فیلم: سقوط هراس آور یک چترباز حرفه ای
۳۴۷۹۳۴
۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
۹۴۰۵
یک چتربازِ حرفه‎‏ای در اکلاهما سیتی در ایالت اکلاهمای امریکا با دوربینی که بر روی کلاهش نصب شده بود، از پرش هراس‌آورِ خود فیلم گرفته است.
وب سایت پرس تی وی: یک چتربازِ حرفه‎‏ای در اکلاهما سیتی در ایالت اکلاهمای امریکا با دوربینی که بر روی کلاهش نصب شده بود، از پرش هراس‌آورِ خود فیلم گرفته است. دنیل هرندون هفت سال است که به عنوان یک چتربازِ حرفه‎ای به فعالیت مشغول است و تاکنون بیش از یک هزار و 600 پرش انجام داده است، اما روز سه‌شنبه اتفاق ویژه‌ای برای وی افتاد و او مجبور شد در میانۀ راهِ پرش، از چتر نجات ذخیرۀ خود استفاده کند.

هرندون و گروهش برای انجام یک پرش نمادین به استادیوم شهر دعوت شده بودند، که این اتفاق هولناک افتاد. وی در این باره گفت: «هنگامی که هواپیما را ترک کردم، همه چیز خوب بود. وقتی زمانِ باز کردن چتر رسید، آن را رها کردم، اما چتر فقط می‌چرخید.»

در تصاویری که دوربینِ کلاهِ این چترباز ضبط کرده است، می‌بینید که وی از هواپیما می‌پرد و به سرعت در حال فرود آمدن است. وی سپس چتر نجات خود را باز می‌کند، اما طناب‌های آن به یکدیگر گره می‌خورند.

هرندون گفت: «چتر مدام می‌چرخید و من قادر نبودم خودم را ثابت نگه دارم و چتر نجات ذخیره‌ام را باز کنم.» وی دربارۀ احساس خود در هنگام سقوط گفت: «آن‌چه از ذهن من گذشت این بود که آه نه! یک جای کار عیب دارد. حقیقتاً زمانی برای واکنش ندارید، فقط باید هرآن‌چه می‌توانید برای فرود امنِ خود انجام دهید.»

در نهایت چتر نجات اصلی جدا می‎شود و هرندون چتر نجات کمکی خود را باز می‎کند و به سلامت در استادیومِ ورزشی تفت در اکلاهما در مقابل چشم تماشاچیان فرود می‌آید.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
فیلم: سقوط هراس آور یک چترباز حرفه ای
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج