چرا ما آدم ها پیر می شویم؟
۳۵۵۷۸۶
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
۶۶۲۳
همه بالاخره روزی پیر می‌شوند. افزایش سن یکی از ویژگی‌های بنیادی وجود انسان است. با اینکه ما همیشه به فکر سالخوردگی نیستیم، اما این واقعیت در آینده‌ی همه ما کمین کرده است.
وب سایت دیجی کالا: همه بالاخره روزی پیر می‌شوند. افزایش سن یکی از ویژگی‌های بنیادی وجود انسان است. با اینکه ما همیشه به فکر سالخوردگی نیستیم، اما این واقعیت در آینده‌ی همه ما کمین کرده است. طبق نوشته‌ی «ایوا امرسون»، سردبیر Science News "سالخوردگی همیشه برای هر یک از ما، در هر جایی اتفاق می‌افتد. این پدیده آنقدر آرامی و تدریجی اتفاق می‌افتد که ما چندان به آن توجهی نمی‌کنیم. تا اینکه بالاخره متوجه‌اش می‌شویم.”
 
اما علیرغم اهمیتی که این سالخوردگی در زندگی ما دارد، درک علمی ما از آن بسیار کم است. با اینکه مطالعات جدید چشم‌اندازهای هیجان‌انگیزی از کاهش تاثیرات سالخوردگی به ارمغان آورده‌اند، اما عوامل و تاثیرات این پدیده همچنان ناشناخته است.

دانشمندان هنوز درباره بعضی از بنیان‌های سالخوردگی اختلاف نظر دارند، به همین دلیل است که تحقیقات مربوط به این زمین سوالات جالبی را مطرح می‌کنند. مثلا این پدیده چگونه مغز را تغییر می‌دهد. حیات‌های مختلف چگونه تکامل پیدا کردند. پیرترین نهنگ آبی چند سال دارد.
 
ویدیوی زیر به بعضی از این سوالات پاسخ می‌دهد.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
چرا ما آدم ها پیر می شویم؟ 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج