96% مردم عوامل خطر بیماری قلبی را دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۲۹۰۶
۰۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۱
۷۸۳۰
بیماری های قلبی، همچنان در صدر عوامل مرگ و میر قرار دارند. آنطور که پیداست، شرایط طوری نیست که امیدی برای بهبود این وضع وجود داشته باشد.
خبرآنلاین: بیماری های قلبی، همچنان در صدر عوامل مرگ و میر قرار دارند. آنطور که پیداست، شرایط طوری نیست که امیدی برای بهبود این وضع وجود داشته باشد.

 مشاور وزیر بهداشت این هشدار را داده است. حسن آقاجانی در مراسم افتتاح اولین کنگره مشترک قلب و عروق ایران که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: "فقط 4 درصد مردم هیچ یک از عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را ندارند و 96 درصد آنها در معرض یکی از عوامل خطر بروز این بیماریها هستند."


به گفته او شیب افزایش بیماری‌های قلب و عروقی تا سال 2020 به سمت کشورهای در حال توسعه است: بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلب و عروق بار اصلی بیماری را به خود اختصاص داده است و امروزه با اتخاذ سیاست‌هایی که برای کنترل عوامل خطر در کشورهای پیشرفته ایجاد شده این بیماری در برخی کشورها تحت کنترل قرار گرفته است."

آقاجانی گفت: در دنیا 48 درصد عامل مرگ و میر مربوط به بیماریهای مزمن است و سالانه 17 میلیون نفر در دنیا بر اثر بیماریهای قلبی و سکته جان خود را از دست می‌دهند و طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی تا سال 2015 این رقم به 64 میلیون نفر برسد که 20 میلیون نفر آنها دچار بیماری‌های کاردیووسکولار (قلبی و عروقی) هستند.

مشاور وزیر بهداشت گفت: "80 درصد دیابت نوع دوم، یک سوم سرطان‌‌ها و 80 درصد بیماری‌های قلبی و عروقی قابل پیشگیری هستند به شرط آنکه بتوانیم در روز 5 وعده از میوه و سبزی مصرف کنیم، ورزش روزانه داشته باشیم یا حداقل تحرک را داشته باشیم."

آقاجانی که متخصص قلب و عروق هم هست، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور را 171 در صد‌هزار عنوان کرد و گفت: 45 در صد‌هزار این تعداد ناشی از سکته‌های قلبی است.

20 درصد مردم ایران فشار خون دارند

آقاجانی به برنامه های وزارت بهداشت برای مدیریت بیماریهای قلبی و عروقی اشاره کرد و گفت: وضعیت عوامل خطر بیماریهای قلبی و عروقی سالانه در کل استانهای کشور بررسی می‌شود تا شاخص‌ها و آمارهای تغییر یافته در عوامل خطر را رصد کنیم چرا که پس از حوادث رانندگی بیماری‌های کاردیووسکولار بیشترین تاثیر را در سال‌های از دست رفته عمر افراد دارد.

وی ادامه داد: همچنین وضعیت عامل خطر در جمعیت 15 سال به بالا در کشور بررسی شده که نشان می‌دهد حدود 96 درصد از جمعیت کشور در معرض یکی از ریسک‌فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

آقاجانی پرفشاری خون را زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی عروقی دانست و گفت: 20 درصد کل جمعیت کشور دچار پرفشاری خون هستند که از این تعداد 9.2 درصد مربوط به جمعیت روستایی است که با مداخلات به موقع 3 درصد از پرفشاری خون در جمعیت روستایی کاسته شده و امیدواریم بتوانیم به صورت فعال با عوامل خطر در جمعیت شهری هم برخورد کنیم.

بی‌تحرکی عامل دیگری است که مشاور وزیر بهداشت آن را زمینه‌ساز بسیاری از بیماریها از جمله قلبی عروقی دانست.

وی گفت: طبق آخرین آمار در سال 2011 پنجاه درصد زنان ایرانی بی‌تحرک هستند و این رقم در مردان به 32 درصد می‌‌رسد که می‌تواند عوارضی مانند ابتلا به سندرم متابولیک در پی داشته باشد.

مشاور وزیر بهداشت از ایجاد سامانه ثبت سکته‌های قلبی در بیمارستان های کشور خبر داد و گفت: این سامانه در بخش‌های سی‌سی‌یو فعال است و به صورت آن‌لاین می‌توان آخرین اطلاعات را گرفت.

مراجعه برای درمان بیماریهای قلبی رو به افزایش است

در این کنگره همچنین محمدعلی یوسف‌نیا رئیس انجمن جراحان قلب ایران گفت: درخواست مردم برای درمان بیماری‌های قلبی در هر سنی رو به افزایش است که اگر مدیریت نشود و انگیزه‌های مالی سرفصل کار پزشکان قلب و عروق قرار گیرد تبعات زیادی دامنگیر جامعه می‌شود.

او گفت: بیماری‌های عروق کرونر علت‌های مختلفی دارد که یکی از عمده‌ترین آنها بیماری روان‌تنی است و در صورتی که بتوانیم جامعه را از نظر روانی سالم نگه داریم به دستاوردهای بزرگی در زمینه سلامت و پیشگیری دست یافته‌ایم.

رئیس انجمن جراحان قلب ایران گفت: درخواست مردم برای درمان بیماری‌های قلبی در هر سنی رو به افزایش است که اگر مدیریت نشود و انگیزه‌های مالی سرفصل کار پزشکان قلب و عروق قرار گیرد تبعات زیادی دامنگیر جامعه می‌شود.

به گفته او در تعداد جراح و متخصص قلب و عروق در کشور کمبودی وجود ندارد: تعداد جراحان قلب در کشور به 200 نفر رسیده است همچنین از نظر کمیت و تعداد تخت‌های لازم برای بیماران قلب در حد قابل قبولی است.

یوسف‌نیا خطاب به مسئولان گفت: جراحی قلب به دلیل گستردگی کار نیازمند تربیت فوق‌تخصص در بخش‌های مختلف است مثلا اگر نوزادان ما به دست متخصص قلب نوزادان درمان شوند روند درمانی بی‌عارضه‌تری پیش رو خواهند داشت.

در مراسم افتتاحیه اولین کنگره مشترک قلب و عروق ایران جایزه ویژه دکتر شیبانی به جراح باسابقه عباسعلی کریمی اهدا ‌شد.

اولین کنگره مشترک قلب و عروق ایران امسال برای نخستین بار به‌طور مشترک با همکاری انجمن جراحان قلب ایران، انجمن قلب ایران، انجمن بیهوشی قلب ایران و انجمن علمی داروسازان برگزار می‌شود که علاوه بر بحث روی تکنیک‌ها، روشها و تحقیقات درمانی آخرین راهکارهای نوین و نیازهای درمانی کشور عنوان خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر