تست واکسن زیکا بر روی انسان‌
۳۴۳۶۷۲
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
۵۳۹۶
در مراحل اولیه‌ای آزمایش این دارو، ۴۰ نفر فرد سالم در هفته‌های آینده این دارو را دریافت می‌کنند. اگر همه‌چیز خوب پیش برود، نتایج اولیه‌ی این واکسن اواخر سال میلادی جاری منتشر می‌شود.
مجله دیجی کالا - زهرا غلامی: سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن آزمایشی زیکا به نام GLS-5700 را برای آزمایش روی انسان‌ها تایید کرد. این اولین بار است که یک روش درمانی برای زیکا رسما مورد تایید این سازمان قرار می‌گیرد. در مراحل اولیه‌ای آزمایش این دارو، ۴۰ نفر فرد سالم در هفته‌های آینده این دارو را دریافت می‌کنند. اگر همه‌چیز خوب پیش برود، نتایج اولیه‌ی این واکسن اواخر سال میلادی جاری منتشر می‌شود.

سازمان FDA به واکسن آزمایشی زیکا برای آزمایش روی انسان‌ مجوز داد

باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هدف از این آزمایش این است که بی‌خطر بودن آن برای انسان مشخص و دوز مناسب آن تایید شود. اگر مرحله‌ی اول آزمایش نتایج خوب و ارزشمندی داشته باشد، در آزمایش‌های بعدی این واکسن به افرادی که واقعا به زیکا مبتلا شده‌اند، تزریق می‌شود. در حال حاضر، نمی‌توانیم بگوییم این واکسن تا چه حد موثر است، اما سازندگان این واکسن می‌گویند تا کنون این درمان آزمایشی پادتن‌های قدرتمندی در جانوران کوچک و بزرگ تولید کرده است. این نشانه‌ی نویدبخشی برای مبارزه با زیکا در انسان‌ها است.

سازمان غذا و داروی آمریکا اخیرا مجوز اورژانسی به یک داروی آزمایشی دیگر هم داده است. این دارو توسط شرکت Hologix ساخته شده است. هیچ داروی آزمایشی زیکا تاییدیه‌ی کامل FDA را دریافت نکرده، اما این تاییدیه‌ی اورژانسی به آزمایشگاه‌ها این امکان را می‌دهد که در صورت اعلام رسمی شیوع بیماری زیکا، آزمایش‌هایشان را انجام دهند. به این ترتیب، در حال حاضر دو داروی آزمایشی وجود دارد. داروی آزمایشی دیگر را شرکت Quest Diagnostics ساخته تا در وضعیت‌های بحرانی که نیاز فوری به تشخیص بیماری وجود دارد، از آن استفاده شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج