توضیح بانک پاسارگاد در مورد تخلفات مرتضوی
۳۵۵۹۷۶
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
۷۷۴۳
روابط عمومی بانک پاسارگاد با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اخبار مربوط به "معامله سهام تعدادی از شرکت‌ها در ماجرای تخلفات سعید مرتضوی" واکنش نشان داد.
خبرگزاری ایسنا: روابط عمومی بانک پاسارگاد با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اخبار مربوط به "معامله سهام تعدادی از شرکت‌ها در ماجرای تخلفات سعید مرتضوی" واکنش نشان داد.

بانک پاسارگاد اعلام‌کرد: "پیرو خبر درج شده در بعضی از خبرگزاری‌ها مبنی بر معامله سهام تعدادی از شرکت‌ها از جمله بخشی از سهام بانک پاسارگاد در ماجرای تخلفات آقای سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی بر اساس گزارش تحقیق و تفحص مجلس نهم از سازمان تأمین اجتماعی، چنین عنوان شده که: براساس تفاهمنامه‌ای در تاریخ 1391/9/27 فیمابین سازمان تأمین اجتماعی و شرکت هلدینگ سورینت قشم به مدیر عاملی آقای بابک زنجانی مقرر شده بود تعداد 138 شرکت از مجموع 207 شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) شامل شرکت‌های ... و بانک پاسارگاد، به شرکت مزبور منتقل شود".

روابط عمومی بانک پاسارگاد توضیح داد: "بدین وسیله به اطلاع عموم می‌رساند که بر اساس سوابق رسمی و قانونی موجود در سامانه سهامداری بانک پاسارگاد، در تاریخ انعقاد تفاهم‌نامه فوق‌الذکر (1391/9/27)، "شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی"(شستا) و "سازمان تأمین اجتماعی"، هیچکدام حتی مالکیت یک سهم از سهام بانک پاسارگاد را در اختیار نداشته و اطلاعات ارائه شده در این مورد، به هیچ وجه صحیح نیست. اضافه می‌شود که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سهامداری بانک پاسارگاد، برای اولین بار در تاریخ 1393/8/21 با خرید دو میلیون سهم به جرگه سهامداران خرد بانک پاسارگاد پیوست و بلافاصله در تاریخ 1393/8/24 با فروش سهام مزبور از این مجموعه خارج شد. همچنین "شرکت صبا تأمین" وابسته به شستا، از تاریخ 1390/8/1 لغایت 1393/8/19 به تناوب در حد معاملات خرد و ریز اقدام به خرید یا فروش تعداد محدودی از سهام بانک پاسارگاد در حد یک تا دو میلیون سهم کرده که معاملات مزبور فاقد ارزش معاملاتی با اهمیت است".
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج