آمار هولناک نوزادان معلول در کشور
۳۵۳۵۷۴
۲۴ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۶
۱۰۶۴۲
رئیس سازمان بهزیستی گفت: سالانه 25 هزار کودک معلول در کشور با اختلالات شدید جسمی و حرکتی متولد می شوند.
خبرگزاری ایرنا: رئیس سازمان بهزیستی گفت: سالانه 25 هزار کودک معلول در کشور با اختلالات شدید جسمی و حرکتی متولد می شوند.

انوشیروان محسنی بندپی پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل بهزیستی هرمزگان اظهار داشت: اگر بتوان با مشاوره های الزامی ژنتیک که از سوی مجلس تصویب شده است، مانع از بروز چنین وضعیتی شویم، گام بزرگی برداشته ایم.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته از تولد 900 جنین مبتلا به معلولیت شدید در کشور جلوگیری شد، خاطرنشان کرد: این افراد پس از این پایان حامگی مورد حمایت مشاوره ای برای بارداری های بعدی قرار می گیرند.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: انجام آزمایش های ژنتیکی و مشاوره برای این افراد رایگان انجام می شود تا با علم وارد بارداری بعدی شوند.

محسنی بندپی با بیان اینکه رئیس جمهوری اعلام کرده که باید شرایطی فراهم شود تا معلولی در کشور نباشد تا وسیله توانبخشی نداشته باشد، افزود: به این دلیل و با وجود مشکلات اقتصادی، اعتبارات در این حوزه دو و نیم برابر افزایش یافته که با تامین آن در بودجه می توان این هدف را عملی کرد.

وی ارتقا کیفیت خدمات توانبخشی در حوزه توانمندسازی موسسه هایی که با بهزیستی همکاری دارند، نظارت علمی و تخصصی و ارتقا دانش همکاری را از مهمترین رویکردهای این سازمان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان نگاه ویژه ای نسبت به استان مهم و راهبردی هرمزگان دارد و لذا توسعه دامنه فعالیت های بهزیستی در هرمزگان در دستور کار است.

محسنی بندپی بیان داشت: با توجه به اهمیت این استان، آن را به عنوان مرکز پایلوت در زمینه اجرای قانون انجام الزامی مشاوره ژنتیک قرار داده ایم.

وی با اشاره به مشکلات کار در سازمان بهزیستی، گفت: با توجه به بخش های تحت حمایت این سازمان، برای اجرای برنامه های کلان، نیازمند پشتیبانی و همکاری سایر دستگاه ها و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هستیم.

در این مراسم مهین عسگری به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی هرمزگان معرفی و از خدمات سه ساله سیما مرادی تقدیر شد
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1395/04/24
باتوجه به پیشرفت علم پزشکی چراقبل ازتولد انهم زمانیکه مطمئن شدند که جنین دچارمعلولیت است جلوی ان رانمی گیرند،خرافات راباید کنار بگذاریم،داشتن فرزند معلول انهم توکشورما که هیچگونه حمایتی ازفردمعلول وخانواده انان ازسوی مسئولین صورت نمی گیرد،خدائی خیلی سخت است،نوشتن این. کلمات خیلی سخت بوداما.......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج