تاثیر متفاوت قهوه روی مردان و زنان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۴۹۱۴۶
۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
۹۶۰۶
اگر یک قرار ملاقات استرس زیادی برایتان به همراه داشته باشد، به نظر شما آیا نوشیدن مقدار زیادی قهوه کمکتان خواهد کرد یا شرایط را بدتر می کند؟
وب سایت تک شات: اگر یک قرار ملاقات استرس زیادی برایتان به همراه داشته باشد، به نظر شما آیا نوشیدن مقدار زیادی قهوه کمکتان خواهد کرد یا شرایط را بدتر می کند؟ در تحقیقی که توسط Lindsay St. Claire و همکارانش در پاسخ به این سوال صورت گرفته، از یک تفاوت جنسیتی غیر منتظره پرده برداشته شده است. 

تحقیقات نشان می دهد که اثر قهوه روی مردان و زنان کاملاً متفاوت است

برای آقایان که تحت استرس زیاد در حال مذاکره هستند، مصرف کافئین مناسب نیست چرا که می تواند عملکرد و اعتماد به نفس آنها را تضعیف کند. بر خلاف این، نوشیدن قهوه در عملکرد و اعتماد به نفس خانم ها اثر مثبتی خواهد داشت. محققین هنوز از این نتیجه گیری مطمئن نیستند اما فکر می کنند اثر متغیر کافئین روی مردان و زنان احتمالاً به این واقعیت وابسته است که زنان تمایل دارند به صورت اشتراکی به شرایط پر استرس پاسخ بدهند و همه چیز به صورت دو طرفه و متقابل (کاملاً دوستانه) پیش برود، در حالی که مردان معمولاً به مبارزه روی می آورند و به ارایه پاسخ های تهاجمی تمایل دارند.

این تحقیق شامل 64 شرکت کننده مرد و زن بوده ( افرادی که در دانشگاه بریستول با میانگین سنی 22 سال قهوه می نوشیدند) که باید در قالب گروه های تک جنسیتی به تکمیل پازل های ساخت وساز، مذاکره و تمرینات حافظه اشتراکی می پرداختند. آنها این تمرینات را بعد از نوشیدن قهوه بدون کافئینی که به شکل مخفیانه به آن کافئین افزوده شده بود و یا واقعاً حاوی کافئین نبودند انجام دادند. استرس برخی از این گروه ها هنگامی که فهمیدند قرار است یک ارایه عمومی داشته باشند و هزینه حضور آنها به نحوه عملکردشان در این ارایه وابسته است، بالا رفت.
 
اثرات کافئین چقدر بوده است؟ به گفته محققین عملکرد حافظه مردان تحت شرایط پر استرس با نوشیدن کافئین به شدت مختل می شود، در حالی که تحت شرایط مشابه، هیچ تاثیری روی عملکرد حافظه زنان دیده نشده است.

در بخش حل پازل های ساخت و ساز و افزایش استرس نیز کافئین باعث می شود که مردان به طور میانگین 20 ثانیه دیرتر از حالت عادی بدون کافئین به حل پازل بپردازند، در حالی که زنان می توانند در همین شرایط، 100 ثانیه زودتر پازل را حل کنند.

یکی از ضعف های این روش که محققین به آن اذعان داشته اند، این است که در مجموع تاثیر استرس روی عملکرد شرکت کنندگان بسیار کم بوده است و بدون شک یکی از علت های آن این بود که  بخشی از این مراحل به آنها گفته شده بود در هر زمانی ممکن است فردی حذف شود.

قطعاً تحقیقات بعدی نیازمند این هستند که دستاوردهای اخیر را دوباره تکرار کنند و به دنبال مکانیزم های مخفی احتمالی بگردند. انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه ضروری است و محققین به این نتیجه رسیده اند که چون در بسیاری از قرارهای ملاقات شامل قرارهای نظامی و سایر قرارهایی که تصمیم گیری در آنها از اهمیت بالایی برخورد است، مردان قدرت را در دست دارند، توسعه تحقیقات امری ضروریست. تحقیقات ما نشان می دهد که اثر بخشی مردان به شکل ویژه ای در معرض خطر قرار گرفته است چرا که کافئین یکی از پر مصرف ترین داروهای سراسر جهان است و به دنبال آن پیامدهای جهانی فراوانی به طور متناوب شکل می گیرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان