تکنواز تار ایران را فراموش نکنید!
رستوران پارسیان_D
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۵۳۹۶۴
۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۱
۳۶۰۵
می‌نویسم که «شریف» است... هنرمندی که شیرین نوازی سازش در بیانش نیزهویدا است. زمانی که تار بر دست می‌گیرد پنجه برتار و پود دل می‌زند تا هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
روزنامه ایران: از فرهنگی می‌نویسم که «شریف» است... هنرمندی که شیرین نوازی سازش در بیانش نیزهویدا است. زمانی که تار بر دست می‌گیرد پنجه برتار و پود دل می‌زند تا هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. اما افسوس که امروز انگشتان هنرمندش با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند و نگران از آنکه شاید دیگر نتواند سیم‌های تار را به سبک «شریف» نوازش کند. او و تعداد اندکی از همسفرانش از آخرین بازماندگان قافله «گل‌ها» هستند که کمتر سراغی از آنها گرفته می‌شود.

«فرهنگ شریف» پیشکسوت و نوازنده صاحب سبک تار؛ بیش از هفتاد سال برای مردم نواخت و حال امروز درهشتاد و پنجمین بهار زندگی اش در گوشه ای از این شهربزرگ در بستر بیماری است و کمتر  سراغی از یاردیروز می گیرند آن هم در روزهایی که گفته می‌شد «کیارستمی رفت، شجریان هست» او هم بود و هست. بی تردید در آن زمان که حکیم ابوالقاسم فردوسی قلم بر دست گرفت و از رستم و سهراب نوشت می‌دانست که بعد از این همه ما نوشداروی بعد از مرگ سهراب خواهیم بود!

بعد از ظهر پنجشنبه 24 تیرماه 95 به عیادت استاد فرهنگ شریف در یکی از بیمارستان‌های تهران رفتم. به مانند همیشه  و به شرط میهمان نوازی لبخند مهربانی بر لب داشت.چشمان پرفروغش به دوردست‌ها بود . شاید به دورانی می‌اندیشید که در 10سالگی به ارکسترگل‌ها ورود پیدا کرد اما اکنون انگشتان ناتوانش ساز ناکوک او شده‌اند و یارای نواختن ندارد.

در اتاقی که بستری شده است تنها همسرش حضور دارد و دیگر هیچ‌کس نیست. خانم منصوره رضایی می‌گوید«استاد شریف تمایل نداشتند کسی از بیماریشان مطلع شود» بی شک در دنیای امروز کمتر کسی می‌داند که او هم به مانند کیارستمی تصویرگر زمان بود وصدای سازش را جادوی موسیقی ساخت تا سبکی نوین برای خود برگزیند.

این هنرمند بزرگ با آنکه در محضرعبدالحسین شهنازی و مرتضی نی‌داوود، تارنوازی را تلمذ کرده اما هیچگاه شیوه نوازندگی‌اش به مانند استادانش نبود تا آنکه توانست از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی معرفی شود وبه آیندگان بگوید: «شاگرد باید نسل به نسل تجربه و خلاقیتش را از استاد دریافت کند.»

استاد فرهنگ شریف در این دیدار و ملاقات کوتاه به این نکته اشاره دارد و می‌گوید: «با آنکه حمایت از هنرمندان همیشه کم بوده است اما بازهم مشاهده می‌کنید که تا به امروز هرکاری انجام داده‌اند کم کرده‌اند، به این دلیل که با گذشت چند سال هنوز هم می‌بینید که این هنرمندان دیگر جایگزینی ندارند.» تک نواز و بداهه نواز گل‌ها می‌افزاید: «زندگی ماشینی کارهایی را که ما انجام داده بودیم از بین برده است و این کوتاهی است که در حق هنرمندان شد.» در ادامه این دیدار از همسراستاد‌ فرهنگ شریف در خصوص بیماری استاد می‌پرسم که می‌گوید: مشکل ریوی، مثانه و بلع و تغذیه ایشان سبب شد در بیمارستان بستری شوند. اما با توجه به نظرات پزشک ایشان در چند روز آینده مرخص خواهند شد.

وی در خصوص هزینه درمانی می‌افزاید: آقای علی مرادخانی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام داشته‌اند که هر گونه هزینه‌های درمانی بیمارستان استاد را تقبل خواهند کرد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1395/04/26
انشالله که سلامتی شون را بدست بیارن این استاد صاحب سبک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر