ساماندهی برج آزادی تا 4 ماه دیگر
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۰۵۸۱
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
۹۸۶۷
رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از برج آزادی بازدید و از نزدیک در جریان بازسازی و مرمت برج قرار گرفت.
خبرگزاری ایسنا: رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از برج آزادی بازدید و از نزدیک در جریان بازسازی و مرمت برج قرار گرفت.

احمد حکیمی‌پور در بازدید از روند بازسازی برج آزادی با بیان اینکه سومین بار است که بازسازی برج آزادی در دستور کار مشترک آزادی و مدیریت برج قرار گرفته است گفت: برج آزادی یکی از نمادهای ملی و مکانی است که به نماد پیروزی و آزادی در کشور شناخته شده است.

او با بیان اینکه برج آزادی به دلیل نوع معماری و خاطره جمعی ملت ایرانی یکی از دروازه‌های مهم تهران است، گفت: در دوره اول شورای شهر چکه کردن آب از دیواره برج آغاز شد و بارها شهرداری تهران برای به سازی و مرمت این بنا هزینه کرد بدون اینکه وظیفه قانونی در این زمینه داشته باشد اما متاسفانه مشکل چکه کردن آب حل نشد.

حکیمی‌پور ادامه داد: نهایتا پیرو جلسات با مسوولان امر در سال گذشته مقرر شد که معاونت فنی و عمرانی شهرداری وارد عمل شود و به سازی اصولی برج را در دستور کار قرار دهد.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر بابیان اینکه این بار برای مرمت برج آزادی عجله‌ای نداریم و زمان را فدای کیفیت نمی‌کنیم گفت: متاسفانه در حین مرمت مشکلاتی از جمله عدم تطابق سنگ زمینه با سنگ بدنه برج ایجاد شد که مجددا سنگ ها کنده و درحال نصب هستند.

همچنین مهندس امام، مدیر پروژه مرمت برج آزادی با بیان اینکه سال گذشته طراحی چهار لایه‌ای را برای آب‌بندی برج آزادی درنظر گرفتیم ادامه داد: طراحی چهارلایه‌ای بگونه‌ای است که اگر آب به لایه‌ها نشست کند وارد زهکشی می‌شود و آب از مجموعه خارج می‌شود.

امام با بیان اینکه اگر آب در سازه بماند موجب تخریب می‌شود گفت: عجله‌ای برای پایان مرمت برج نداریم اما براساس برآوردهای ما چهارماه دیگربرای مرمت این برج زمان لازم است.

همچنین خرسند، مدیرعامل برج آزادی بابیان اینکه سومین باراست که بازسازی ریشه‌ای برج در دستور کار قرارگرفته است، گفت: درپی مرمت سال 86 متاسفانه خسارات بیشتر شد و حتی از مجموعه درخت های برج تنها ۳ عدد باقی مانده است و متاسفانه شهرداری پس از جابجایی این درختان جایگزینی درنظر نگرفت.

او بابیان اینکه نگران هستیم بلایی که دفعات قبل بر سر برج آمده این بار هم بیایید، گفت: متاسفانه با وجود اقدامات زیرساختی اساسی، انتخاب سنگ به درستی انجام نگرفته به گونه‌ای که نه تنها اعتراض ما را به همراه داشت بلکه ممکن است مخاطبان فکرکنند شهرداری کار مرمت را سمبل کرده است.

خرسند با بیان اینکه بنا براعلام مسئولان شهرداری مقرر شده که تا پایان تیرماه مرمت به پایان برسد، ادامه داد: باید شهرداری زمان دقیق را اعلام کند چراکه درحال حاضر مجموعه برج تعطیل است و در درازمدت مشکل ساز خواهد شد.

او با انتقاد از مقایسه برج آزادی و میلاد گفت: نباید این دو برج را بایکدیگر مقایسه کرد چراکه در برج میلاد ۳ معاونت شهرداری حراست از برج میلاد را برعهده دارند اما ما در برج آزادی برای خرید یک لامپ هزار نامه نویسی داریم.

او با اشاره به تمایل مدیریت برج برای ایجاد مدیریت یکپارچه برج ادامه داد: اگر این مهم محقق شود برج آزادی نیز از نعمات و برکات شهرداری تهران بهره مند خواهدشد.

خرسند در مورد تخریب درختان محوطه برج نیز گفت: در سال 86 با خاکبرداری محوطه درختان به غیر از ۳ درخت، باقی مانده از بین رفت.

در این بازدید عدم انتخاب درست سنگ برای مرمت محوطه با بدنه برج انتقادات مسئولان برج آزادی را به همراه داشت بگونه‌ای که خرسند از عدم تحویل پروژه در صورت عدم تطابق خبرداد.

در پایان حکیمی‌پور بابیان اینکه مدیریت چندگانه برج باعث تشدید مشکلات شده گفت: پهنه‌ای که برج آزادی در آن قرار گرفته می‌تواند پهنه تاریخی فرهنگی و گردشگری شود و برنامه‌های زیادی در آن اجرا شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1395/02/03
ما از بچگی ازادی میشینیم ، سی ساله که هر روز داره بدتر میشه که بهتر نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر