بهم ریختگی کمپ های انتخاباتی آمریکا
۳۶۰۲۶۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
۸۱۵۳
این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، جامعه سیاسی این کشور با مسائل جدیدی روبه‌رو شده که قبلاً سابقه نداشته که نظام انتخاباتی حزبی تا این حد به هم ریخته باشد و در هر دو کمپ جمهوری‌خواه و دمکرات یک عده افراد ناراضی وجود داشته باشند.
خبرآنلاین - نصرت اله تاجیک: این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، جامعه سیاسی این کشور با مسائل جدیدی روبه‌رو شده که قبلاً سابقه نداشته که نظام انتخاباتی حزبی تا این حد به هم ریخته باشد و در هر دو کمپ جمهوری‌خواه و دمکرات یک عده افراد ناراضی وجود داشته باشند.

به عقیده نگارنده با حمایتی که " برنی سندرز" از خانم کلینتون کرد، دمکرات‌ها منسجم‌تر از جمهوری‌خوا‌هان در صحنه داخلی و محافل بین‌المللی ظاهر شده‌اند، به دلیل این که تد کروز که از دور رقابت خارج شده و به صراحت اعلام کرد که از ترامپ حمایت نخواهد کرد و جمهور‌ی‌خواهان را به عقل خودشان ارجاع داد و یا چند نفر از متشخصان حزب جمهوری‌خواه، مثل خانواده بوش و یکی از فرمانداران ایالت‌ها که از مهره‌های مؤثر بودند عدم حمایتشان را اعلام کردند،

 لذا به نظر می‌آید که در مجموع با حمایت سندرز از هیلاری کلینتون دمکرات‌ها موفق‌تر خواهند بود، اما به هر صورت هر دو حزب، درصدی از جامعه رأی‌دهنده امریکا را تشکیل می‌دهند و بخش‌هایی از رأی‌دهندگان در حقیقت آرای سیال هستند که به صورت‌های دیگری چون تأثیرات محیطی و جهانی جذب می‌شوند و حادثه هو کردن خانم کلینتون در روز سه‌شنبه جزو حوادثی است که ممکن است در کمپ‌های انتخاباتی پیش بیاید که نمی‌شود به آن استناد کرد.

ولی به عقیده نویسنده رقابت خیلی نزدیک به هم است و یکی از ویژ‌گی‌های این انتخابات آن است که این دو کاندیدا نزدیک به هم و شانه به شانه جلو می‌روند و رقابت می‌کنند، به عقیده صاحب این قلم دموکرات‌ها مانند دوره گذشته صحنه را در اختیار خواهند داشت، اما این مسئله چیزی است که به عوامل مختلفی تا زمان انتخابات بستگی دارد و نمی‌شود نتیجه قطعی گرفت، اما اگر اتفاق خاصی نیافتد و اوضاع به همین‌گونه پیش رود، این هیلاری کلینتون است که به کاخ سفید راه پیدا می‌کند.

 به عقیده نگارنده باید در نظر داشته باشیم که با همه مشکلات و دیدگاه‌هایی که کلینتون نسبت به ایران داشته باشد، ما در این دوره پس از برجام، باید روابط بهتری را با آمریکا برقرار کنیم تا بتوانیم در جهت اهداف و مصالح ملی‌مان به جلو برویم و از برجام بهره مناسب بریم. جامعه ایرانیان مقیم آمریکا این بار باید هوشیار تر و منسجم تر عمل کند و ارا و حمایتهای خود را بیهوده صرف و پخش نکند.

منبع: روزنامه ستاره صبح، پنجشنبه 7.5.95 (یاداشت مصاحبه) تحت عنوان رقابت شانه‌ به شانه کلینتون و ترامپ با اضافات و اصلاحات جزئی.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج