فیلم: بخیه ظریف ربات داوینچی روی انگور!
۳۲۶۴۰۶
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
۹۰۳۵
ربات لئوناردو اشاره به ماشین انسان‌نمای خودکار لئوناردو داوینچی دارد که وی تقریباً در ۱۴۹۵ طراحی کرده است. این ربات به یک زرهی قرون وسطایی آلمانی-ایتالیایی ملبس بوده و می‌تواند یک سری از حرکت‌های انسان‌وار را انجام دهد.
برترین ها: ربات لئوناردو اشاره به ماشین انسان‌نمای خودکار لئوناردو داوینچی دارد که وی تقریباً در ۱۴۹۵ طراحی کرده است. این ربات به یک زرهی قرون وسطایی آلمانی-ایتالیایی ملبس بوده و می‌تواند یک سری از حرکت‌های انسان‌وار را انجام دهد. این حرکت‌ها شامل نشستن، تکان دادن بازوان، گردن و فک می‌شود. همچنین به نظر می‌رسد داوینچی قصد داشته است تا ربات را طوری طراحی کند تا بتواند یک سری حرکات رزمی را انجام دهد. ربات لئوناردو تا حدی نتیجه‌ی تحقیقات کالبدشناسی او در قانون تناسب که در مرد ویتورین آمده است، می‌باشد.

یادداشت‌های طرح این ربات در دفترچه‌ای که در دههٔ ۱۹۵۰ کشف گردیده، پیدا شد. لئوناردو "ربات" خود را در مهمانی که لوودوویکو اسفورتزا در میلان به راه انداخته بود، در سال ۱۴۹۵ به نمایش درآورد. این ربات شوالیه می‌توانست بایستد، بشیند، لبه‌ی کلاه‌خوداش را بلند کرده و به تنهایی بازوی خود را تکان دهد. تمام فعل و انفعالات ربات به وسیله‌ی یک سری کابل و قرقره انجام می‌شود. از زمان کشف دفترچه تاکنون، ربات با وفاداری از روی طراحی‌های داوینچی ساخته شده و ثابت کرده است که طبق برنامه‌ریزی‌های وی، کاملاً کار می‌کند.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

فیلم: بخیه زدن ظریف ربات داوینچی روی انگور!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج