توصیف مصباح از افراطی بودن و تحجر
۳۲۳۷۶۴
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
۹۴۹۶
رییس موسسه آموزش و پژوهشی امام‌ خمینی (ره) گفت: محدود کردن اسلام به عبادتهای شخصی و دوری از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی همچنین افراطی بودن مانند زمانی که کوزه‌ای که فرزند امام از آن آب می‌نوشید را آب می‌کشیدند، نمونه‌ای از این اقدامات متحجرانه است.
خبرگزاری تسنیم: رییس موسسه آموزش و پژوهشی امام‌ خمینی (ره) با تشریح حوزه انقلابی و تمدن اسلامی و نسبت میان این دو، حوزه انقلابی را مبنای ایجاد تمدن اسلامی دانست.

آیت‌الله تقی مصباح‌یزدی در دیدار سالانه مدیران حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور با اشاره به جهاد فرهنگی، فهم کامل از واژه‌های مانند حوزه انقلابی و تمدن اسلامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: انقلابی بودن یعنی اعتقاد به اسلامی که تمام ابعاد زندگی انسان را بیان می‌کند و روشن است که این دیدگاه تفاوت بسیاری با اسلام ارتجاعی، که تنها با نگاه به امور شخصی و عبادی اسلام را تفسیر می‌کند، دارد.

وی افزود : محدود کردن اسلام به عبادتهای شخصی و دوری از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی همچنین افراطی بودن مانند زمانی که کوزه‌ای که فرزند امام از آن آب می‌نوشید را آب می‌کشیدند، نمونه‌ای از  این اقدامات متحجرانه است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی بزرگترین کار امام خمینی (ره) را احیای بخش عظیمی از دستورات اسلامی در ابعاد مختلف زندگی انسان دانست و گفت: با همین نگاه انقلابی، باید ابعاد تمدن اسلامی روشن شود.

وی افزود: مهمترین تفاوت میان تمدن غربی و تمدن اسلامی، تحول در بینش جامعه نسبت به زندگی و فرهنگ است، به عبارت دیگر اسلامی بودن تمدن به آن است که روح جامعه، باورها و افکار اسلامی شود که در این جاست که نسبت میان تمدن اسلامی و حوزه انقلابی روشن می‌شود.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه افزود: منظور از رواج تمدن اسلامی در کشورهای دیگر، تحول در افکار آنها است که این تحول توسط حوزه انقلابی صورت می‌گیرید و الا تغییر شکل و خانه‌ها چیزی را عوض نمی‌کند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج