سعودی ها حامی منافقین و داعش
۳۵۷۴۰۵
۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
۳۵۶۳
سید حسین موسویان می‌نویسد: کشورهایی مثل فرانسه نباید میزبان گروه تروریستی منافقین باشند و عربستان هم نباید این گروهک را سرپرستی کند.
دیپلماسی ایرانی و یادداشت حسین موسویان در هافینگتن پست: متاسفانه فرانسه در دو هفته اخیر محل دو واقعه مربوط به تروریسم بود: حادثه غم انگیز حمله تروریستی کامیون در نیس توسط داعش و نشست سالانه سازمان منافقین با سابقه طولانی ترور. هرچند ظاهرا این دو واقعه ارتباطی با هم ندارند اما اشتراک مهمشان این است که گروهای شرور با سعودی ها وابستگی تاریخی دارند. هر دو گروه داعش و منافقین با تاریخچه ترور به نحوی تحت تاثیر و نفوذ عربستان هستند.

منافقین در ایران

با وجودی که این گروه از لیست تروریسم آمریکا خارج شده، اما همچنان در ایران ترور می کنند. دست این گروهک تروریستی نه تنها به خون آمریکایی ها بلکه به خون تعداد بیشماری از ایرانی ها، عراقی ها و اکراد آغشته است. بعد از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ بیش از ۱۷۰۰۰ تن از شهروندان و مسئولین عالیرتبه ایران را ترور کردند و در تجاوز نظامی صدام به ایران، به عنوان ارتش خصوصی صدام به استخدام در آمده و به خاک کشور خود تجاوز و هموطنان خود را کشتند که تنفر دائمی ملت ایران نصیبشان شد. اسامی این ۱۷۰۰۰ شهید توسط یک سازمان غیرانتفاعی همراه با عکس و مشخصات مستند شده است.

در اکتبر ۱۹۹۴، روزنامه وال استریت ژورنال از قول هیلاری کلینتون نوشت: «صدام به گروهک منافقین بیش از ارتش خود اعتماد داشت.» در سال های اخیر این گروهک برخی از دانشمندان هسته ای ایران را ترور کرد. شبکه ان بی سی آمریکا در سال ۲۰۱۲ فاش ساخت که اسرائیل این گروهک را برای ترور دانشمندان هسته ای ایران آموزش داده است.

ارتباط منافقین و عربستان

امسال ترکی الفیصل رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان به عنوان سخنران اصلی در گردهمایی سازمان منافقین خلق در پاریس شرکت کرد و با ستایش از گروهک تروریستی، از هدف این گروه برای تغییر رژیم در ایران حمایت کرد. این اظهارات که عواقب جدی در روابط دوکشور خواهد داشت، در مقطعی صورت گرفت که روابط عربستان و ایران با روابط دو ابرقدرت در دوران «جنگ سرد» تشبیه می شود.

من سه هفته پیش در تهران با یکی از مقامات در مورد ضرورت بهبود روابط تهران- ریاض صحبت می کردم. او به من گفت که آغوش تهران باز بوده و هست منتهی ریاض مسیر خصومت را برگزیده است. او به من گفت که تهران اطلاعات دقیقی در مورد کمک های مالی ریاض به این گروه تروریستی دارد و می داند که این کمک ها در دو سال اخیر بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافته بطوری که ریاض امسال هزینه برگزاری نشست سازمان منافقین در پاریس را تقبل کرده و ترکی الفیصل هم ماموریت یافته با حضور در این نشست، اتحاد سعودی با این گروهک را اعلام کند.

سخنرانی ترکی الفیصل در نشست منافقین نشان داد که عربستان به دنبال تخریب شانس هرگونه احتمال تنش زدایی با ایران است. ریاض باید درک کند که انتخاب چنین مسیری، نه تنها صلح و امنیت منطقه و جهان را بیش از پیش به خطر می اندازد بلکه جا پای صدام می گذارند که ممکن است به همان سرنوشت دچار شوند.

عربستان با مسیر فعلی حتی با کشورهای عربی متحد خود نیز فاصله پیدا کرده است به جز بحرین که فعلا به مثابه یک ایالت عربستان است، سایر کشورهای عربی علاقه ای به این حد از خصومت با ایران را ندارند ضمن اینکه قدرت های جهانی هم جملگی خواهان بهبود روابط ریاض با تهران هستند. ترکی الفیصل هم به جای استفاده از نفوذ و توان و تجربه بالای خود برای صلح و دوستی دو کشور مهم ایران و عربستان، خود را به دام تجربه های شکست خورده گذشته انداخته است.

حمایت آشکار اخیر عربستان از گروهک منافقین، مبین این حقیقت است که ریاض حامی هر گروه افراطی منحرف افراط گرای مدعی اسلام در جهان است. اقدام وحشیانه تروریستی نیس فرانسه توسط داعش و تایید گروهک تروریستی منافقین یک مخرج مشترک دارد و آن هم عربستان سعودی است. زمانی که داعش شهر موصل عراق را اشغال کرد، سایت سازمان تروریستی منافقین نوشت که موصل به دست «انقلابیون» فتح شد!
این گروهک از زمان پیدایش خود به ترور علاقه مند بوده شامل ترور آمریکایی ها. همانطور که من در کتاب خود در مورد روابط ایران و آمریکا مستند کرده ام، سازمان منافقین خلق قبل از انقلاب با اقدامات مسلحانه تعدادی از آمریکایی ها عالیرتبه را نیز در ایران ترور کرد.

عربستان و داعش

مدتی است که جامعه جهانی به این حقیقت پی برده که عربستان حامی اصلی گروه های تروریستی همچون داعش و القاعده و جبهه النصره است. بسیاری از مقامات آمریکایی رسما به این واقعیت اعتراف کرده اند. حتی خانم هیلاری کلینتون در سخنرانی سال قبل خود در موسسه بروکینکز آمریکا تصریح کرد که عربستان منشاء اصلی مالی و پشتیبانی افراط گرایی امروزه در جهان است. در گزارش اخیر مجلس عوام انگلیس تایید کرده که افراد نزدیک به حکومت های عرب خلیج فارس تامین کنندگان مالی داعش هستند. ایدئولوژی این گروه ها هم وهابیت است که از نظر تاریخی هویت سعودی هاست.

در حالیکه داعش جهان را مورد تاخت و تاز تروریستی خود قرار داده است، گروهک منافقین هم در ایران مرتکب این جنایت ها شده اند. انتظار ایران از جامعه جهانی این است که با داعش و گروه تروریستی منافقین مقابله جدی و یکسان صورت گیرد.

در اولین قدم، کشورهایی مثل فرانسه نباید میزبان گروه تروریستی منافقین باشند و عربستان هم نباید این گروهک را سرپرستی کند. در جنگ علیه ترور، رهبران اروپا و عربستان باید درک کنند که نمی توانند برای منافع ژئوپولتیک پست، گروه های تروریستی را به گروه بد و خوب تقسیم کنند.

با توجه به واقعه تلخ نیس فرانسه، جامعه جهانی باید این واقعیت را درک کنند که تهدید فزاینده گروه های تروریستی همچون منافقین یک پدیده مرتبط با یکدیگر می باشند. جهان در صورتی موفق به ریشه کنی تروریسم تهدید کننده امنیت جهانی خواهد شد که مبارزه تمام عیار، همه جانبه، همبسته و بدون تبعیض باشد.

حوادث تروریستی اخیر در نیس و بغداد که جان صد ها نفر را گرفت و قربانی شدن هزاران ایرانی توسط منافقین باید یکسان مورد توجه و اقدام قرار گیرند. مرتکبین این جنایت ها و حامیان ایدئولوژیک، مالی و تسلیحاتی آن ها اجزاء یک پازلی هستند که باید با آن مقابله کرد. تهدید جهانی ترور حل نخواهد شد مگر اینکه این مجموعه اجزاء یک پازل تلقی شوند و اقدامات جدی و همزمان و بهم پیوسته برای مقابله با آن صورت گیرد. لذا نه تنها باید اقدامات پیشگیرانه مد نظر باشد بلکه همزمان با حامیانی که تروریسم از منافقین تا داعش را مشروعیت بخشیده، تربیت و حمایت کرده، مقابله شود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1395/05/02
صبر وادب سیاسی اندازه ای دارد .دولتمردان در مقابل دشمنیهای السعود باید واکنش درخوری نشان دهند .چون با بی تفاوتی وسهل انگاری مقامات کشور. سعودی ها هر روز گستاخ تر شده ومشکل افرینتر میشوند .که خدای ناکرد فردا غافلگیر نشویم و ان وقت کاسه چه کنم چه کنم دست بگیریم .تا دیر نشده باید جنبید .وزهر چشم اساسی به این .. های .باید داد
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1395/05/02
نمیدانم چراایران واکنشی مناسب درمقابل سعودی درمجامع بین المللی ازخودنشان نمیدهدمثل سازمان ملل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج