خوزستان، بهشت باستان شناسان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۳۴۸۷
۲۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۱
۱۷۸۸۷
خوزستان استان غریبی است. قدمت این استان به بیش از پنج هزار سال پیش بازمی گردد و در آن آثار تاریخی و دیدنی زیادی وجود دارد. این آثار تاریخی آنچنان مهم است که باستان شناسان متفق القول اینه استان بکر را بهشت باستان شناسان می نامند

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: خوزستان استان غریبی است که می توان آن را یکی از بهترین پتانسیل های گردشگری عنوان کرد؛ استانی که از گردشگری تاریخی دارد، تا گردشگری جنگ خیلی ها خوزستان را به خوبی آنچه که هست نمی شناسند. حتی نمی دانند اگر به این استان بکر سفر کنند چقدر تجربه های جدید خواهند داشت و چقدر بهشان خوش خواهد گذشت.

هر چه هست خوزستان استان غریبی است. قدمت این استان به بیش از پنج هزار سال پیش بازمی گردد و در آن آثار تاریخی و دیدنی زیادی وجود دارد. این آثار تاریخی آنچنان مهم است که باستان شناسان متفق القول اینه استان بکر را بهشت باستان شناسان می نامند هر چند که دست غارتگران آثار تاریخی به دلیل همین صفت، این استان را حسابی نابود کرده است و هر روز تعداد حفاری های غیرمجازی که تپه های تاریخی این استان را همچون مورچه خواران می کنند بیشتر و بیشتر می شود اما هنوز هم می توان جاذبه های تاریخی این استان زیبا را دید.

استان خوزستان دو اثر جهانی نیز دارد؛ زیگوران 3500 ساله چغازنبیل و سازه های آبی شوشتر که این دو اثر نام این استان را بیش از پیش جهانی کرده است. علاوه بر این آثار تاریخی، این استان دارای جاذبه های طبیعی و همینطور گردشگری مذهبی و جنگ نیز هست. آرامگاه دانیال نبی در این استان قرار دارد و آثار هشت سال جنگ تحمیلی در همه شهرهای این استان قابل دیدن است.

تور زیگورات تا شادگان

تور زیگورات چغازنبیل تا دریاچه شادگان و روستای روی آبش فرصت مناسبی است تا بتوانید در حداقل زمان ممکن همه جاذبه های گردشگری این استان را ببینید. این تور پنج روزه است و با قطار به این استان سفر خواهید کرد. از شمال وارد استان می شوید یعنی اینکه ساعت هفت بعدازظهر تهران که سوار شدید اندیمشک پیاده خواهید شد و کل سفر در هتل سه ستاره ای در دزفول اقامت خواهید داشت.

سهم تورگردان شما از وعده های غذایی، سه وعده صبحانه وسه وعده ناهار خواهد بود و بقیه را خودتان باید تهیه کنید اما برنامه سفرتان بازدید از شوشتر، شوش، اهواز، شادگان، خرمشهر و آبادان است.جاذبه های شوشتر


سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسان

اگر به شوشتر سفر کردید حتما نان های خرمایی اش را امتحان کنید. همچنین این شهر یک اثر جهانی دارد که به سازه های آبی شوشتر که سابقه اش به دوره هخامنشیان بازمی گردد، معروف است. سازه های آبی شوشتر به عنوان نبوغ ایرانیان در استفاده بهینه از آب در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیدند اما بافت قدیم شوشتر را هم می توان یکی از بافت های منسجم و تا حدود زیادی پویا در بافت های شهری ایران به حساب آورد.

سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسان

بافت قدیم شوشتر که پیرامون آن را آب فرا گرفته است مانند جزیره ای در وسط آب قرار دارد و تقریبا نیمی از مردم شوشتر در این قسمت از شهر زندگی می کنند. در این بافت خانه های تاریخی زیادی مانند خانه امین زاده، مرعشی، مستوفی و دورقی وجود دارد. همچنین بنای امامزاده عبدالله این شهر نیز دیدنی است.

سفر به بهشت باستان شناسانشوش

شوش یکی از مهمترین شهرهای تاریخی ایران به شمار می رود. تپه های تاریخی شوش، کاخ شاپور و کاخ آناهیتا، قلعه دمرگان، آرامگاه دانیال نبی از جاذبه های گردشگری این شهر است اما مهمترین اثر تاریخی این شهر که در نزدیکی آن قرار دارد معبد چغازنبیل است. این بنای عظیم که در حقیقت نیایشگاه ایلامیان بوده است در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهر باستانی شوش و 35 کیلومتری غرب شهر باستانی شوشتر واقع است.سفر به بهشت باستان شناسانهمینطور محوطه باستانی هفت تپه حدود 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر شوش واقع شده و همانطور که از نام آن پیداست از تپه های متعددی تشکیل شده که گستردگی این محوطه باستانی به مراتب باعث جلب توجه کاوشگران مختلف قرار گرفته است. در این محوطه موزه ای هم قرار دارد که برخی از آثار کشف شده در این محوطه های تاریخی در آن قرار دارد.

سفر به بهشت باستان شناسانشادگان

سفر به بهشت باستان شناسان

تالاب شادگان در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در استان خوزستان قرار دارد. در میان این تالاب روستایی قرار دارد که جاذبه گردشگری زیبایی دارد که مردمان برای رفت و آمد از قایق استفاده می کنند. گاومیش های فراوانی هم در تالاب زندگی می کنند. پهناوری این تالاب حدود 400 هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش 327765 هکتار است.

سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسانخرمشهر و آبادان

خرمشهر و آبادان که در جنوب استان خوزستان قرار دارد مهمترین شهرهای استان خوزستان است که دارای بیشترین آثار گردشگری جنگ هستند. هر سال تعداد زیادی از گردشگران جنگ در قالب کاروان راهیان نور عازم این شهر می شوند.

سفر به بهشت باستان شناسان

اما غیر از آثار جنگی که در این دو شهر وجود دارد، خرمشهر از خیلی جهات شهر نخستین هاست مانند نخستین سینمای روباز ایران که در این شهر ساخته شد.

موزه هنرهای تجسمی آبادان، موزه آثار باستانی آبادان، موزه هنرهای معاصر، سینما رکس، سینما نفت (سینما تاج)، باشگاه ایران، تالار اشراق، باشگاه پیروز، مدرسه مهرگان (اهدایی شرکت نفت ایران وانگلیس AIOC)، مجموعه ساختمان های انکس، ساحل اروندرود، سینما نفت، شهر بازی (باغ ملی)، پارک کودک، پل فاو (بعثت)، اسکله لنج ها، پارک فرودگاه، پارک معلم، فضای سبز حاشیه بلوار آزادی و پارک ساحلی بهمنشیر از دیدنی های آبادان هستند.اهواز

سفر به بهشت باستان شناسان

سفر به بهشت باستان شناسان
اهواز در روزگار ساسانیان از شهرهای عمده خوزستان به شمار می رفت و از مراکز عمده صنایع نساجی خوزستان بود اما در حال حاضر این شهر دارای جاذبه های نوینی است که در دهه های اخیر ساخته شده اند مانند پل معلق، پل سفید، پل سیاه و آرامگاه علی بن مهزیار.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
United States
15:01 - 1391/07/26
بهشت باستان شناسان... و البته جهنم ساکنینش. من بهترین سالهای عمرم رو اونجا گذروندم. اگر خوزستان رو از ایران بگیرند همه باید کاسه گدایی به دست بگیریم. و اما با این وجود مردم اونجا با کمترین امکانات به سر میبرند. حتی در خیلی مناطق بدون آب آشامیدنی. نمیتونید تصور کنید در خیلی از مناطق آبی که مردم میخورند مخلوطی است از رنگ های سیاه و سبز... و تو خود حدیث مفصل بخوان
پاسخ ها
حسن71
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
آخ که از گرماش نگو که مردیم از گرما بابا این بهشت باستان را بگیرید اما هوای خنک بدید
بقرآن داغون شدیم
خداوکیلی داغون شدیم
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1391/07/26
بابا جندی شاپور (اولین دانشگاه)رو هم میگفتید دیگه
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1391/07/26
خوزستان نصف درامدکشور رو (نفت وگاز) درمی یاره ولی خودش هیچی نداره واقعا استان ما مظلومه............
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
نفت و گاز به کنار، کشاورزی رو چرا نمیگید؟ سد ها و نیروگاه های برق؟ صید ماهی؟و خیلی چیزهای دیگه
همین یک فقره کشاورزی خوزستان و محصولاتش رو از ایران بگیرید. حتی تصورش هم نا ممکنه
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1391/08/08
لطفا در ارائه این گونه مطالب دقت بیشتری نمایید.شهرستان دزفول با آثار چند هزار ساله از جمله قدیمی ترین پل قابل تردد جهان و....گویا فراموش شده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر