چگونه زردی را درمان کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۲۲۱۱۲
۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
۷۳۲۹۶
زردی، که هیپربیلیروبینمیا نامیده می شود یک بیماری است که اغلب در نوزادان وجود دارد اما بیماری همچنین می تواند بزرگسالان را تحت تاثیر قرار دهد زمانی که سطح بالایی از بیلی روبین (ماده شیمیایی در صفرای کبد) وجود دارد زردی اتفاق می افتد.
وب‌سایت رژیم سلامتی: زردی، که هیپربیلی روبینمی نامیده می شود یک بیماری است که اغلب در نوزادان وجود دارد اما بیماری همچنین می تواند بزرگسالان را تحت تاثیر قرار دهد زمانی که سطح بالایی از بیلی روبین (ماده شیمیایی در صفرای کبد) وجود دارد زردی اتفاق می افتد.

در این شرایط پوست، سفیدی چشم و غشاهای مخاطی زرد می شود اگر چه این لزوماً یک بیماری خطرناک نیست زردی ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به درمان دارد.

چگونه زردی را درمان کنیم؟

1. به دکتر خود مراجعه کنید.

اگر علائم و نشانه های زردی در شما و یا کودکتان پیشرفت نماید در اسرع وقت به پزشک مراجعه نماید شما ممکن است نیاز به درمان زردی داشته باشید اما اگر یک بیماری زمینه ای وجود دارد و باعث زردی شده است این به توجه پزشکی نیاز دارد برخی از علائم کوتاه مدت زردی در بزرگسالان عبارتند از:

تب

لرز

درد شکم

علائم شبیه سرماخوردگی

تغییر در رنگ پوست و سفیدی چشم شما و بیشتر به رنگ پریده و زرد است.

2. به دنبال درمان برای کودک یا نوزاد مبتلا به زردی باشید.

در کودکان و نوزادان همچنین زردی می توانید توسعه یابد زردی در نوزادان شایع است و اغلب به خودی خود در طی دو هفته برطرف می شود با این حال، زردی شدید می تواند برای برخی از نوزادان سبب عوارض جدی شود.

برای بررسی زردی، به زردی پوست و زردی روی سفیدی چشم نوزاد یا کودک نگاه کنید.

اگر زردی در کودک یا نوزاد شما در حال پیشرفت است با دکتر او تماس بگیرید.

3. یک تشخیص قطعی در بزرگسالان دریافت کنید

زردی اغلب توسط بیماریهای زمینه ای است که نیاز به درمان دارد دکتر شما معاینه و تست هایی برای تایید تشخیص شرایطی که باعث زردی شده انجام می دهد و سپس یک طرح درمان تنظیم می کند شما ممکن است نیاز به تست های عملکرد خون، سونوگرافی، سی تی اسکن و یا حتی یک بیوپسی کبد برای پیدا کردن علت زردی داشته باشید. شرایط مشترکی که می تواند سبب زردی شوند شامل:

هپاتیت  A

هپاتیت مزمن B و C

ویروسی عفونی اپشتین بار یا مونونوکلئوز عفونی

مصرف بیش از حد الکل

اختلالات خود ایمنی یا ژنتیکی

سنگ کیسه صفرا

التهاب کیسه صفرا

سرطان کیسه صفرا

پانکراتیت

برخی داروها مانند استامینوفن، پنی سیلین، قرص های ضد بارداری و استروئیدها ممکن است سبب زردی شوند.

دکتر شما می تواند زردی را با دنبال کردن نشانه هایی از بیماری کبد شامل کبودی، آنژیوم عنکبوتی، اریتم کف دست و آزمایش ادرار برای حضور بیلی روبین تشخیص دهد دکتر شما ممکن است همچنین از تصویربرداری یا بیوپسی کبد برای تایید تشخیص استفاده کند.

4. بیماری های زمینه ای را درمان کنید

اگر دکتر شما یک بیماری زمینه ای که باعث بروز زردی شده است را کشف کند وی احتمالاً درمان را شروع خواهد کرد درمان علل و عوارض بیماری های زمینه ای می تواند به تسکین زردی شما کمک کند.

5. اجازه دهید که زردی از بدنتان پاک شود

در اغلب موارد، زردی بدون درمان از بین می رود. با دکتر خود برای بهترین گزینه درمانی صحبت کنید.

6. برای خارش از دارو استفاده کنید

در برخی از افراد با زردی تجربه خارش را نیز دارند اگر خارش آزاردهنده می شود و یا زندگی روزانه شما را تحت تاثیر قرار می دهد یک دارو مانند کلستیرامین برای تسکین علائم خود استفاده نمایید.

آثار کلستیرامین کنترل کلسترول در کبد است.عوارض جانبی این دارو عبارتند از درد شکم، سوء هاضمه، تهوع، نفخ شکم و یبوست است.

7. درمان برای نوزاد دارای زردی را شروع کنید.

 زردی نوزادان بسیار شایع و مانند زردی بزرگسالان است اغلب نیازی به درمان ندارند با این حال، اگر دکتر شما تشخیص زردی در نوزاد شما داد او می تواند یکی از درمان های زیر را برای کمک به تسکین بیماری شروع نماید.

1. نوردرمانی.

 استفاده از نور برای کمک به کودک جهت دفع بیش از حد بیلی روبین است.

چگونه زردی را درمان کنیم؟

2. ایمونوگلوبولین داخل وریدی.

 این می تواند آنتی بادی عامل زردی در اطفال را کاهش دهد.

3. تعویض خون.

یک نوع انتقال خون است که مقدار کمی از خون را برداشته و بیلی روبین رقیق می شود تعویض خون تنها در موارد شدید زردی نوزاد استفاده می شود.

چگونه از زردی پیشگیری کنیم

1. جلوگیری از عفونت های هپاتیت

ویروس هپاتیت یکی از علل اصلی زردی در بزرگسالان است. شما می توانید از هپاتیت A با زدن یک واکسن جلوگیری کنید هر کسی می تواند این واکسن را دریافت کند وقتی که یک فرد مقادیر بسیار ناچیزی از مدفوع، اغلب در غذاهای آلوده می خورد هپاتیت A گسترده می شود مراقب باشید در هنگام سفر از مواد غذایی که به درستی پخته نشده و یا پاک نشده است استفاده نکنید .

همچنین می توانید از هپاتیت B با یک واکسن جلوگیری کنید هر فرد از نوزادان تا بزرگسالان می توانند این واکسن را دریافت کنند هیچ واکسنی برای هپاتیت C وجود ندارد هپاتیت B و C از طریق خون و مایعات بدن یک فرد آلوده گسترش می یابد اما از طریق تماس اتفاقی گسترش نمی یابد از استفاده از هر نوع سوزن خالکوبی و تزریق مواد مخدر برای کمک به جلوگیری از گسترش این ویروس ها اجتناب کنید.

2. از مصرف الکل اجتناب نمایید

از آنجا که الکل در کبد شما پردازش می شود از مصرف الکل خود داری کنید که نه تنها به کاهش علائم زردی کمک می کند همچنین ممکن است شما را از سیروز به علت مصرف الکل دور نگه دارد.

3. وزن سالم را حفظ کنید

نگه داشتن وزن در یک محدوده پایدار و سالم می تواند از سلامت کلی شما حمایت کنند اما این هم می تواند کبد را سالم نگه دارد و به نوبه خود از یرقان جلوگیری کند.

حفظ وزن آسان است اگر شما وعده های غذایی سالم، متعادل و به طور منظم بخورید مواد غذایی که مواد مغذی غنی و حاوی چربی متوسط و کربوهیدرات های پیچیده باشد انتخاب کنید زیرا برای ترویج سلامت عمومی شما بهترین می باشد.

چگونه زردی را درمان کنیم؟

مصرف کالری روزانه خود را در حدود 1800 - 2200 بسته به میزان فعالیت خود قرار دهید شما باید کالری خود را از غذاهای کامل مغذی مانند غلات سبوس دار، میوه ها و سبزیجات، لبنیات، پروتئین بدون چربی دریافت کنید.

ورزش برای حفظ وزن و ارتقاء سلامت کلی شما مهم است.

هر روز در فعالیت های قلبی و عروقی با شدت متوسط شرکت کنید حداقل 30 دقیقه ورزش در بیشتر روزهای هفته داشته باشید.

4. کلسترول خود را مدیریت کنید

نگه داشتن کلسترول در محدوده نرمال نه تنها می تواند به جلوگیری از زردی کمک کند بلکه همچنین به حفظ سلامت کلی شما کمک می کند شما می توانید کلسترول خود را از طریق رژیم غذایی سالم و ورزش مدیریت، یا در موارد دیگر، با دارو کنترل کنید.

فیبر محلول بیشتر بخورید. چربی های سالم، و غذاهای پر از اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به مدیریت کلسترول کمک کند غذاهایی مانند گوشت لخم، لبنیات کم چرب، روغن زیتون، ماهی قزل آلا، بادام، جو، عدس و سبزیجات شامل این سه مواد مغذی می باشد.

چربی های ترانس از رژیم غذایی خود را کاهش یا حذف کنید. چربی های ترانس کلسترول بد (LDL) را افزایش می دهد مصرف غذاهایی مانند غذاهای سرخ شده و محصولات تجاری از جمله محصولات پخته شده، کوکی ها و کراکر محدود کرده یا متوقف کنید زیرا ممکن است به کنترل کلسترول در شما کمک کند.

سی دقیقه ورزش در روز می تواند به افزایش سطح کلسترول خوب یا HDL در بدن شما کمک کند.

شواهدی وجود دارد که ترک سیگار، سطح کلسترول HDL را افزایش می دهد.

5. مطمئن شوید که نوزاد شما تغذیه کافی دارد.

 مطمئن شوید که کودک شما به اندازه ی کافی در طول روز می خورند این بهترین پیشگیری از یرقان در نوزادان است.

6. اگر شما شیر خود را به او می دهید کودک شما باید 8 - 12 بار در طول روز در هفته اول زندگی شیر بخورد.

اگر شما به نوزاد خود شیر خشک می دهید او باید 1 - 2 اونس ( 30 تا 60 میلی لیتر ) از شیر خشک هر دو تا سه ساعت در هفته اول زندگی تغذیه شود.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/09/22
بهترین درمان برای زردی کودکان نور خورشید است در زمستان کافیه حدود دو تا پنج دقیقه در یک روز نوزاد را جلوی نور مستقیم خورشید قرار دهید و در تابستان حدود سه دقیقه برای یک روز کافیه .البته بستگی به شدت زردی هم دارد .این نظر بنده نیست سالها در کشورهای پیشرفته از این درمان استفاده می شود .
Afghanistan
11:39 - 1396/09/26
سلام و عرض ادب تقدیم شما میکنم
من مدت یک ماه میشود که من را زردی گرفته است اول نتایج خون ام 6.6 بود پیش داکتر که رفتم دوا فایده کرد خو کم در 3.9 رسید اگر شما کدام نظری دارید که به زودترین فرصت خوب شوم
تشکر
Turkey
02:14 - 1397/05/11
من اپاتیت ۳دارم برای رژیم غذای نذری داری راهنمای کنین ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/05/20
توایران ما از همچی سواستفاده میشه یک ساعت دارم تواینترنت دنبال درمان زردی میگردم همه چی نوشته غیراز درمان .من اگر به پزشک مراجعه کنم شما پس چراجیب مردم خالی میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
ابتدا باید با ازمایش علت زردی معلوم بشه بعد بر اون اساس درمان میشه اکثرا نگران کننده نیست
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1397/07/22
من الان رفتم ازمایش . میگه زردیت مثبت نشان داده شده . دارم می میرم از استرس .ترخدا بگین چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/07/24
کبدم زردی گرفته راه درمانی داره یانه؟
United States
07:07 - 1397/07/28
سلام : مدت یک ماه میشود کی زردی گرفته است وقتیکه آزمایش کردم میگوید زردی زرد دارید و زردی شما پیشرفته است در جگر کار کرده است لطفا بگوید کی چی کار بکونم
اباصلت جعفری هستم از شهرستان تبریز
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1397/10/07
چند ماهی زردی کبد سیاه دارم وهیچ اعلایمی ندارم از عوامل برنامه میخوام مرا یاری کنند چه کارها را باید انجام دهم تا بهتر شوم
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1397/10/19
به نظر من هیچ دکتری تو ایران نمیتونه زردی رو درمان قطعی کنه.چون من الان ده ساله زردی کبد دارم و هر دکتری که فکرشو بکنید رفتم وهیچ نتبجه ای ندیدم
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1397/11/30
من دو ماهه بیلیروبین خونم زیاد شده و رنگم و روم زرد شده هرچی آزمایشه من دادم ببینم مشکل از کجاس اخرش یه متخصص بهم گفت بیماری ژیلبرت داری مسمومیت کبد یا به دارو و واستامینیفون و الکل و ایناس گفت اصلا هیچ دارویی نمیخواد مصرف کنی کم کم دفع میشه از بدنت جای نگرانیم نیست ...
Afghanistan
07:54 - 1398/06/19
شما بیشتر به کودکان بحث کردین....
United Arab Emirates
19:41 - 1398/07/29
زردی دارم چگونه درمان میشود
Afghanistan
20:18 - 1398/09/15
یک پسرم زردی زرد دارد
چی کار کنم که از این مرض رهایی پیدا کند
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/10/08
سلام من بدنم زردی گرفته نمی دونم باید چیکار کنم خیلی می ترسم استخرم میرم می ترسم هپاتیت گرفته باشم؟ چیکار کنم پاهامو و دستام زرد شده لطفا بگین چیکار کنم؟ اگه هپاتیت گرفته باشم درمان داره؟
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1399/03/24
سلام فقط بیتال محلی میتونه درمانش کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2