اسکورسیزی: کیارستمی نگاهم را تغییر داد
۳۵۵۴۶۵
۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
۶۸۰۰
در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی که دو روز پیش (15 ژوییه) در آمفی‌تئاتر «دانشکده هنرهای تجسمی» نیویورک برگزار شد، مارتین اسکورسیزی از چهره‌های سرشناسی بود که به روی صحنه آمد و دقایقی به تعریف خاطراتش از فیلمساز مولف و تحسین آثار او پرداخت.
وب‌سایت آی سینما: در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی که دو روز پیش (15 ژوییه) در آمفی‌تئاتر «دانشکده هنرهای تجسمی» نیویورک برگزار شد، مارتین اسکورسیزی از چهره‌های سرشناسی بود که به روی صحنه آمد و دقایقی به تعریف خاطراتش از فیلمساز مولف و تحسین آثار او پرداخت.

 اسکورسیزی در بخشی از سخنرانی خود به تاثیر مشابه سینمای نئورئالیستی ایتالیا و فیلم‌های عباس کیارستمی بر جهان‌بینی خود اشاره کرد و یادآور شد با تماشای کارهای فیلمساز نامدار ایران بود که نگاه امیدوارانه‌تری به زندگی پیدا کرد.

اسکورسیزی در ادامه صحبت‌های خود به خاطره اولین دیدار خود با کیارستمی اشاره می‌کند و معترف است تاثیری که سینمای نئورئالیستی ایتالیا با فیلم‌هایی مانند «دزد دوچرخه» و «واکسی» بر نگاه او به زندگی گذاشت، شش دهه بعد با تماشای فیلم‌های کیارستمی تکرار شد.

کارگردان برنده اسکار فیلم‌های کیارستمی را در عین سادگی، بسیار پیچیده توصیف می‌کند و می‌گوید همیشه دلش می‌خواسته با آدم‌هایی که در دنیای فیلم‌های کیارستمی به تصویر کشیده شده‌اند، وقت بگذراند.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
کیارستمی نگاهم به دنیا را تغییر داد
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج