10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۵۵۹۶۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۰
۲۵۴۴۸
طراحی خودروهای با ظاهر سریع اتفاقی است که هر گروه صنعتی حوزه خودرو خواستار رسیدن به آن است. اما برخی از خودروها با ظاهری سریع و اسپورت هویتی تنبل و کند از خود نشان می‌دهند.
وب‌سایت فرادید: شما نمی‌توانید خودروسازان را به خاطر طراحی خودروهای با ظاهر سریع سرزنش کنید. این اتفاقی است که هر گروه صنعتی حوزه خودرو خواستار رسیدن به آن است. اما برخی از خودروها با ظاهری سریع و اسپورت هویتی تنبل و کند از خود نشان می‌دهند. در این مطلب به معرفی 10 خودرویی می‌پردازیم که ظاهری اسپورت و سریع دارند اما هنگام به دست گرفتن فرمان، به طرز شگفت آوری نا‌امیدتان می‌کند.

1- سایون FRS

زمانی که این خودرو به عنوان خودروهای اسپورت و مدرن وارد بازار شد خودروهای سریع کمی مانند آنها وجود داشت. سایون FR-S همان تویوتا 86 است که در بازار آمریکا تحت برند سایون فروخته می‌شود؛ تفاوت در سپرهای جلو و عقب به همراه نوع امکانات سفارشی و تجهیزات استاندارد تنها وجه تمایز آن با تویوتا 86 و همچنین سوبارو BRZ محسوب می‌شود.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

سایون FR-S با وجود ظاهر سریع‌اش عملکرد نه چندان خوبی را در حرکت مستقیم از خود نشان داد. این خودرو دارای پیشرانه DS-4 تویوتا/سوبارو بوده که با حجمی معادل 2.0 لیتر، توانایی تولید 200 اسب‌بخار قدرت در دور موتور 7000 و همچنین 205 نیوتن‌متر گشتاور در دور 6600 را داراست. ردلاین موتور از دور 7450 آغاز می‌شود و گیربکس آن از نوع شش سرعته دستی است.2- هوندا CRZ

زمانی که برای اولین بار مدل هوندا CRZ معرفی شد، طرفداران هوندا از احتمال گزینه‌ای صحبت کردند که می‌تواند موفقیت CR-X را تکرار کند. اما افسوس که این خودرو به سمت خودروهای هیبریدی حرکت کرد و نتوانست کار بزرگی را در بهینه‌سازی مصرف سوخت هم انجام دهد. توان تولید 130 اسب بخار با گشتاور 190 نیوتن‌متر و یک سامانه انتقال قدرت دستی 6 سرعته نمی‌توانست قدرت چندانی را برای این خودرو به ارمغان آورد.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

این خودرو نه اسپورت به نظر می‌رسید و نه مصرف سوخت بهینه‌ای داشت و به همین دلیل خیلی سریع از چرخه تولید کارخانه خارج شد. اما کارخانه سازنده توسعه این خودرو را در ورژن‌های جدید ادامه داده و قصد دارد با تحول‌های گسترده آن را در آینده حفظ کند.3- دلورین DMC-12

دلورین DMC-12 خودرویی است که از سال ۱۹۸۲تا ۲۰۰۸ در ایرلند شمالی و هیوستون تولید شد.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

این خودرو در کلاس خودرو اسپورت قرار گرفته و به صورت محرک چرخ‌های عقب طراحی شده است. موتور آن ۲ هزار و 849 هزار سی‌سی حجم دارد. سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۳ دنده به دو صورت خودکار و دستی است. با وجود درهای بالدار، سرعت زیاد در این خودرو دیده نمی‌شود. نسخه‌های اصلی این خودرو به یک موتور 2.8 لیتری V6 با قدرتی معادل 130 اسب بخار مجهزند. اما قرار است این خودرو با یک موتور V6 طراحی جدید و قدرتی نزدیک به 350 تا 400 اسب بخار بازگردد. شاید در آینده شاهد دلورینی باشیم که مانند ظاهرش سریع به نظر می‌رسد.4- مزدا MX5 میاتا

تکرار طراحی مزدا میاتا MX5 به یکی از جذاب‌ترین رودسترهای جهان تبدیل شد. میاتا‌های جدید ظاهری بسیار سریع دارند اما در خط مستقیم عملکرد چندان مناسبی از خود نشان ندادند. این خودروبا یک موتور 4 سیلندر دو لیتری با قدرت 155 اسب بخار و گشتاور 200 نیوتن‌متر برعکس ظاهر تند و تیزش کمی کند عمل می‌کند.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

اما همین خودرو سر پیچ‌ها عملکرد بهتری را نشان داده و سریع‌تر از رقبایش ظاهر شده است. بسیاری از کارشناسان به دلیل شتاب و قدرت کم این خودرو را جذاب نمی‌دانند. اما میاتا نیازی به سرعت زیاد ندارد و رودستری است که رانندگی با آن لذت بخش است.5- میتسوبیشی لنسر GT

مشکل بزرگ میتسوبشی "لنسر" شباهت زیاد آن به مدل "اولوشن" است. نکته بدتر این است که اولوشن از رده خارج شده است. بنابراین این سدان به جا مانده میراث یک خودروبا قابلیت عملکرد بالا و توربوشارژ را به همراه دارد. در عین حال به یک موتور استاندارد دو لیتری 4 سیلندر با قدرت 148 اسب بخار مجهز شده است.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

 حتی اگر به مدل‌های بالاتر لنسر GT نگاه کنیم با یک موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر بازدهی برابر 168 اسب بخار دارند. این میزان هنوز بسیار کمتر از بازده موتورهای توربوشارژ 291 اسب بخاری اولوشن است.6- داج دارت

حتی اسمش حکایت از سرعت دارد. اما هیچ چیز در این خودرو سریع نیست. شاید برای خودروساز آمریکایی صحبت در خصوص یک خودروی کوچک با قابلیت بهینه‌سازی سوخت در خصوص "دارت" دردناک باشد. چرا که دارت براساس ظاهرش باید یک خودروی سریع قلمداد می‌شد.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

 این خودرو به صورت استاندارد با یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری با بازده 160 اسب‌بخار با گشتاور 200 نیوتن‌متر ارائه می‌شود. در صورت خواست مشتری گزینه‌های دیگری از موتور برای این خودرو جایگزین موتور استاندارد می‌شدند.7- تویوتا سیلکا


خجالت آور است که این خودرو به جای خروج قدرتمندانه با زاری و ناله از عرصه تولید خارج شد. مدل آخر این خودرو شبیه یک اسپورت دلنشین عرضه شد اما عملکرد آن به طرز عجیبی نا‌امیدکننده بود. در آمریکا سیلکا با یک موتور 1.8 لیتری با بازده 140 اسب بخار و گشتاور 170 نیوتن‌متر ارائه شد. مدل‌های قدرتمند‌تر این خودرو با بازده 180 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتن‌متر نیز ارائه شدند.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!8- مزدا

زبان طراحی کودو مزدا تا کنون به ساخت خودروهای زیبا و جذابی منجر شده است و مزدا6 نیز از این قاعده مستثنی نیست. خودرویی اسپورت که ظاهری سریع در آن خودنمایی می‌کند. در زیر کاپوت این خودرو یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر با توان 184 اسب بخار و گشتاور 250 نیوتن‌متر وجود دارد.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!9- هیوندایی ولستر

پس از ارائه مدل "تیبورن" هیوندایی، که خودرویی سریع به نظر می‌آمد-و در واقعیت نیز این گونه بود-، گروه خودروسازی هیوندایی در اقدامی جسورانه ولستر را با خطوط و طراحی اسپورت و در ظاهری تند و تیز روانه بازار کرد.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!

ظاهر این خودرو سرعت را در ذهن تداعی می‌کند. اما عمیقا ناامید خواهید شد زمانی که متوجه شوید این خودرو در حالت استاندارد با یک موتور 1.6 لیتری و بازده 120 اسب بخار با گشتاور 162 نیوتن‌متر وارد بازار می‌شود. البته مدل‌های توربوشارژ و 4 سیلندر این خودرو با توان 201 اسب‌بخار و گشتاور 264 نیوتن‌متر نیز وجود دارند که بیشتر در خور احترامند. با این وجود فاصله زیادی تا یک خودروی اسپورت سریع در این اتومبیل دیده می‌شود.10- پورش کاین

تقریبا شبیه یک شاسی‌بلند سریع نشان می‌دهد. اما قدرت عملکردی زیر خودرو حقیقت دیگری را رقم می‌زند. مدل‌های استاندارد این خودرو در 7.3 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رسند و با بیشینه سرعت 228 کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهند.

10 خودرویی که شما را فریب می‌دهند!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1395/05/02
لابد پراید باید امیدوارمون کنه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر