌های خود را آزاد می‌گذارند؛ ازاین‌رو مهاجمان خارجی می‌توانند از آن‌ها سوءاستفاده کرده و ویندوز را آلوده کنند.

«تامر بیتون» (Tomer Bitton)، یکی از محققان انسیلو (enSilo)، در این زمینه می‌گوید: «تقریبا تمام محصولاتی که تست شدند، حداقل در برابر یک مورد، آسیب‌پذیر بودند.» بیتون، در ماه دسامبر عنوان کرد که AVG ،Kaspersky Lab و Intel McAfee ناایمن هستند؛ البته این محصولات همگی سپتامبر گذشته اصلاح شدند. در سخنرانی کنفرانس BSides 2016، بیتون و همکارش اشاره کردند که در محصولات دیگر هم مشکلاتی پیدا کرده‌اند اما در حال حاضر نمی‌توانند چیزی اعلام کنند. بیتون گفت: «ما برای رفع این مشکلات با کمپانی‌های فروش آنتی‌‌ویروس‌، همکاری نزدیکی داریم؛ بیشتر مشکلات تاکنون تصحیح شده‌‌اند، اما هنوز آنتی‌ویروس‌هایی وجود دارند که آسیب‌پذیر هستند، بنابراین نام آن‌ها را نمی‌بریم.»

آنتی‌ویروس‌ می‌تواند کامپیوترمان را آسیب‌پذیرتر کند

در یکی دو سال گذشته، متخصصان امنیت اطلاعات، متوجه شده‌اند که آنتی‌ویروس‌ها خود می‌توانند برای آلوده کردن رایانه‌ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. آنتی‌ویروس‌ها سطح حمله‌ی (Attack Surface) وسیعی دارند که در آن، بر تمام پورت‌های شبکه‌ها نظارت می‌شود، تمام برنامه‌های متفرقه بررسی می‌شوند و به بدافزارها به‌طور مستقیم پرداخته می‌شود. آن‌ها امکان دسترسی بالایی به سیستم داشته، اجازه تغییر برنامه‌های در حال اجرا را دارند و همزمان با روشن شدن سیستم، شروع به کار می‌کنند.

«تراویس اورماندی» (Tavis Ormandy)، محقق گوگل در شش ماه گذشته نقص‌هایی اساسی را در نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس Avast ،AVG ،Comodo ،Malwarebytes و Trend Micro پیدا کرده است. این نقص‌ها شامل ناامنی ابزارهای بهینه‌سازی مرورگر، برملا شدن پسوردهای ذخیره‌شده در یک برنامه‌ی مدیریت پسورد و آسیب‌پذیری حداقل سه مرورگر وب «ایمن» در برابر مهاجمان خارجی می‌شد.

مهم‌ترین نقص، که بیتون «تامر بیتون» (Tomer Bitton) از محققان موسسه‌ی انسیلو به آن اشاره‌ای نکرده بود، این است که بسیاری از آنتی‌ویروس‌ها برای به‌روز شدن جهت شناسایی بدافزارهای جدید، از اتصال امن وب استفاده نمی‌کنند یا بروزرسانی نرم‌افزارهای خود را با امضای دیجیتال تایید نمی‌کنند.

ژانویه‌ی گذشته در کنفرانس امنیتی ShmooCon، «پاتریک واردل» (Patrick Wardle)، محقق موسسه‌ی امنیتی Synack، نشان داد چگونه یک حمله‌ی «مرد میانی» (man-in-the-middle یا MITM) که در بروزرسانی آنتی‌ویروس کسپرسکی تداخل ایجاد کرده، می‌تواند با به‌کمک بدافزار، یک کامپیوتر مک را آلوده کند.

در ماه اکتبر گذشته، آزمایشگاه آلمانی تست آنتی‌ویروسAV-TEST، امنیت داخلی محصولاتِ ۲۱ برند آنتی‌ویروس را ارزیابی کرد. براساس این ارزیابی‌ها مشخص شد تنها سه برند ESET ،McAfee و Norton‌ اقداماتی دفاعی انجام داده بودند که تاحدودی دغدغه‌های محققان را رفع می‌کرد.

بیتون و همکارانش ابزاری را با نام AVulnerabilityChecker برای کاربران ویندوز طراحی کرده‌اند تا از طریق آن آسیب‌پذیری نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس خود را بررسی کنند. دستورالعمل استفاده از این ابزار در وبلاگ enSilo قرار داده شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر