5 عامل اثرگذار بر گردشگری در سال 2016
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۲۰۶۳
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۶
۴۴۹۲
متخصصان بین‌المللی گردشگری می‌گویند: «صنعت گردشگری همواره با چند موضوع جدی مواجه بوده است. اما از آغاز سال 2016 این چالش‌های قدیمی، گسترده‌تر شده است.» نوسانات اقتصادی، بحران سیاسی، قیمت نفت، تشدید مرزبندی‌ها و محدودیت ویزا و حملات تروریستی، 5 چالشی است که گردشگری جهانی را درسال جاری تهدید می‌کند؛ چالش‌هایی که می‌توانند به صورت زنجیر‌وار به هم پیوسته باشند.
روزنامه دنیای اقتصاد: متخصصان بین‌المللی گردشگری می‌گویند: «صنعت گردشگری همواره با چند موضوع جدی مواجه بوده است. اما از آغاز سال 2016 این چالش‌های قدیمی، گسترده‌تر شده است.» نوسانات اقتصادی، بحران سیاسی، قیمت نفت، تشدید مرزبندی‌ها و محدودیت ویزا و حملات تروریستی، 5 چالشی است که گردشگری جهانی را درسال جاری تهدید می‌کند؛ چالش‌هایی که می‌توانند به صورت زنجیر‌وار به هم پیوسته باشند.

1- مشکلات اقتصادی


به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، صنعت گردشگری عمدتا بر سلامت اقتصاد فردی استوار است. این درحالی است که اتحادیه اروپا اخیرا نرخ بیکاری را در رکورد جدیدی 1/ 9 ثبت کرده که پایین‌ترین درصد از سال 2009 بوده است. کمپانی‌های گردشگر اروپا اکنون فرصت خوبی دارند تا مراجعان بیشتری را جذب کنند. مسافران از اروپای غربی و دیگر بخش‌های این قاره احتمالا یک بار دیگر قادر به خرید بیشتر کالا خواهند بود. پیش‌بینی شده است که باوجود بروز حوادث تروریستی اخیر، نرخ رشد گردشگران و مسافران در اروپا یک درصد رشد کند.

2- بحران‌های دیپلماتیک

دیگر چالش پیش روی گردشگری جهانی که چالشی همیشگی به شمار می‌رود، مشکل بی‌ثباتی سیاسی و برهم خوردن توازن و روابط دیپلماتیک در برخی مناطق جهان است. ترکیه نمونه دست اولی از این مشکل است برای نشان دادن اینکه چگونه تشدید مشکلات دیپلماتیک می‌تواند یک مقصد گردشگری را به گونه‌ای منفی تحت تاثیر قرار دهد و دچار زیان و رکود کند. این کشور تنها در سال 2014 بیش از 4/ 4 میلیون گردشگر روس داشته که اکنون همه این گردشگران را از دست داده است.

3- بحران قیمت نفت


طبق گزارش سازمان گردشگری جهانی، صنایع مسافرتی و مسافران از سقوط شدید قیمت نفت و گاز سود سرشاری می‌برند؛ زیرا سبب ارزانی هزینه تمام شده کالا و خدمات در این صنعت می‌شود. علاوه براین، کاهش قیمت نفت سبب کاهش هزینه زندگی در اروپا نیز می‌شود؛ آن هم در شرایطی که در برخی کشورها همانند آلمان، میزان درآمدها از نرخ تورم سریع‌تر شده است. بنابراین مردم می‌توانند پول بیشتری برای سفر و تعطیلات خرج کنند. با این حال روی دیگر سکه وضعیت کشورهای صادرکننده نفت است که با کاهش شدید درآمد ناشی از فروش نفت در بازارهای جهانی، با مشکلات اقتصادی و کاهش درآمدها مواجه خواهند شد و این به معنی کاهش توان سفر و گردشگری در این کشورها است.

4- تهدیدهای تروریستی


یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در برابر گردشگری در سال 2016، تشدید تهدیدهای تروریستی است که سبب تشدید تدابیر و محدودیت‌های امنیتی در بسیاری از مقصدهای گردشگری شده است. رفتارهای تروریستی سبب شده که برخی مقصدهای گردشگری برای ماه‌ها دچار شوک شوند. در تونس نرخ رزروها پس از مدت کوتاهی رشد به سرعت کاهش یافت. در اروپا نیز پس از حمله ماه نوامبر به پاریس، میزان تقاضا برای سفر به پاریس و نیز بروکسل و از دیگر سو در استانبول ترکیه به شدت کاهش یافت. با این حال طالب‌ رفاعی، دبیرکل سازمان گردشگری جهانی می‌گوید که تجربه سال‌های اخیر نشان داده که تاثیر همه اتفاقات آن بر گردشگری اثری کوتاه‌مدت است و رخدادهای تروریستی عموما تاثیر درازمدتی بر گردشگری ندارند. به گفته او، متخصصان صنعت گردشگری همچنان اعتماد می‌کنند و مردم نیز هنوز به سفر می‌روند. تنها اثر این حوادث آن است که در کوتاه‌مدت مقصدهای دیگری را جایگزین مقصدهای مورد تهدید می‌کنند.

5- انتشار بیانیه‌های هشدار، مرزبندی و محدودیت ویزا

پس از حملات اخیر تروریستی، برخی کشورها دست به انتشار هشدارها زده یا پروزاهای خود را به برخی مقصدهای گردشگری محدود کردند. به گفته دبیر کل سازمان گردشگری جهانی، این نگرانی مهمی برای گردشگری است که برخی دولت‌ها از ترس حملات تروریستی دست به انتشار بیانیه‌های هشدار آمیز می‌زنند. اگر این روند ادامه یابد کشورهای زیادی که قربانی تروریست شده‌اند، دوبار قربانی می‌شوند؛ بار نخست فشار و رنج ناشی از رخدادهای مرگبار و ترسناک تروریستی و بار دیگر به‌دلیل تحریم سفر از سوی کشورها یا جامعه جهانی. علاوه‌بر این، بحران پناهندگان در اروپا نیز به تشدید مرزبندی‌ها و کنترل مرزی و محدودیت صدور ویزا در بسیاری از کشورهای اروپایی منجر شده که درسال 2016 این روند شدت گرفته است. بی‌تردید بازگشت به مرزبندی‌های گذشته برای صنعت گردشگری وضعیت خوبی نیست. به رغم همه این چالش‌ها، با وجود بروز بحران‌های مختلف و حتی چند حمله تروریستی و ناآرامی‌های گسترده سیاسی، صنعت گردشگری از سال 2010، رشدی ثابت را در سطح جهان تجربه کرده است. سازمان گردشگری جهانی، حتی در سال 2015 خبر از رشد 4/ 4 درصدی حجم سفرهای بین‌المللی داده که سبب ثبت رکورد یک میلیارد و 200 نفری شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر