نسل پنجم BMW-M5 قدرتمند و کم‌مصرف
۳۳۰۲
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۵
۱۲۴۷۶ 
گزارش تصویری
نسل پنجم M5 را سدان‌های لوکسی تشکیل می‌دهند که به چالاکی خودروهای اسپرت هستند. مصرف موتور قدرتمند این خودروها 30درصد کمتر از نمونه‌های پیشین و تنها 9.9 لیتر در هر 100 کیلومتر پیش‌بینی شده است.نسل پنجم بی.ام.و M5

بی.ام.و M5 جدید همان نمونه مفهومی M5 است که فروردین‌ماه امسال شاهد رونمایی آن بودیم، با این تفاوت که این نمونه چالاک و دوستدار محیط‌زیست که می‌تواند راحتی سفر با یک سدان فوق‌العاده را برای سرنشینانش به ارمغان بیاورد، تا پایان امسال وارد بازار خواهد شد.نسل پنجم بی.ام.و M5

برای این نمونه موتور جدید و کارآمد بی.ام.و M با 8 سیلندر تولید شده که می‌تواند ظرف 4.4 ثانیه سرعت اولیه خودرو را به 100 کیلومتربرساعت برساند. 0 تا 200 این خودرو به حدود 13 ثانیه زمان نیاز خواهد داشت.


نسل پنجم بی.ام.و M5

این خودرو می‌تواند در سه حالت سدان برای سفرهای روزانه جاده‌ای، اسپرت برای بهبود شرایط داینامیک خودرو و اسپرت‌پلاس برای سرعت‌های بالا قرار بگیرد.

نسل پنجم بی.ام.و M5

راننده خودرو می‌تواند به کمک دکمه‌های M Drive که روی فرمان خودرو نصب شده و شامل یک سری پارامتر قابل برنامه‌ریزی مانند عملکرد پدال‌های گاز، فرمان، کنترل دامپرهای داینامیک و بخش‌های دیگر می‌شود، همه‌چیز را شخصی کند.نسل پنجم بی.ام.و M5

برای این سدان جدید انواع گوناگونی از سیستم‌های کمکی راننده مانند BMW ConnectedDrive، چراغ‌های جلوی انطباق‌پذیر با حرکت فرمان، دید در شب و سیستم شناسایی عابران پیاده، سیستم هشدار در صورت انحراف و اطلاعات حداکثر سرعت مجاز پیش‌بینی شده است

بی.ام.و M5 جدید همان نمونه مفهومی M5 است که فروردین‌ماه امسال شاهد رونمایی آن بودیم، با این تفاوت که این نمونه چالاک و دوستدار محیط‌زیست که می‌تواند راحتی سفر با یک سدان فوق‌العاده را برای سرنشینانش به ارمغان بیاورد، تا پایان امسال وارد بازار خواهد شد.

برای این نمونه موتور جدید و کارآمد بی.ام.و M با 8 سیلندر تولید شده که می‌تواند ظرف 4.4 ثانیه سرعت اولیه خودرو را به 100 کیلومتربرساعت برساند. 0 تا 200 این خودرو به حدود 13 ثانیه زمان نیاز خواهد داشت. سرعت نهایی این خودرو 250 کیلومتربرساعت پیش‌بینی شده که می‌تواند با انتخاب M Driver's Package توسط خریداران به حداکثر سرعت 305 کیلومتربرساعت برسد.

موتور جدید 8 سیلندر دو توربویی این خودرو به ظرفیت 4.4 لیتر می‌تواند در 6000 تا 7000 دور، توانی برابر 560 اسب‌بخار تولید کند. حداکثر گشتاور نیرو 680 نیوتن‌متر خواهد بود. به گفته بی.ام.و قدرت نهایی این موتور حدود 10درصد بیشتر از نمونه‌های پیشین است، گشتاور نیرو 30درصد افزایش پیدا کرده اما مصرف سوخت خودرو به کمک تغییرات اعمال شده در موتور، سیستم خودکار روشن/خاموش و بازیابی انرژی ترمز حدود 30درصد کاهش پیدا کرده است.

توان تولیدشده توسط این موتور به کمک جعبه‌دنده هفت‌سرعته و دو کلاچ به چرخ‌های عقب خودرو منتقل خواهد شد. به کمک دامپرهایی که به صورت الکترونیکی کنترل می‌شوند، این خودرو می‌تواند در سه حالت سدان برای سفرهای روزانه جاده‌ای، اسپرت برای بهبود شرایط داینامیک خودرو و اسپرت‌پلاس برای سرعت‌های بالا قرار بگیرد.

راننده خودرو می‌تواند به کمک دکمه‌های M Drive که روی فرمان خودرو نصب شده و شامل یک سری پارامتر قابل برنامه‌ریزی مانند عملکرد پدال‌های گاز، فرمان، کنترل دامپرهای داینامیک و بخش‌های دیگر می‌شود، همه‌چیز را شخصی کند.

مطابق اعلام بی.ام.و تلاش شده در طراحی بخش‌های داخلی این خودرو ترکیبی از سیستم هدایت و فرمان یک خودرو اسپرت در کنار آرامش ناشی از صندلی‌های ارگونومیک و بزرگ یک سدان لوکس به کار گرفته شود. پوشش بخش‌های داخلی چرم است وبرای کنترل دمای داخل اتومبیل از سیستم کنترل اتوماتیک دما استفاده خواهد شد.

برای این سدان جدید انواع گوناگونی از سیستم‌های کمکی راننده مانند BMW ConnectedDrive، چراغ‌های جلوی انطباق‌پذیر با حرکت فرمان، دید در شب و سیستم شناسایی عابران پیاده، سیستم هشدار در صورت انحراف و اطلاعات حداکثر سرعت مجاز پیش‌بینی شده است.

شهریورماه امسال می‌توانیم شاهد رونمایی رسمی بی.ام.و از این سدان پرقدرت و دوستدار محیط‌زیست در نمایشگاه خودروی فرانکفورت باشیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج