تکنولوژی‌های جدید خودروها و مشکلاتش
۳۳۷۷۰۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵
۸۰۳۶
شکایات مصرف‌کنندگان از نرم‌افزارهای خودروها در طی چند سال گذشته به‌طور پیوسته افزایش داشته و سال 2016 کمی بیش از سطح سال قبلی است.
وب سایت پدال: همه‌ی افراد از تجهیزات جدید با تکنولوژی بالا در خودروهای مدرن لذت نمی‌برند. شکایات مصرف‌کنندگان از نرم‌افزارهای خودروها در طی چند سال گذشته به‌طور پیوسته افزایش داشته و سال 2016 کمی بیش از سطح سال قبلی است.

تکنولوژی‌های جدید در خودروها و مشکلات آنها

طبق مطالعه‌ی ایمنی IQ موسسه‌ی جی دی پاور که شکایات سازمان ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌ها را هم در نظر گرفته، مصرف‌کنندگان تا به اینجا 202 شکایت رسمی را ثبت کرده‌اند در مقایسه در مدت مشابه سال گذشته 204 شکایت ثبت شده بود. در سال 2015، تعداد کلی 615 شکایت مربوط به مشکلات نرم‌افزاری ثبت شد که این تعداد در سال 2014 به 505 مورد می‌رسید.

تکنولوژی‌های جدید در خودروها و مشکلات آنها

به نظر می‌رسد که این روند افزایشی باشد و در طی 5 سال گذشته مجموع 2011 شکایت مرتبط با این موضوع در سازمان ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌ها ثبت شده است.

تکنولوژی‌های جدید در خودروها و مشکلات آنها

ایمنی IQ یک اپلیکیشن آنلاین توسعه یافته توسط جی دی پاور است که داده‌های سازمان ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌ها را با داده‌های خودرویی جی.دی پاور یکی می‌کند بنابراین محققان می‌توانند بین شکایات صورت گرفته و فراخوان‌های انجام شده ارتباط برقرار کنند. جی دی پاور متوجه شد که فراخوان‌ها هم در حال افزایش هستند و بین سال 2014 تا 2015، تعداد فراخوان‌ها 45 درصد بیشتر شده است. از 5 سال گذشته تا به امروز 189 فراخوان جداگانه‌ی نرم‌افزاری انجام شده که بیش از 13 میلیون دستگاه خودرو را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق داده‌ها، شورولت، رم، مزدا، جی‌ام‌سی و سوبارو کمترین تعداد شکایات را داشته‌اند درحالی‌که اسمارت، ایسوزو، تسلا، ولوو، جگوار و لندروور بیشترین تعداد شکایات را به خود اختصاص داده‌اند.

تکنولوژی‌های جدید در خودروها و مشکلات آنها

یکی از مسئولان جی دی پاور می‌گوید: «شکایات مصرف‌کنندگان هسته‌ی اصلی عملکرد خودروسازان را نشان می‌دهد و این مورد زمانی که بحث پیش‌بینی فراخوان‌های آینده و رضایت طولانی‌مدت مصرف‌کنندگان پیش می‌آید مهم است. مشکلات مربوط به نرم‌افزارها متداول‌تر شده‌اند و اگر به خوبی رفع نگردند می‌توانند باعث مخدوش شدن اعتماد مصرف‌کنندگان به تکنولوژی‌های جدید این صنعت شوند.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج