با این تکنیک ها از هک آیفون خود جلوگیری کنید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۳۶۳۹۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۹
۱۲۱۷۶
تلفن‎های هوشمند ما به اندازه‎ای هوشمند شده‎اند که بتوانند وظایف یک کامپیوتر را به عهده بگیرند اما این راحتی عواقبی نیز به دنبال دارد.
وب سایت برسام - گویاپیشگویی‎های چند سال قبل به حقیقت پیوسته و حالا ما با سرعتی که می‎شد آن را پیش بینی کرد به سمت فناوری‎های جدید در حال حرکت هستیم. حالا دیگر نیاز نیست کامپیوترها و یا فایل‎های حجیم خود را با خود حمل کنیم. تلفن‎های هوشمند ما به اندازه‎ای هوشمند شده‎اند که بتوانند وظایف یک کامپیوتر را به عهده بگیرند و حتی اپلیکیشن‎هایی برای آنها طراحی شده که می‎تواند اهداف ما را سریع‎تر به انجام برساند. اما این راحتی عواقبی نیز به دنبال دارد. دیگر دورانی که تنها نگران مسائل امنیت فیزیکی بودیم به سر آمده است، امروز شما باید نگران امنیت تلفن هوشمند خود نیز باشید و آی‎فون اپل هم یکی از هوشمندترین آنها است.

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

این روزها اقدامات زیادی برای ممانعت و پیشگیری از آنچه خرابکاری نامیده می‎شود در دست انجام است و امنیت تلفن‎های هوشمند به اولویت اصلی ما بدل شده است، موضوعی که همه باید به آن توجه ویژه داشته باشند زیرا یک حمله به تلفن هوشمند ما می‎تواند به راحتی امکان دسترسی به اطلاعات شخصی ما را برای دیگران فراهم کند، اطلاعات محرمانه‎ای که از کلمات عبور حساب‎های کاربری اینترنتی تا جزئیات حساب‎های بانکی ما را شامل می‎شود.

حفظ امنیت کار چندان پیچیده‎ای نیست، اما در عصر اینترنت و فناوری‎های رو به رشد نباید به این راحتی از آن غافل شد. تلفن آی‎فون شرکت اپل از جمله دستگاه‎های هوشمندی است که نیاز به اقدامات امنیتی جدی دارد. هر چند محصولات اپل از جمله امن‎ترین نمونه‎های موجود هستند، اما این دستگاه‎ها نیز راه‎های نفوذ منحصر به خود را دارند. در ادامه با چند روش امنیتی ضروری برای محافظت از آی‎فون شما در برابر اقدامات مجرمانه سایبری آشنا خواهیم شد.

۱- بلافاصله تمام به‎روزسانی‎های ارائه شده برای iOS را نصب کنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

سیستم‌عامل iOS اپل از امنیت برخوردار است اما نمی‎توان گفت کاملا از خطا و شکست مصون باقی مانده است. در نوامبر ۲۰۱۵، توسط Zerodium اعلام شد که یک گروه ناشناس از محققان توانسته‎اند با موفقیت سیستم‌عامل iOS 9 اپل را هک کنند. دلیل ارائه نسخه به‎روزسانی شده از یک نرم‌افزار تنها اضافه کردن قابلیت‎های جدید به آن نیست، در حقیقت بیشتر این نسخه‎های به‎روزسانی شده با هدف افزایش سطح امنیت و برطرف کردن حفره‎های امنیتی عرضه می‎شوند.

هر چند Zeroduim برای حفظ اسرار این هک یک میلیارد دلار حق سکوت دریافت کرد، اما آنها بار دیگر هشدار دادند که iOS 9 یک حفره امنیتی خطرناک دارد. یک توصیه مفید می‎گوید همیشه گوش به زنگ خبر عرضه نسخه‎های به‎روزسانی جدید باشید و بعد از انتشار بلافاصله آن را نصب کنید. برای مثال، نسخه iOS 9.3.2 beta 3

در ژوئن ۲۰۱۵ نیز یک محقق امنیت سایبری وجود یک حفره امنیتی خطرناک در اپلیکیشن داخلی ای‎میل را گزارش کرده بود. این حفره به مجرمان سایبری اجازه می‎داد با دسترسی به کلمات عبور قربانی ای‎میل‎های فیشینگ ارسال کنند. اپل این حفره را در نسخه iOS 8.4 خود برطرف کرد. شما با نصب فوری نسخه به‎روزسانی شده می‎توانید یک قدم از مجرمان سایبری جلوتر باشید.

۲- یک اپلیکیشن شبکه مجازی خصوصی قابلیت اطمینان روی آی‎فون خود نصب کنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

خیلی از کاربران اینترنت از خطر استفاده از شبکه‎های عمومی‎ کمتر محافظت شده اطلاع کافی ندارند. یک شبکه وای‎فای ناامن می‎تواند خطرات جدی برای امنیت آن‎لاین شما به همراه داشته باشد و خطر حملات سایبری به تلفن شما را افزایش دهد.

اگر شما هم زیاد از شبکه‎های وای‎فای عمومی‎ استفاده می‎کنید، باید بیشتر از همیشه به حفظ حریم خصوصی خود توجه داشته باشید. استفاده از اینترنت روی آی‎فون بدون در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی تلفن شما را در معرض خطر قرار می‎دهد و مجرمان سایبری را قادر می‎سازد به اطلاعات حساس و محرمانه ذخیره شده روی آی‎فون شما دسترسی پیدا کنند. مزیت استفاده از اپلیکیشن‎هایی که شبکه مجازی خصوصی می‌سازند این است که شما را در برابر تهدیدات سایبری، ویروس، بدافزار، باج‌افزار و خطر نظارت جمعی محافظت می‎کند. انواع مختلفی از این اپلیکیشن‎های مفید وجود دارد که شما می‎توانید یکی از آنها را انتخاب و نصب کنید.

۳- از کلمات عبور پیچیده برای تمام حساب‎های کاربری خود استفاده کنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

این روزها حفظ کردن این همه کلمه عبور برای انواع و اقسام حساب‎های کاربری اینترنتی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است، به همین دلیل خیلی از مردم از کلمات ساده‎ای مثل ۱۲۳۴ یا ۰۰۰۰ یا نهایت تاریخ تولد خود برای کلمات عبور استفاده می‎کنند تا به خاطرسپاری آن راحت باشد. تحقیقات انجام شده توسط دنیل آمیتاری فهرستی از پر کاربردترین گذر واژه‎ها را منتشر کرده و نشان می‎دهد که وضعیت امنیتی در این مورد به خصوص چقدر ضعیف عمل می‎کند.

تمام حساب‎های کاربری شما باید توسط کلمات عبور مختلف و پیچیده محافظت شوند تا راه نفوذ مجرمان سایبری به حساب‎های شما تا حد ممکن سخت شود. شاید در ظاهر چندان مهم به نظر نرسد، اما این یک گام فوق العاده ضروری برای جلوگیری از نفوذهای امنیتی است. هیچ گاه از یک کلمه عبور یکسان برای تمام حساب‎های کاربری خود استفاده نکنید. اگر حفظ کردن تمام آنها کار مشکلی است، از یک نرم افزار مدیریت کلمات عبور استفاده کنید.

۴- قبل از نصب یک اپلیکیشن در مورد آن تحقیق کنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

یکی از تصورات غلط در مورد امنیت آی‎فون این است که دانلود از App Store اپل کاملا امن است. اپلیکیشن‎های ثالث می‎توانند بدافزار یا سایر کدهای بالقوه مخرب را روی دستگاه‎های موبایل اپل نصب کنند، حتی اگر این اپلیکیشن‎ها از App Store دانلود شده باشند.

در سپتامبر ۲۰۱۵، Palo Alto Networks افشا کرد که ۳۹ اپلیکیشن موجود در App Store اپل توسط بدافزاری به نام XcodeGhost آلوده شده بودند. مجرمان سایبری از قابلیت کنترل از راه دور XcodeGhost برای اجرای فیشینگ و انواع مختلف دیگری از حملات بر علیه دستگاه میزبان استفاده می‎کنند. کمی‎ تحقیق در مورد اپلیکیشن معمولا می‎تواند بر اساس اطلاعات موجود میزان آسیب پذیری آن را برملا کند.

۵- دستگاه موبایل خود را به کامپیوترهای عمومی‎ متصل نکنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

دستگاه‎های موبایل اپل در مقابل بدافزارهای مخربی مثل WireLurker آسیب‌پذیر هستند. WireLurker می‎تواند وقتی دستگاه‎های iOS به کامپیوترهای آلوده متصل می‎شوند به آنها منتقل شود. این بار هم Palo Alto Networks این بدافزار را زمانی که در حال سرقت اطلاعات از دستگاه‎های موبایل آلوده بود شناسایی کرد. هرگز به کامپیوتر افراد ناشناس و غیر مطمئن اطمینان نکنید و آی‎فون خود را تنها به کامپیوترهایی متصل کنید که ۱۰۰% مطمئن و امن هستند.

۶- ای‎میل‌های ارسالی از طرف فرستنده‎های ناشناس را باز نکنید

با این تکنیک ها از هک گوشی آیفون خود جلوگیری کنید

اگر چه اپل مشکل حفره امنیتی مربوط به اپلیکیشن ای‎میل داخلی خود را در به‎روزسانی‎های اخیر برطرف کرده است. اما کار عاقلانه این است که سراغ ای‎میل‎های تایید نشده یا ارسال شده از منابع ناشناس نروید. اگر ای‎میل از یک منبع آشنا ارسال شده اما به نظر مشکوک می‎رسد، حتما قبل از باز کردن آن با فرستنده تماس گرفته و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

دیگر دورانی که تنها نگران مسائل امنیت فیزیکی بودیم به سر آمده است، امروزه شما باید نگران امنیت تلفن هوشمند خود نیز باشید و آی‎فون اپل هم یکی از هوشمندترین آنها است. با کمی‎ مراعات شما می‎توانید از توانایی‎های خارق العاده دستگاه خود لذت ببرید و در عین حال امنیت خود را نیز حفظ کنید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر