گفت و گویی بی پرده با پرستو صالحی
۳۵۸۸۰۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
۱۹۳۶۹
8 سال بیکار بودم
پرستو صالحی به خاطر كارهای هنری این روزهایش توی چشم نیست. همیشه به خاطر رك‌گویی و صراحت، حرف‌هایش بیشتر از دیگران شنیده می‌شود. كلا حرف توی دلش نمی‌ماند و همین كارها باعث شده هنوز شخصیت سرپایی داشته باشد.
مجله زندگی ایده آل - هادی رجب: پرستو صالحی به خاطر كارهای هنری این روزهایش توی چشم نیست. همیشه به خاطر رك‌گویی و صراحت، حرف‌هایش بیشتر از دیگران شنیده می‌شود. كلا حرف توی دلش نمی‌ماند و همین كارها باعث شده هنوز شخصیت سرپایی داشته باشد. او حالا به خاطر فوتبال، عمل زیبایی و نامه به صدا و سیما حتما حرف‌هایی برای گفتن دارد كه آنها را با ما در میان گذاشت. حرف‌هایی كه شما برای خواندنش حتما وقت دارید.
 
 گفت و گویی بی پرده با پرستو صالحی
 
ماجرای ژوله و دربی

آقای ژوله دوست و همكار خوب من هستند و من از اینكه با من شوخی كردند، اصلا ناراحت نشدم. آقای ژوله به خاطر بی‌احترامی‌های كه مردم به من كردند از صفحه اینستاگرام‌شان پست را پاك كردند. اما من در صفحه شخصی خودم نوشتم، اجازه بدهید ما هنرمندان بتوانیم با هم كمی شوخی كنیم؛ برای اینكه  نمی‌توانیم با دكتر‌ها و ... شوخی بكنیم. آقای ژوله با بنده شوخی كرد و من هم مشكلی با این شوخی نداشتم چون از شوخی كردن ناراحت نمی‌شوم اما این موضوع كه برخی افراد به همدیگر توهین می‌كنند من را عذاب می‌دهد. من حتی سفارش ساخت یك دابسمش درباره خودم را به آقای محسن بلورفر دادم که ایشان در ابتدا از انجام این كار سر باز زدند اما من توانستم راضی‌شان كنم. آقای بلور فر گفتند: « من استقلالی دوآتیشه هستم، برای همین آن را انجام نمی‌دهم» ولی با اسرار من این كار انجام شد. دابسمش بسیار خوب شد و من با دیدن آن لذت بردم. شوخی كردن را دوست دارم و برای آن ارزش قائلم.

بازی كردن برای پول
 
من دور نشده‌ام، كم‌كار شده‌ام. الان مشغول بازی هستم ولی به دلیل اینكه كاری كه انجام می‌دهم مورد پسند خودم نیست ترجیح می‌دهم درباره آن صحبت نكنم. راستش را بخواهید برای پول این نقش‌ها را قبول می‌كنم. كارهایی كه به تازگی اجرا می‌كنم شامل تله‌فیلم‌هایی می‌شود و شاید اصلا دیده نشوند  ولی من مشكلی با دیده نشدن آن ندارم. در دوران آقای احمدی‌نژاد هم من ممنوع‌التصویر بودم كه مدت آن 8 سال طول كشید. درباره اینكه می‌گویند فضای سینما خوب نیست باید بگوییم این طور نیست و من این را كاملا رد می‌كنم، به معنای واقعی كلمه سینما بد نیست، فقط یك سری از افراد براساس بی‌تجربگی به آن صدمه می‌زنند. سینمای مهرجویی، سینمای كیمیایی، سینمای حاتمی‌كیا و... هیچ وقت بد و فاسد نمی‌شود. آدم فاسد همه جا هست ولی نباید در هنر و ورزش باشد و باید به حداقل برسد؛ برای اینكه ما الگویی هستیم كه مردم دوستش دارند. در نتیجه موظف هستم مواظب باشیم تا هر كاری را انجام ندهیم.

بازیگر كمدی نیستم

من بازیگر كمدی خوبی نیستم؛ در سریال «زیر آسمان شهر» هم اتفاق‌های زیادی افتاد تا كاراكتر من به نوعی در آن سریال شكل گرفت. من، سحر ولد‌بیگی یا الیكا عبدالرزاقی نیستم.
 زیر آسمان شهر هم یك اتفاق بود در كارنامه كاری من؛ البته در زمینه تئاتر هم كار كرده‌ام. شروع كار من با تئاتر بود. در زمان زیر آسمان شهر این طور نبود كه به شما پیشنهاد‌های زیادی بشود، ما آن زمان سینمای كمدی نداشتیم. زیر آسمان شهر از سری داستان‌هایی بود كه هر شب پخش می‌شد و این هر شب كار شدن سطح كار را پایین می‌آورد. همین باعث می‌شود تا آدم‌های سینما شما را از كار دور كنند. در آن زمان فیلم‌های كمدی ما با كارهای آقای خمسه شروع می‌شد و كاملا از كارهای امروزی آقای عطاران دور بود؛ به همین دلیل سینما من را به راحتی كنار گذاشت.

كار فقط بازیگری

من كار مدلینگ انجام نداده‌ام. ممكن است برای مزون‌ها كار تبلیغاتی انجام بدهم ولی به صورت مستقیم كار مدلینگ انجام نداده‌ام و نخواهم داد. تنها كار من بازیگری است، یك دوره، كلاس‌های گریم برگزار ‌كردم. ولی در حال حاضر خیر. زدن مزون یا آرایشگاه برایم جذابیت خاصی ندارد. شاید كار متفاوت‌تر برایم بهتر باشد. داشتن یك رستوران یا كافی‌شاپ برایم جذابیت بیشتری دارد. دیدن جریان زندگی در این كارها به من انرژی می‌دهد.

ماجرای نامه بازیگران

اصل نامه هست و هیچ جمله‌ای درباره اینكه خانم‌های بازیگر گفته‌اند هر كسی ازدواج بكند، به او كار نمی‌دهند وجود ندارد. این نامه فقط یك درددل است از خانم‌های بازیگر، مساله نامه را می‌شود به این شكل بیان كرد كه سرمایه‌گذارانی كه در زمینه هنر اطلاعاتی ندارند و بدون داشتن علم آن وارد کار شده‌اند، به خاطر اینكه خودشان را نشان بدهند وارد این عرصه می‌شوند.
 این یك بحث شخصیتی است. یك آدمی كه تخصصی ندارد و می‌آید نقش اول را به كسی می‌دهد كه اصلا تجربه‌ای در این كار ندارد و به بازیگر‌هایی كه تجربه كار را دارند نقش دوم می‌دهد. برای اینكه فقط بتواند فیلم را بفروشد؛ در نتیجه كار می‌شود یك كار ضعیف و بازیگری كه مدت‌ها است تجربه دارد به راحتی می‌شكند و كنار گذاشته می‌شود.
مردم همیشه از ما توقع این را دارند كه بهترین باشیم اما مشكلات نمی‌گذارد.  

زبان سرخ و سر سبز

مشكل برای من زیاد پیش آمده است. بحث حفاظت از سینما را من در سال 91 مطرح كردم؛ برای همین خیلی‌ها من را كنار گذاشتند. اگر من ممنوع‌الکار شدم برای صریح حرف زدن من در این عرصه بوده است.
دوست دارم بعد از مردنم همه بگویند عجب شیرزنی بود. برای اینكه همیشه حرف راستم را بگویم، حاضرم ممنوع‌الکار بشوم ولی همیشه حرف حق را بگویم؛ به خاطر همین است كه كم‌كار شده‌ام.
 ولی دلیل اینکه هنوز دیده می‌شوم و جزو آدم‌های خبر‌ساز هستم این است كه مردم من را دوست دارند. من در همه چیز اظهارنظر می‌كنم و در زندگی شخصی‌ام خیلی چیز‌ها را رعایت كردم تا اینكه حرف‌هایم زیر سوال نرود. برای همین كسی تا به حال نتوانسته من را زیر سوال ببرد.

پیشنهاد از جم

پیشنهاد‌هایی در همان اوایل كار به من شد ولی من به خاطر مادرم قبول نكردم. هیچ دلیل دیگری ندارد. به اعتقاد من هر بازیگری می‌تواند در خارج از كشور كار كند؛ مثل پیمان معادی؛ مگر ایشان در هالیوود بازی نكرده است.
 اگر برای او اشكال ندارد پس برای بازیگر‌های دیگر هم اشكالی ندارد. البته با آوردن اسم جم، داستان كمی متفاوت می‌شود. اگر بروم دیگر راه برگشتی ندارم و جلای وطن می‌شود. وطن و مادرم ارزش زیادی برای من دارند.
 
تعداد معمولی فالوور

تعداد فالوور‌های من در برابر دیگر دوستان بسیار معمولی است؛ الان 560 هزار تاست. من در وسط‌های این دایره قرار دارم. فالوور‌های من بر اساس حرف‌ها و پست‌هایی كه من در صفحه‌ام قرار می‌دهم زیاد می‌شوند و مردم دوست دارند كه دنبال كنند. معنای متفاوت بودن برای هر فردی شاخصه خودش را دارد. بعضی از افراد متفاوت بودن را در نوع پوشش، نوع رفتار و... می‌دانند. هر شخصی تفاوت خاص خودش را دارد این تفاوت در من صراحت لهجه است و برای همین است كه هنوز من را دنبال می‌كنند. مردم دوست دارند واقعیت‌ها را بشنوند و خودشان تصمیم‌گیرنده باشند. من به هر موضوعی واكنش نشان می‌دهم؛ به عنوان مثال حفاظت از حیوانات، محیط زیست و حتی فوتبال را در صفحه‌ام در همان لحظه بازگو می‌كنم. من كسی را احیا نمی‌كنم و فقط به هنر احترام می‌گذارم. صفحه‌های هنرمندان را در صفحه شخصی خودم معرفی می‌كنم و این به آن معنا است كه به همكارانم احترام می‌گذارم. مردم آگاه هستند از اتفاق‌های كه می‌بینند. مردم می‌گویند چه خوب است كه همكاران‌تان را دوست دارید. من حتی برای كنسرت‌های خواننده‌های مورد علاقه‌ام هم این كار را می‌كنم؛ البته این نكته را باید بگویم كه فقط خواننده‌های مورد علاقه‌ام را در صفحه‌ام می‌گذارم. بخش اعظم فالوور‌های من ورزشی است و از استقلال ریشه می‌گیرد. این را به وضوح در زیر پست‌های فوتبالی من می‌شود دید.

8 سال ممنوع الكاری

در آن 8 سال قرض كردم و زندگی كردم. در آن زمان ما کارهای تبلیغاتی نداشتیم اما هم اکنون زندگی هنرمندان جوان از طریق آگهی‌های تبلیغاتی هم به نوعی تامین می‌شود. ولی در آن زمان هیچ آگهی ای  وجود نداشت. اما برای زندگی كردن، شما مجبور هستید کارهای تبلیغاتی هم قبول کنید؛ مثلا یك بخش بزرگی از هنرمندان جوان‌تر از طریق آگهی‌ها درآمد دارند.

مردم خیلی کم تلویزیون  می‌بینند

با آمدن اینترنت‌های پر سرعت و اتصال به شبكه‌های ماهواره‌ای توقع مردم بسیار بیشتر از قبل شده است و دوست دارند فیلم‌ها و سریال‌هایی را دنبال كنند كه نیازهایشان را در این دنیای مجازی تامین كند. طیف عظیمی از مردم آگاهانه فیلم می‌بینند، هنگامی كه تلویزیون را روشن می‌كنند، دیگر نیازهای‌شان تامین نمی‌شود. داستان‌های تكراری كه مردم دیگر نمی‌پذیرند اگر كار خوب ببینند برای آن ارزش می‌گذارند؛ به عنوان مثال برای سریال شهرزاد به راحتی پول می‌دهند. بنابراین باید از تكرار دست ‌برداریم و به شعور مخاطب احترام بگذاریم.

تشابه اسمی با مجید

در آن زمان داستان‌های زیادی برای تشابه اسمی ما بود و خیلی‌ها فكر می‌كردند كه ما خواهر و برادر هستیم. حتی می‌گفتند مجید صالحی به مهران غفوریان گفته كه پرستو نمی‌تواند نقش مقابل تو را بازی كند و تنها می‌تواند نقش همسر من را در این سریال داشته باشد.

چرا به تئاتر بر نمی‌گردم

باز هم به خاطر مادرم چون فشار خون بالا برای مادرم دردسر شده است و مرتب باید از او مراقبت كنم و به خاطر همین نمی‌توانم كار تئاتر را قبول كنم.
 
 گفت و گویی بی پرده با پرستو صالحی

 ناراحتی از فضای مجازی
 
اگر بگوییم كه ناراحت نمی‌شوم دروغ است؛ مخصوصا در بعضی از شرایط مثل موضوع عمل‌های زیبایی، سال‌هاست بابت این برچسب كه می‌گویند عمل تزریق گونه شبیه گونه پرستو صالحی، عذاب می‌كشم. این در حالی است كه من گونه‌های من تزریق نیست. قضاوت كردن درباره آدم‌ها كار نادرستی است. البته به بعضی از آنها حق می‌دهم؛ برای اینكه قبل من را ندیده‌اند. در این روزهای كه عمل‌های زیبایی زیاد شده است مردم، راهی ندارند به جزء فكر كردن به چیز‌های اشتباه كه باعث ناراحت شدن من می‌شود. مساله دیگر ناسزاهایی است كه درباره استقلال و پرسپولیس به هم دیگر می‌گویند؛ اینها هم من را ناراحت می‌كند. ناسزا گفتن در فضای مجازی مشكل بزرگی است كه این روزها وخامت بیشتری به خود گرفته است. من در زمینه عمل زیبایی هم پستی در اینستاگرام قرار دادم و در این‌باره صحبت كردم؛ همچنین در یك برنامه تلویزیونی درباره بزرگترین كار اشتباهی كه در زمینه زیبایی انجام دادم توضیح دادم؛ اینکه متاسفانه عمل تزریق لب داشته‌ام كه به هیچ وجه راضی کننده نبود؛ به عنوان مثال عكسی در اینستاگرام قرار می‌دهید، كه در فتوشاپ ادیت شده است و مردم در زیر این پست می‌نویسند كه عمل‌های زیبایی متعددی روی صورت انجام شده است. انرژی منفی بعضی از افراد هم من را ناراحت می‌كند؛ مثلا جملاتی مانند پیر شده‌ای، جز اینكه انرژی منفی به من بدهند كار دیگری نمی‌کنند.

به‌شدت فوتبالی هستم

 بیشتر فالوور‌های اینستاگرامم فوتبالی هستند، این را می‌شود به وضوح دید، فالوور‌های كه دوست داشته‌های من را دوست دارند و برای آنها ارزش قائل می‌شوند. عدد 4 و 6 را شما می‌توانید در زیر پست‌های معمولی من هم ببینید. این نشان‌دهنده موج عظیمی از فوتبالی‌ها در پیج من است. بحث داغ ورزشی در زیر پست‌های غمگین هم دیده می‌شود. من بیشتر چهره ورزشی هستم تا چهره هنری. استقلالی بودن من از همان دوران كودكی شكل گرفته است. 5 ساله بودم كه استقلال در جان و روحم لانه كرد. اوایل تقلیدی بیش از برادر بزرگترم نبود ولی علاقه زیاد به برادرم، من را هم فوتبالی كرد. طوری که منتظر زنگ در می‌نشستم، تا دوستانم بیایند برای بازی فوتبال دنبالم. من همیشه در دروازه می‌ایستادم و مادرم همیشه از اینكه من فوتبال بازی می‌كردم ناراحت بود.

شما دوست دارید با چه كسانی در سینما كار كنید؟

دوست دارم در كارهای آقای فرهادی حضور داشته باشم. آقای فرهادی شخصیتی است كه همه بازیگر‌ها، دوست دارند با او كار بكنند. كیانوش عیاری، كیومرث پور احمد وكارگردان ابد و یك روز  (سعید روستایی) جوان نابغه‌ای است و در فیلم‌های امسال هم ابد و یك روز و بادیگارد را دوست دارم ولی باز هم به آژانس شیشه‌ای نمی‌رسد. من اصولا فیلم تجاری دوست ندارم.

حرف آخر

به راحتی قضاوت نكنیم و با همدیگر مهربان باشیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1395/05/10
یکی ب من بگه اخرین کار این خانم مثلاهنرمند چ زمانی بوده...فقط بلده بره توی مجالس و دورهمی های ب اصطلاح بازیگرا...
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1395/05/12
خيلى ازش بدم مياد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج