33 محقق ایرانی در جمع برترین‌های دنیا
۳۴۳۶۵۳
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
۵۴۶۴
جدیدترین فهرست دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور در جمع یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا منتشر شد و تعداد محققان ایرانی در این فهرست به ۳۳ نفر افزایش یافت.
خبرگزاری مهر: جدیدترین فهرست دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور در جمع یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا منتشر شد و تعداد محققان ایرانی در این فهرست به ۳۳ نفر افزایش یافت.

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا

دکتر پیام کبیری - رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی افزود: فهرست دانشمندان علوم پزشکی کشور در جمع  ۱ درصد دانشمندان پُراستناد دنیا  براساس نظام رتبه‌بندی ESI -‌ Essential Science Indicators  در ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شده است.

وی افزود: بر اساس نتایج اخیر این نظام رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی، تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور که در گروه ۱ درصد دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفته‌اند به ۳۳ نفر افزایش یافته است.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت با اشاره به سهم دانشگاه های علوم پزشکی کشور از این دانشمندان گفت: ۱۹ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۴ نفر از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ۳ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند.

وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز هر کدام دو نفر و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، مشهد و زنجان هر کدام یک نفر در این فهرست دارند.

کبیری با اشاره به محققانی که برای اولین بار به این فهرست راه یافتند، گفت: در رتبه‌بندی اخیر، دکتر شاهین آخوندزاده از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر علیرضا استقامتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر مازیار مرادی لاکه از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار به جمع دانشمندان ۱ درصد برتر پُراستناد کشور پیوستند.

وی تاکید کرد: مبنای این رتبه‌‌بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه اطلاعاتی ISI Web of Sciences در فاصله ده‌سال و دو ماه ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان فوریه ۲۰۱۶ بوده و اطلاعات آن هر دوماه یکبار روزآمد می‌شود.

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج