سفر ظریف به غرب آفریقا
۳۵۶۷۳۳
۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱
۳۱۲۲
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در اولین سفر دوره‌ای خود به آفریقا بعد از اجرای برجام اوایل هفته آینده به غرب آفریقا سفر می‌کند. محمدجواد ظریف قرار است از سوم تا هشتم مردادماه سفر دوره‌ای به غرب آفریقا داشته باشد و با مقامات کشورهای نیجریه، غنا، گینه‌کوناکری و مالی دیدار و گفت‌وگو کند.
خبرگزاری ایسنا: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در اولین سفر دوره‌ای خود به آفریقا بعد از اجرای برجام اوایل هفته آینده به غرب آفریقا سفر می‌کند. محمدجواد ظریف قرار است از سوم تا هشتم مردادماه سفر دوره‌ای به غرب آفریقا داشته باشد و با مقامات کشورهای نیجریه، غنا، گینه‌کوناکری و مالی دیدار و گفت‌وگو کند.

سفر ظریف به آفریقا در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی صورت خواهد گرفت و این هیات به‌ترتیب از نیجریه، غنا، گینه کوناکری و مالی دیدار خواهد کرد. براساس این گزارش این سومین سفر دوره‌ای محمدجواد ظریف به آفریقا است. او در اولین سفر دوره‌ای خود به آفریقا در زمستان 93 به چهار کشور کنیا، اوگاندا، بروندی و تانزانیا در شرق آفریقا رفت و در دیدار با مسوولان این کشورها درخصوص روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

وزیر خارجه کشورمان در تابستان 94 نیز به دو کشور الجزایر و تونس در شمال آفریقا سفر کرد. وزیر امورخارجه ایران این سفرها را به دعوت همتایان خود در این کشورها انجام می‌دهد. این سفر با توجه به اینکه اولین سفر دوره‌ای ظریف به قاره آفریقا بعد از اجرای برجام است، از اهمیت خاصی برخوردار است و او در جریان این سفرها نشست‌ها و ملاقات‌هایی با مقامات عالی‌رتبه چهار کشور مورد اشاره خواهد داشت.

نگرانی ظریف نسبت به تحولات بحرین


همزمان محمدجواد ظریف در توئیت اخیر خود نسبت به تحولات اخیر در بحرین هشدار داد. وزیر امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: از تحولاتی که در بحرین در حال رخ دادن است، نگران شده‌ام. وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از یک فاجعه دیگر در منطقه‌مان، توجه فوری بین‌المللی ضروری است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج