ناباروری یکی از دلایل طلاق در کشور
۳۳۱۰۹۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰
۹۵۳۰
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است.
خبرگزاری مهر: معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است.

دکتر سید محمد‌هادی ایازی با بیان اینکه جایگزینی جمعیت باعث ایجاد فرصت در جامعه می‌شود، افزود: اگر جامعه پیر شود، جمعیت غیر فعال زیاد می‌شود همین امر مشکلات فراوانی را برای کشور ایجاد می‌کند به همین علت جمعیت کشور ما باید حتما از نرخ موالید ۱.۲ افزایش پیدا می‌کرد.

وی گفت: طبق گزارش ها نرخ موالید طی سال‌های اخیر به حدود ۱.۹ افزایش پیدا کرده است که ما امیدواریم بزودی این آمار به ۲.۱ برسد. با این اتفاق ما می‌توانیم روند جوانی و فعالی جمعیت را در جامعه داشته باشیم.

ایازی در ادامه به اهتمام جدی وزارت بهداشت به  موضوع  جمعیت اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت طی سال‌های اخیر اقدامات جدی برای باروری زوجین نابارور انجام داده است. طی سفری که به زنجان داشتیم شاهد این بودیم که در ماه نزدیک به ۱۵ زوج نابارور موفق به بارداری می‌شوند یعنی در سال ۱۸۰ زوج نابارور زنجانی صاحب فرزند می‌شوند. اگر همین نسبت را برای کل کشور در نظر بگیریم متوجه می‌شویم سالیانه چقدر به چنین خانواده‌هایی کمک می‌شود.

وی اظهار کرد: کار دیگری که باید در این زمینه صورت بگیرد تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری  است. البته نه برای گروهی از جامعه که نتوانند فرزندانشان را خوب اداره کنند بلکه افرادی که شرایط داشتن فرزند را دارند. باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد تا مردم دلیل اهمیت این مسئله را به خوبی درک کنند به خصوص آن گروهی که توجه به این مسئله ندارند.

ایازی افزود: اگر دستگا‌های تبلیغاتی مانند صدا و سیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و حوزه‌های وزارت بهداشت بتوانند این باور را در مردم ایجاد کنند که یک جمعیت متعادل را در خانواده داشته باشند ما می‌توانیم یک جمعیت پویا و بالنده را در سطح کشور داشته باشیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: متاسفانه یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است. اگر بتوانیم به این موضوع بیشتر بپردازیم هم به افزایش موالید کمک کرده‌ایم و هم به کاهش آمار طلاق در کشور.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
-
08:16 - 1395/03/05
این دلیل اخرین دلیلی است که میتواند در حال حاضر باعث طلاق بشود....ما در اطرافیان خود زوج های نابارور زیادی میبینیم ولی هیچ طلاقی در بینشون ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1395/05/28
اینطورکه شمامیگین مثل اینکه توزندگی مردم هسنیدنخیراین اقتصادخراب وداغون ونبودامکانات فقط برای همتونه که توقدرت هستیدوقتی کسی نداره بخوره جایی مناسب برای زندگی کردن نداره چه جوری بچه رادراین بازارآشفته بزرگ کنه فقط بدنیاآوردن هنرنیست باییهمه امکانات باشه تابچه درآن پرورش کنه وگرنه پرآینده کارتن خواب میشه
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1395/05/28
بچه امکانات میخوادنبودکاروخونه ی مناسب برای زندگی نبودعدالت بدنیاآوردن فرزندکاری نداره ولی خرجش کمرشکنه اگرهیچ یک ازاینانباشه فرداهمین بچه کارتن خواب ویامعتادمیشه بیکاری بیدادمیکنه ازامکانات وثروت عمومی فقط مقامات استفاده میکنن اینم ازآموزش کشورمردم ندارن بخورن بعدبه فکربچن وطلاق به خاطرفرزنده نه این مشگل ازجای دیگه است بیخودبه این موضوع ربطش ندین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج