دوربینی که با سرعت نور عکاسی می کند
۳۴۹۶۶۹
۱۵ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱
۵۰۵۲
محققان موفق به دستیابی به تکنولوژی جدیدی در دوربین های عکاسی شدند که می تواند سرعت عکس برداری در دوربین ها را تا 100 برابر دوربین های عکاسی موجود در بازار افزایش دهد.
وب سایت تک شات - مرتضی یعقوبی: محققان موفق به دستیابی به تکنولوژی جدیدی در دوربین های عکاسی شدند که می تواند سرعت عکس برداری در دوربین ها را تا 100 برابر دوربین های عکاسی موجود در بازار افزایش دهد. 
 
به لطف این تکنولوژی، محققان می توانند از فرآیندهای فوق سریعی همچون تغییرات نورونی، واکنش های شیمیایی، سوختن مواد سوختنی و منفجر شدن مواد شیمیایی که دوربین های موجود قادر به ثبت آن ها نیستند، عکس برداری و نتایج را برای پژوهش های خود مورد استفاده قرار دهند.

ساخت دوربین عکاسی جدیدی که می تواند با سرعت نور عکس‌برداری کند
 
این گروه به رهبری لیهانگ وی وانگ از دانشگاه واشنگتن، پیش‌تر نیز یک دوربین فوق سریع فشرده تَک شاتی (CUP) را طراحی کرده بودند که از قدرت عکس برداری تا 100 میلیارد فریم بر ثانیه برخوردار است و این یعنی توانایی ثبت پالس های نور در حین عبور.
 
در حال حاضر این دوربین به عنوان سریع ترین دوربین عکاسی RECEIVE-ONLY جهان به شمار می رود و این بدین معنیست که این دوربین می تواند از نور موجود برای عکس برداری استفاده کند و هیچ نیازی به روشنایی های اضافی از لیزر و یا هر منبع نوری دیگر نخواهد داشت. همچنین در این روش، رزولوشن و کیفیت تصاویر ثبت شده نیز به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
 
هم اکنون محققان در تلاشند تا با استفاده از این دوربین فوق پیشرفته و یک میکروسکوپ، نحوه عملکرد نورون های مغز را شناسایی و مورد بررسی قرار دهند. وانگ در این خصوص عنوان می کند:"ما قصد داریم تا از دوربین جدید خود برای مطالعه بر روی شبکه عصبی موجودات زنده استفاده کنیم چرا که با این کار قادر خواهیم بود به نحوه عملکرد و وظایف شبکه عصبی پی ببریم. در واقع، واکنش های بیولوژیکی با سرعت بسیار بالا انجام می شوند و همین امر مانع از ثبت آن ها توسط دوربین های معمولی می شود."
 
از طرفی، با توجه به این که این دوربین عکاسی پیشرفته می تواند از نور موجود برای عکس برداری استفاده کند، می توان از آن در تلسکوپ ها برای ثبت و ضبط فعالیت های یک ابرنواختر که در فواصل بسیار دور اتفاق می افتد، استفاده کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج