نتايج تحقيق درباره سلامت جنسی زنان ايرانی
۳۵۱۳۹
۱۰ آبان ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۹
۶۰۰۰
اختلالات جنسی در 27 درصد زنان مورد مطالعه نتایج یک پژوهش روی زنان حاکی از شیوع اختلالات جنسی در میان آنها است.
خبرگزاری ایسنا: اختلالات جنسی در 27 درصد زنان مورد مطالعه نتایج یک پژوهش روی زنان حاکی از شیوع اختلالات جنسی در میان آنها است.

مطالعه‌ انجام شده بر روی 784 زن متاهل ساکن نواحی شهری استان‌های قزوین، گلستان، کرمانشاه و هرمزگان نشان می‌دهد 27/3درصد این زنان درجات مختلفی از اختلالات جنسی داشته‌اند.


 سلامت جنسی حاصل تعامل عوامل عروقی، عصبی و هورمونی بوده و تحت‌تاثیر عوامل فردی روابط بین فردی، سنت‌های حاکم بر خانواده و اجتماع و فرهنگ قرار می‌گیرد. در این میان، موانع اجتماعی و فرهنگی، وجود تابوها و کج‌فهمی‌ها برآورد دقیق شیوع اختلالات جنسی را دشوار کرده است؛ اما طبق تحقیقات، شیوع اختلالات جنسی در میان زنان قابل توجه گزارش شده است.

نتایج یافته‌های این تحقیق که 17/5درصد نمونه‌های آن شاغل و 53/5 درصد آنها از شرایط شغلی رضایت داشته‌اند، نشان می‌دهد علل خستگی و نداشتن وقت کافی و نبود عشق و صمیمیت در زندگی، بیشترین درصد علت مشکلات جنسی زنان بیان شده است.

 همچنین زنانی که زندگی خود را غمگین توصیف کرده‌اند، 2/3 برابر سایر زنان اختلالات جنسی را تجربه کرده‌اند.


این پژوهش نشان داده است: زنانی که از منظر جذابیت برای همسرانشان، خود را فاقد جذابیت می‌دانستند، 1/9برابر زنان با احساس جذابیت همیشگی در معرض خطر ابتلا به این عوارض بوده‌اند.

 همچنین نداشتن توانایی بیان مشکلات جنسی به همسران، زنان را دو برابر بیشتر در معرض اختلالات جنسی قرار می‌دهد. این نتایج در عین حال حاکی است با افزایش طول مدت ازدواج اختلالات جنسی رو به کاهش می‌گذارد.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1391/08/10
آفرین پس بالاخره فهمیدی ریشه این همه طلاق و جنایت و همسرکشی از کجاست؟! حالا که فهمیدی راه حل چیه به نظرت؟
به نظر من آموزش نه تفکیک جنسیتی
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1391/08/10
به نظر من این تحقیق بایدروی 3000یابیشتر انجام بشه اونوقت نتیجه این خواهدشدکه 67درصدخواهدشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج