لیست لوزانو برای المپیک جنجالی شد
۳۵۳۸۱۴
۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱
۱۱۴۰۰
لیست لوزانو برای المپیک با اظهار نظرات متفاوت و البته مخالفت هایی رو به رو شده است که اتهاماتی مانند دخالت در فهرست تیم ملی و حضور ناحق بازیکنانی در 12 نفر پایانی هم به او وارد کرده اند.
ورزش سه: لیست لوزانو برای المپیک با اظهار نظرات متفاوت و البته مخالفت هایی رو به رو شده است که اتهاماتی مانند دخالت در فهرست تیم ملی و حضور ناحق بازیکنانی در 12 نفر پایانی هم به او وارد کرده اند.

حذف 3 بازیکن از اردو تیم ملی والیبال ایران برای المپیک ریو و جنجال خط خوردن مجتبی میرزاجانپور از ترکیب تیم این روزها لیست لوزانو را بیشتر از همیشه دچار حاشیه کرده است، لیستی که حالا به جای 14 نفر 12 نفر را در خود باید جای دهد و همین مساله کار را برای او سخت تر خواهد کرد. این روزها لوزانو به نداشتن اختیار تام در مورد نفرات و حضور افرادی که به نا حق در تیم ملی هستند متهم می شود اما این موضوع واقعیت دارد یا خیر ؟

3 نفر خط خوردند؛ یک نفر هم می خورد

فرهاد ظریف، آرمین تشکری و علیرضا مباشری از اردو 16 نفری والیبال برای المپیک خط خوردند تا سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور، حمزه زرینی، جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، مصطفی شریفات، عادل غلامی و مهدی مرندی بازیکنان ایران برای سفر باقی بمانند که از میان این اسامی هم یک بازیکن باید کنار گذاشته شود. تمام این بازیکنان برای تیم ملی زحمات زیادی کشیدند و امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی بعد از خط خوردن 3 بازیکن ابتدایی گفت:«این ظلم بزرگی است که 12 بازیکن باید راهی المپیک شوند و 14 بازیکن در بسیاری از بازی ها برای والیبال ایران زحمت کشیده اند و این کار را بسیار برای ما سخت می کند.» حالا به ناچار لوزانو وارد چالشی شده است که نقطه نظرات مثبتی را برای او به همراه ندارد.

انتقاد تند گزارشگر تلوزیون

جواد محتشمیان، گزارشگر با سابقه تلوزیون که اصطلاحات و الفاظ جدیدی را به والیبال وارد کرده است و خودش به عنوان مربی سابق تیم ملی نقطه نظرات بسیاری در طول بازی های دارد؛ چند روز گذشته در اظهار نظری گفته است:« واقعیت این است که تیم را لوزانو انتخاب نکرده و تیم را برایش انتخاب کردند.»

او در مورد اینکه آیا سیچلو در این انتخابات نقش داشته است یا نه هم اضافه کرده است:« همین طور است چون او نسبت به وضعیت تیم ملی شناخت داشت. چون از قبل در تیم ملی بوده و با اعضای فدراسیون والیبال ارتباط داشته، ایشان بازیکنان را انتخاب می‌کند تا لوزانو. حالا من از شما سؤال می‌کنم‌‌؛ شما در دفتر کار خودتان مدیری دارید، آیا همه نظرات شما با مدیرتان یکی است؟ بنابراین بهتر بود تیم را خودِ لوزانو انتخاب می‌کرد. در واقع تیم خیلی مدیریت شده انتخاب شده است. در همین دور نخست لیگ جهانی، آمریکا تیم ما را نبُرد و ما به این تیم باختیم. چرا باختیم؟ به خاطر همان انتخابی که صورت گرفته بود.»

دعوت به آرامش

محمد ترکاشوند بازیکن سابق تیم های ملی والیبال ایران و سرمربی کنونی تیم متین ورامین که در بین اهالی والیبال به عنوان یکی از ماندگارترین مردان اخلاق از او یاد می شود در پست اینستاگرامی آورده است:« اگر انتقادی هست بهتر است باشد برای بعد از المپیک. من از کسی ترسی ندارم و کاملا شرایط را می دانم و به دلایلی سکوت کرده ام اما حالا وقت حمایت از تیم ملی است و باید انتقادات را گذاشت بعد از المپیک تا ایران بهترین نتایج را در آن مسابقات کسب کند.»

المپیک رویای لوزانو هم بوده است؟

این چهارمین تجربه المپیکی لوزانو و سومین حضور او در این رویداد بزرگ خواهد بود. لوزانو به همراه لهستان، اسپانیا و ایران به المپیک راه پیدا کرده است و آلمان را هم توانست به این مسابقات برساند اما به عنوان سرمربی روی نیمکت نبود. این سابقه خوبی برای یک مربی محسوب می شود و او حالا هدایت ایرانی را بر عهده دارد که المپیکی شدن رویای آن بوده است، به مدت 52 سال. با این حال او تجربه ای را که برای اولین بار ایران می خواهد پشت سر بگذارد را بارها پشت سر گذاشته است و به نظر می رسد پختگی لازم را برای حضور در ریو داشته باشد. اولین کسانی که اسامی بازیکنان نهایی را برای سفر به ریو متوجه شدند خود بازیکنان بودند و لیست توسط خود لوزانو خوانده شد و سپس به فدراسیون رفت تا مدیر و سرپرست متوجه شوند. با توجه به اتفاقات اردو و رویدادهایی که رخ داده است دو نکته وجود دارد؛ اولا اینکه مسولان فدراسیون تا چه حد خود را موظف به دخالت در ترکیب می دانند؛ دوم اینکه مردی با 4 تجربه المپیک پذیرنده این دخالت ها خواهد بود یا خیر؟

صبر تا بعد از المپیک

لوزانو در ابتدای حضورش آنطور که باید مورد نقد قرار نمی گرفت چرا توجیه "حالا به ترکیب تیم مسلط نشده است" یا "فعلا باید به او زمان داد" پسوند تمام انتقادات می آمد اما حالا او دو تورنمت مهم مثل لیگ جهانی و انتخابی المپیک را پشت سر گذاشته است و شناخت نسبی به ترکیب تیم دارد. او آرشیو کامل از عملکرد بازیکنان دارد و مدعی است تمام انتخابات او بر اساس آمار بازیکن در تمرینات انجام می شود و تمام آن قابل دفاع خواهد بود. او با این حال 12 بازیکن را به انتخاب خودش باید به المپیک ببرد تا اول از همه از نام ایران و بعد از اعتبار خود دفاع کند. هر مربی استراتژی خاصی برای انتخاب ترکیب خود دارد که شاید بسیار از این تصمیمات فنی نباشد و شاید ریشه روحی با روانشناسانه داشته باشد اما در هر صورت اسامی مورد نظر انتخاب شده اند و بعد از پایان مسابقات در ریو مشخص می شود که تصمیمات و استراتژی های اخد شده درست پیش بینی شده بود یا خیر.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1395/04/26
علیرضا بهبودی خط بخوره
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1395/04/26
این چ ترکیبیه؟؟؟؟؟
ظریف توی تیم نباشه؟؟؟؟
مرندی توی لیگ جهانی افتضاح بود بابا
حمزه زرینی دیگه به درد تیم ملی نمیخوره
اگه اینجور باشه المپیک رو به طرز فجیعی باید ترک کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج