تخریب خانه تاریخی بدون مجوز شهرداری!
۳۲۳۱۳۷
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳
۷۴۸۳
خانه تاریخی «تدین» باقی مانده از اواخر دوره قاجار پشت دیوارهای قاجاری در نجف‌آباد اصفهان فروریخت تا مالک‌اش بدون مجوز ساخت‌وساز، ساختمانی دیگر را در شهر عَلَم کند.
خبرگزاری ایسنا: خانه تاریخی «تدین» باقی مانده از اواخر دوره قاجار پشت دیوارهای قاجاری در نجف‌آباد اصفهان فروریخت تا مالک‌اش بدون مجوز ساخت‌وساز، ساختمانی دیگر را در شهر عَلَم کند.

به نظر می‌رسد حضور لودرها در داخل خانه‌ها و سرپا ماندن دیوارهای قدیمی خانه تا لحظه آخر، شهرِ بزرگ و کوچک نمی‌شناسد، اتفاقی که سال‌هاست در کلان شهرها نمونه‌اش را می‌بینیم و حرف‌اش را در گوشی می‌شنویم، حالا به خانه‌های تاریخی شهرهای کوچک‌تر سرایت کرده است.

«نوید حسنی»، دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی شهرستان نجف‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا و با تائید خبر تخریب خانه تاریخی «تدین» در نجف‌آباد اصفهان اظهار کرد: هرچند مدتی است همه‌ی مسوولان شهری در میراث و شهرداری در تلاش هستند تا این شهر را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنند، اما متاسفانه مالک خانه‌ی تاریخی «تدین» این خانه را تخریب کرد.

او این خانه‌ی تاریخی را زیباترین خانه‌ چهار جبهه‌ای شهر نجف‌آباد دانست و افزود: این تخریب در حالی رخ داده است که حتی شهرداری مجوز ساخت‌و‌ساز به این زمین نداده! و اعلام کرده است که باید بنای تاریخی آن به عنوان یک بنای میراث فرهنگی حفاظت و در نظر گرفته شود.

وی با بیان این‌که این بنای تاریخی در طول یک سال و نیم گذشته و به مرور و پشت دیوارهای خانه تخریب شده است، افزود: با وجود تاکیدهای مکرر مسئولان شهری مانند شهرداری و میراث فرهنگی مبنی بر لزوم حفاظت از این بنای تاریخی، متاسفانه مالک آن را تخریب کرد.

به گفته‌ی حسنی، این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده بود، اما به عنوان بناهای تاریخی و واجد ارزش شهرستان نجف‌آباد شناسایی و ابلاغ شده بود.

تخریب خانه تاریخی بدون مجوز شهرداری!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج