اعترافات یاس درباره زندگی خصوصی اش
۳۶۲۸۱
۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۱
۱۹۶۱۲۱
«یاس» یاغی است و روحیه‌ای سرشار از اعتراض دارد، اما در پسِ این شخصیت معترض، یک پسر دوست‌داشتنی منتظرتان است. می‌گوید بچه ناصرخسرو است، اما بارها خانه‌به‌دوشی را تجربه کرده و در محله‌هایی مثل اکباتان و شمشیری زندگی کرده است.


مجله نسل امروز:  یاغی است و روحیه‌ای سرشار از اعتراض دارد، اما در پسِ این شخصیت معترض، یک پسر دوست‌داشتنی منتظرتان است. می‌گوید بچه ناصرخسرو است، اما بارها خانه‌به‌دوشی را تجربه کرده و در محله‌هایی مثل اکباتان و شمشیری زندگی کرده است. حرف از «یاسر بختیاری» است. پسر جوانی که حالا 30ساله است و از سال 80 موسیقی را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرده و تا امروز کارش را با اسم هنری «یاس» ادامه داده است. ستاره ریزنقش موسیقی رپ که دراغلب آثارش به بیان معضلات اجتماعی می‌پردازد می‌گوید امروز بیش از هر چیزی به‌دنبال امنیت و آرامش است و ترجیح می‌دهد مسائل و مشکلات را از راه فرهنگی حل و فصل کند. گفت‌وگو با یاس در شرایطی انجام شد که پسر دوست‌داشتنی قصه ما به‌خاطر رساندن مادرش به ترمینال، کمی دیر به ما رسید، اما وقتی رسید بدون تعارف و ترس به تمام سئوالات ما پاسخ داد و ترسی از به چالش کشیده شدن نداشت. شاید کمتر کسی حاضر باشد نسبت به گذشته تلخی که داشته حرف بزند. اما یاس باوجود غروری که دارد، به روزهای سختی که در کودکی داشته اذعان می‌کند و می‌گوید در کودکی عقده‌های زیادی داشته که نوشتن را برای خالی کردن این عقده‌ها، بهترین راه دیده و انتخاب کرده است.


اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

دوست داشتم مجاز شوم اما...

  تو یک مدتی دنبال این بودی که مجوز بگیری و به‌صورت مجاز کار کنی، اما از یک جایی به بعد به‌نظر می‌رسد این موضوع را رها کردی. می‌توانیم بگوییم که یاس دیگر دنبال مجوز نیست؟

ماجرای مجوز در این چند وقت در مورد من خیلی بزرگ شده و بیش از اندازه به آن پرداخته می‌شود. داستان مجوز گرفتن من برمی‌گردد به چیزی حدود 9سال پیش که دوست داشتم مجاز شوم و اقداماتی برای گرفتن مجوز هم انجام دادم. حتی مقطعی آقای فرشید رحیمیان به من گفت آهنگ‌هایت را به ثبت رساندم، اما وقتی دوباره پیگیر شدم متاسفانه فقط جواب منفی شنیدم و همه دست رد به سینه من زدند.

  منطق و دلیلشان برای اینکه به تو مجوز نمی‌دادند چه بود؟


مانع اصلی سبک رپ بود! کلمه‌ای به اسم رپ در ایران جایگاه خاصی ندارد و نمی‌تواند به‌عنوان سبک موسیقی مطرح باشد. همان روزها بود که در دانشگاه شیراز همایش ملی آسیب‌شناسی برگزار شد و من را هم به‌عنوان خواننده‌ای دعوت کردند که از آسیب‌های اجتماعی حرف می‌زنم، اما در نهایت تلاش کردند من را در آن همایش بکوبند که البته به هدف خود نرسیدند. صادقانه می‌گویم من خیلی دنبال مجوز بودم و برایش دوندگی‌های زیادی انجام دادم اما آن موقع کسی از من حمایت نکرد و امروز دیگر به‌دنبال مجوز نیستم. نمی‌دانم چرا، اما انگار همیشه باید انسان خودش را از راه‌های مختلف نشان دهد تا بعد بگویند تو لیاقت مجاز شدن را داری! من باوجود اینکه یک خواننده زیرزمینی محسوب می‌شوم، اما چارچوب‌های خودم را در کارم لحاظ می‌کنم.

چرا دیگر به مجوز فکر نمی‌کنی؟


چون سانسور  حرف ‌هایم برایم قابل قبول نیست.  برای یک رپر، سانسور شدن حرف‌هایش بدتر از همه چیز است. همانطور که گفتم من درموسیقی زیرزمینی خودم چارچوب‌ها را رعایت می‌کنم. چرا باید شعرم را به دست کسی بدهم که تایید یا تکذیب کند! این افکار من است و دوست دارم مردم افکار من را بشنوند.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

به دنبال آرامشم

امروز من در تراک‌هایم به‌دنبال امنیت و آرامش هستم. گرچه هنوز هم اگر لازم باشد یاغی خواهم شد اما تمام تلاشم را به‌کار می‌بندم که مسائل را به شکل فرهنگی حل کنم.
 
جرقه این تغییر از کجا زده شد؟


من آن روزها خیلی رپ گوش می‌کردم، مخصوصا کارهای توپاک را خیلی دوست داشتم. او کسی بود که به‌خاطر پرداختن به مسائل تبعیض‌نژادی وارد سبک رپ شده بود و شخصیت یاغی داشت و در نهایت هم در سن 25 سالگی به قتل رسید.

 این یاغی‌گری در تو هم وجود داشت؟


صددرصد. روحیه‌ای که در آن سن و سال داشتم اصلا با روحیه‌ای که الان دارم قابل قیاس نبود. الان یک پسر آرام هستم که فقط به کار خودم می‌رسم اما آن روزها نمی‌توانستی چنین شخصیتی را در من ببینی...

 پس تصمیم گرفتی آن روحیه یاغی را به موسیقی‌ات منتقل کنی...


بله، اما الان دیگر 30 ساله هستم و مثل همه آدم‌ها به‌دنبال امنیت و آرامشم. امروز من در تراک‌هایم به‌دنبال امنیت و آرامش هستم. گرچه هنوز هم اگر لازم باشد یاغی خواهم شد اما تمام تلاشم را به‌کار می‌بندم که مسائل را به شکل فرهنگی حل کنم.

«کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد» فیلمی است که در مورد موسیقی زیرزمینی ایران ساخته شده، با اصل این فیلم موافق هستی؟


صدرصد موافقم که باید در مورد این موضوع حرف زده می‌شد، اما من ترجیح می‌دهم سیر صعودی یک هنرمند در فیلم به تصویر کشیده شود؛ به‌طور مثال قصه یک خواننده زیرزمینی که از زیرزمین کارش را آغاز می‌کند و در ادامه موفق هم می‌شود. اگر اینطور بود نور امید در دل کسی که می‌خواهد کار کند روشن می‌شد، اما با ساختاری که شاهد بودیم هرگز نمی‌توان به امیدبخش بودن آن فکر کرد و امیدوار بود.

شاید یکی از دلایلی که به تو هم مجوز نمی‌دهند این است که آهنگ‌هایت به نوعی باعث نشان دادن بدی‌های جامعه می‌شود....


من برای همه این مسائل فکر کرده ام و راه حل دارم. شما آمریکا را ببین، فقر در این کشور هم وجود دارد اما وقتی می‌خواهد خود را به دنیا معرفی کند لاس‌وگاس، کاخ سفید، منهتن و... را نشان می‌دهد. به‌شخصه معتقدم اگر قرار است فلان محله فقیرنشین تهران نشان داده شود باید محله‌های زیبا و متمول‌نشین هم به تصویر کشیده شود. در نهایت من در آهنگ‌هایم معضلات را بیان می‌کنم اما وقتی یک نفر پیدا می‌شود که فیلم توهین‌آمیز 300 را تولید می‌کند، فریاد می‌زنم که تو کی هستی که در مورد ایران صحبت می‌کنی؟

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

فقر شدید داشتم

 چرا نکات مثبت جامعه را در آهنگ‌هایت مطرح نمی‌کنی؟


ذات رپ اعتراض است. خاطرات منفی من خیلی بیشتر از خاطرات مثبت زندگی است و از طرفی احساس می‌کنم جامعه به کسی مثل من هم نیاز دارد که نکات منفی اجتماع را رصد کند و در انتها وجه مثبت موضوع را هم نشان دهد. من اگر از نکات منفی صحبت می‌کنم در نهایت می‌گویم می‌شود به آینده هم امید داشت. در واقع من معضلات را می‌گویم و در نهایت وجه مثبت و شاید امیدواری را به او نشان می‌دهم و از او می‌خواهم کمی بیشتر روی آن موضوع فکر و تامل کند.

 جامعه چقدر به تو لطمه زده که اینقدر منفی‌نگر شده‌ای؟


اینها برمی‌گردد به گذشته من. فقر شدید در زندگی، بدهکاری، بیکاری و در یک کلام باتلاقی که من و خانواده‌ام هر روز بیشتر در آن احساس غرق شدن می‌کردیم، باعث شد چنین روحیه‌ای پیدا کنم و از این معضلات صحبت کنم.

 مهمترین دلیلی که باعث شد به سمت رپ بیایی چه بود؟


من از همان دوران کودکی دست به‌قلم بودم و خوب می‌نوشتم. داستان‌هایم  طوری بود که دیگر برای نوشتن نیاز به تخیل نداشتم و حقایق زندگی‌ام را در قالب داستان می‌نوشتم. آن سال‌ها تنها راهی که برای خالی کردن عقده‌هایم پیش رو داشتم، نوشتن بود. البته یک دوره‌ای کارهای دیگری را هم برای خالی کردن خودم تجربه کردم که البته مسیرهای درستی نبود. مثلا یک مدتی خیلی دعوا می‌کردم یا وقتی پولدارها را می‌دیدم با نگاه خیلی منفی با آنها برخورد می‌کردم، اما بعد از مدتی حس کردم این راهی نیست که بخواهم با آن به یک آینده روشن برسم. آن زمان واقعا کسی هم نبود که بگوید یاسر این راهی که داری طی می‌کنی به ‌جای خوبی ختم نمی‌شود، نمی‌دانم چه شد که با خودم به این نتیجه رسیدم که باید مسیرم را تغییر دهم.شاید پای چوبه دار بودم

شاید الان من را در جوی آب پیدا می‌کردید شاید هم پای چوبه دار! در واقع در محیطی بزرگ شدم که پتانسیل این کارها را داشتم.

 با اینکه در کودکی با فقر دست و پنجه نرم می‌کردی چرا به‌دنبال پول درآوردن نرفتی؟


برای من مهم این بود که حرف بزنم. «من ادامه می‌دم تا وقتی که حرف هست/ آتشفشان رو نمیشه با برف بست»؛ من از نظر درونی خیلی بهم ریخته بودم و اگر حرف نمی‌زدم معلوم نبود چه سرنوشتی برایم رقم می‌خورد. شاید الان من را در جوی آب پیدا می‌کردید شاید هم پای چوبه دار! در واقع در محیطی بزرگ شدم که پتانسیل این کارها را داشتم، اما خودم تلاش کردم که مسیر زندگی‌ام را تغییر دهم.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

می خواستم خودم را خالی کنم

 برای خواندن رپ چه فشارهایی را متحمل شدی؟


اولین ترکش این بود که هیچکس ما را حساب نمی‌کرد. هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم که یک روز وقتی برای ضبط پشت میکروفون یکی از استودیوهای تهران قرار گرفتم، صدابردار دکمه STOP  را فشار داد و به من گفت، اینجا جای هنر است نه روزنامه خواندن!

 این برخورد باعث نشد ناامید و سرخورده شوی؟

نه، اصلا.

 باتوجه به اینکه این سبک در ایران سابقه و البته آینده‌ای هم نداشت، چرا ناامید نشدی؟


من می‌خواستم به این وسلیه خودم را خالی کنم و حرف‌های دلم را بزنم. برای من مهم نبود که دیگران چه چیزی می‌گویند. من آن روزها کار هم می‌کردم، از صبح ساعت 8 به شرکت بازرگانی عمویم می‌رفتم و تا ساعت 6 بعدازظهر آنجا مشغول بودم، از ساعت 6 هم با پیکانی که داشتیم تا ساعت 11 شب مسافرکشی می‌کردم و بعد از اینکه ماشین را جلوی خانه پارک می‌کردم، به خانه یکی از دوستانم(ملکی) که هنوز هم که هنوز است خودم را به او مدیون می‌دانم، می‌رفتم و با هم موسیقی کار می‌کردیم. من شش سال به این شکل زندگی کردم، شش سال خواب برایم معنا نداشت و فقط به هدفم می‌اندیشیدم.ریا کار نیستم

مردم همه با سیلی صورتشان را سرخ نگه می‌دارند، اما من رک و پوست کنده از دردهایم صحبت کردم تا شاید تجربیات من به نجات یک انسان دیگر کمک کند. من همه مردم کشورم را دوست دارم حتی آنهایی که حرف‌های مرا ریا می‌بینند. بعضی مسائل هست که در شرایط عادی ریا محسوب می‌شود، اما در این شرایط فکر می‌کنم ریا معنایی ندارد.

نفسم از جای گرم بلند نمی شود

به‌نظر من در سبک رپ اول باید خودت را به مردم معرفی کنی؛ من در تراک‌هایم به مخاطبم گفتم که نفسم از جای گرم بلند نمی‌شود و کسی هستم که در زندگی سختی‌های زیادی را متحمل شده‌ام. یاس از روی شکم‌سیری حرف نمی‌زند. یاس خواننده هدفمندی است و اگر حمل به خودستایی نباشد هیچکسی را مثل خودم هدفمند ندیده‌ام.
اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

حالم بد می شود وقتی...

 عده ای گفتند درست است که یاس از مبارزه با اعتیاد صحبت می‌کند اما شاید خودش بدش نمی‌آید که از موادمخدر استفاده کند و این درحالی است که من تا به امروز در زندگی‌ام هیچکدام از موادمخدر را حتی لمس هم نکرده‌ام.

با این تفاسیر هیچ‌وقت به سمت خلاف کشیده نشدی، مثلا اعتیاد؟


نه، هیچ‌وقت.

اما یکبار یکی از برنامه‌های تلویزیونی تو را متهم به اعتیادکرد.

سکوت بزرگترین واکنش به اینگونه کارهاست. واقعا به اینطور افراد چه جوابی باید داد؟ درآن برنامه به من نسبت اعتیاد دادند و گفتند درست است که یاس از مبارزه با اعتیاد صحبت می‌کند اما شاید خودش بدش نمی‌آید که از موادمخدر استفاده کند و این درحالی است که من تا به امروز در زندگی‌ام هیچکدام از موادمخدر را حتی لمس هم نکرده‌ام.

یکی از وبلاگ‌ها مطلبی منتشر کرده بود در این‌باره که یاس شیطان‌پرست است؛ در این مورد چه نظری داری؟


اصلا نمی‌توانم بفهمم چطور می‌توانند راجع به منِ یاسر چنین صحبت‌هایی را عنوان کنند. آمده‌اند و اشعار من را به شیطان‌پرست‌ها وصل کرده‌اند که واقعا جای تعجب دارد. این وصله‌ها به من نمی‌چسبد.

دوست خاصی داشتی که نگذاشت به سمت خلاف بروی؟


نه، شاید باورت نشود اما در آن دوره بیش از هفتاد درصد از دوستان من خلاف بودند.

خبری از دوستان آن روزهایت داری؟


اکثرشان فوت کردند.

 الان که یاد آن روزها می‌افتی، چه حالی پیدا می‌کنی؟

حالم بد می‌شود وقتی به دوستان آن روزهایم فکر می‌کنم. بعضی از آن بچه‌ها واقعا بچه‌های خوبی بودند، اما سرنوشت آنها طوری بود که خیلی زود از دنیا رفتند.هرکسی پتانسیلی دارد...

در مقابل این همه مشکل چطور توانستی تاب بیاوری و بحران‌های مختلف را مدیریت کنی؟


به‌هرحال هر کسی یک پتانسیلی دارد. شاید اگر کس دیگری جای من بود، دوام نمی‌آورد و خسته می‌شد. البته من خیلی‌ها را می‌شناسم که با وضعیتی به مراتب بدتر از من روبه‌رو بوده‌اند و درد کشیده‌اند. شما اگر امروز زندگی کودکان کار را رصد کنی، می‌بینی که هرکدام از آنها داستان پیچیده‌ای دارند که در فیلم و کتاب و سریال هم نمی‌گنجد. من این را می‌دانم که خیلی‌ها شرایط خانوادگی بدتری نسبت به من داشتند اما از آنجایی که خودم را همجنس وهم‌درد آنها می‌دانم سعی می‌کنم با کارهایم التیامی باشم بر دردهای آنها. بعضی‌ها می‌گویند تو با آهنگ‌هایت داغ دل ما را تازه می‌کنی اما به‌نظر من این حرف اشتباه است. کسی که این حرف را می‌زند از واقعیت فرار می‌کند و دردهایش را باور نمی‌کند. انسان وقتی مشکل را باور می‌کند، می‌تواند برایش راه‌حل پیدا کند.

 از داستان زندگی دیگران هم در سوژه‌هایی که به آنها می‌پردازی، استفاده می‌کنی؟


بله، مثلا یک ایمیل به دست من رسید که در آن یک‌سری عکس بود، دیدن این عکس‌ها باعث خلق آهنگ «از چی بگم» شد. یا مثلا یکی از دوستان نزدیکم که مرتب ورزش می‌کرد و شرایط جسمانی فوق‌العاده‌ای داشت، گرفتار اعتیاد شد و با بحران عجیبی روبه‌رو شد اما با اراده‌ای که داشت ترک کرد که دیدن سرنوشت او باعث شد آهنگ «تمومش کن» خلق شود.

 خانواده‌ات با فعالیتت در سبک رپ مخالفتی نداشتند؟

آن اوایل خانواده‌ام کارم را زیاد جدی نمی‌گرفتند، اما الان وقتی قطعه جدید را آماده می‌کنم، با ذوق و شوق در مورد کارم از آنها نظر می‌خواهم، به‌هرحال مسلما عزیزانت اولین کسانی هستند که نظرشان برایت مهم است.

 مدرک تحصیلی‌ات چیست؟

دیپلم دارم، البته دانشگاه هم قبول شدم اما نرفتم.

 نمی‌خواهی ادامه تحصیل بدهی؟


دوست دارم اما دیگر از لحاظ ذهنی کشش این موضوع را ندارم.

 «سی دی رو بشکن» آهنگی بود که شاید می‌توان از آن به‌عنوان سکوی پرتاب تو نام برد، چه دلیلی باعث شد که آن آهنگ را بخوانی؟


یک روز وقتی در شرکت عمویم مشغول مطالعه روزنامه بودم، در صفحه حوادث خواندم که یک دختر جوان برای انتشار فیلم خصوصی‌اش اقدام به خودکشی کرده است. با خودم در این مورد فکر کردم، خب یک نفر این همه زحمت کشیده و تازه به جایگاه خوبی در زمینه کاری‌اش دست پیدا کرده اما با یک اتفاق تمام تلاش‌هایش برباد رفته است. حس خودم این بود که آن دختر نیاز داشت در آن لحظه صدای من را بشنود.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

 این آهنگ اثری هم داشت؟

خیلی اثرات خوبی داشت. در واقع کاری که من با این آهنگ انجام دادم، نیروی‌انتظامی نتوانست انجام دهد. پلیس دنبال این بود که این سی دی از اجتماع جمع شود و من با خواندن آن آهنگ تلاش کردم در این مسیر گام بردارم که فکر می‌کنم موفق عمل کردم.

 بابت این کار ازتو تقدیر نشد؟


نه...

 تابه‌حال هیچ‌وقت برای حل معضلات اجتماعی از تو کمک خواسته نشده؟


نه...

 فقط برای قشر ضعیف جامعه می‌خوانی؟


نه، طلاق یا اعتیاد چیزی نیست که فقط مختص قشر ضعیف باشد.

 آهنگ‌هایی که می‌خوانی چه تاثیری روی مخاطبینت داشته؟


آهنگ‌ها هرکدام به نوعی تاثیر خودشان را روی مردم می‌گذارند. مثلا آهنگ «به‌خاطر من» که در مورد طلاق بود تاثیر زیادی داشت، یا آهنگ «باید بتونیم» کاری کرد که قابل تصور هم نیست.

 کدامیک از وجوه زندگی‌ات را هنوز در آهنگ‌هایت بیان نکرده‌ای؟


هنوز تلخ‌ترین بخش زندگی‌ام را در آهنگ‌هایم بیان نکرده‌ام و ترجیح می‌دهم الان هم در موردش صحبت نکنم. بعد از اتفاقات بدی که در زندگی من افتاد، داستان‌های زیادی در زندگی‌ام اتفاق افتاد. من پسر بزرگ خانواده بودم و باید مستقیم با مشکلات سرشاخ می‌شدم، بگذار این حرف‌ها را در آهنگ‌هایم بازگو کنم.از خودم شروع کردم

اولین کاری که کردم این بود که در نوشتارم از داستان‌های خودم شروع کردم. مثلا آهنگ «چه روزهای سختی رفت»، «به امید ایران»، «درددل» یا تراک «مرهم» آهنگ‌هایی هستند که از اول تا آخر داستان زندگی خودم را در آنها بیان کرده‌ام.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

رپ را وارد خانه ها کـردم

 در آهنگ‌هایت مردم را نصیحت می‌کنی؟


نه، اصلا... من 30 ساله هستم و  درحد و اندازه‌ای نیستم که بخواهم کسی را نصیحت کنم.

میانگین سنی مخاطبینت چند سال است؟


من برای همه گروه‌های سنی مختلف می‌خوانم و اینطور نیست که بگویم فلان رده سنی مخاطبم است و فلان رده سنی نمی‌تواند آهنگ‌هایم را گوش کند. من کسی بودم که رپ را وارد خانواده‌ها کردم و فکر می‌کنم این کار، کار بزرگی بود. هیچ‌وقت یادم نمی‌رود، در یکی از رستوران‌های نیویورک مشغول غذا خوردن بودم، پیرمردی که در خیابان مشغول راه رفتن بود تا من را دید به شیشه رستوران زد و گفت عاشقتم. وقتی یک آدم سن و سال‌دار اینطور با من برخورد می‌کند، حس می‌کنم توانسته‌ام کارم را به‌خوبی انجام دهم.

اینگونه مسائل باعث ایجاد غرور در تو می‌شود؟


بله، البته غرور ملی، نه غرور شخصی...دوست دارم زودتر سنم بالا برود

 چرا تا به‌حال در مورد اعتیاد در سینما صحبت نکرده‌ای؟


اعتیاد، اعتیاد است و فرقی ندارد در بین اهالی سینما باشد یا مردم عادی جامعه! البته موافقم که اعتیاد در سینما نه تنها سینمای ایران، بلکه دنیا بیداد می‌کند. خیلی‌ها هستند که با استفاده از موادمخدر جلوی دوربین قرار می‌گیرند و با استفاده از مصرف موادمخدر توانایی‌هایشان را بروز می‌دهند. من بیشتر دوست دارم به اعتیاد در سطح جامعه بپردازم.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

 من معتقدم یاس یک نویسنده قهار اجتماعی است که اجتماعش را خیلی خوب می‌شناسد، این جامعه‌شناسی از کجا ناشی می‌شود؟

تجربه! در یکی از آهنگ‌هایم می‌گویم: «من که قبل از دنیا اومدن به لطف خالق/ بدون تجربه شدم توو نطفه بالغ» من از همان کودکی با مسائل جدی زندگی روبه‌رو شدم و از همان موقع تجربیات زیادی در زندگی نصیبم شد.

 در واقع تو کودکی و نوجوانی نداشته‌ای...


بله، می‌شود اینطوری هم گفت.

 این موضوع برایت حسرت نیست؟


بیشتر از اینکه حسرت باشد، برایم تبدیل به عقده شده...

 هنوز هم این عقده در تو وجود دارد؟


من زمانی فکر می‌کردم هر چقدر که سن افزایش پیدا می‌کند خاطرات بد به دست فراموشی سپرده خواهد شد، اما شاید برایت جالب باشد بدانی هر چقدر که جلوتر می‌روم، گذشته بیشتر برایم زنده می‌شود.

 پس تو با گذشته‌ات زندگی می‌کنی؟


باور کن نمی‌خواهم اینطور باشد. همه دوست دارند سنشان را پایین‌تر از سن واقعی خود نشان دهند اما من دوست دارم زودتر سنم بالا برود، می‌خواهم ببینم چه اتفاقاتی قرار است برایم بیفتد، حاضر نیستم حتی یک ساعت هم به عقب برگردم.

 این درگیر بودن با گذشته باعث نمی‌شود یک روزی مثلا اقدام به خودکشی کنی؟


هیچ‌وقت به پایان زندگی فکر نمی‌کنم. خدا را شاکرم که فعلا در حال طی کردن سیر صعودی در زندگی هستم و فقط به پیشرفت فکر می‌کنم. عِرقی که به سرزمینم دارم باعث ایجاد انگیزه در من می‌شود تا در مسیرم با قدم‌های محکم‌تری حرکت کنم.می خواهم جهانی شوم

 سال جهانی مولانا به آمریکا رفتی و در بعضی از دانشگاه‌های این کشور برنامه اجرا کردی، در این مورد برایمان بگو.


بله، من به‌عنوان کسی که معرف موسیقی مدرن ایران بود در این تور شرکت کردم و خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شدیم و در نهایت در سیزده دانشگاه مختلف آمریکا برنامه اجرا کردیم. نکته جالب این بود که اکثر حضار در سالن‌هایی که برنامه‌ها اجرا می‌شد شناخت چندانی از ایران نداشتند و فکر می‌کردند ایران کشور بسته‌ای است، اما خدا را شکر وقتی برنامه‌های ما در آنجا برگزار شد دیدگاه اکثر آنها نسبت به کشور ما تغییر کرد و از این بابت واقعا خوشحالم.

 وقتی با این استقبال خوب مواجه شدی، چرا تصمیم به مهاجرت نگرفتی؟


اینجا منبع الهام من است و معتقدم اگر قرار باشد دلی کار کنم خارج از ایران حرفی برای گفتن ندارم. من یک سال در آمریکا بودم و در این یک سال هیچ چیزی نداشتم که بنویسم و به همین دلیل در آن یک سال هیچ کاری از من منتشر نشد. البته من به خارج از کشور می‌روم اما اینطوری نیست که بخواهم برای همیشه بروم و برنگردم. من کار خودم را انجام می‌دهم و معتقدم آدم باید گاهی برای رسیدن به اهدافش مرزها را بشکند، هدف من فقط به ایران خلاصه نمی‌شود، من می‌خواهم رپ فارسی را در دنیا مطرح کنم.

 فکر می‌کنی باتوجه به اینکه زبان مابین‌المللی نیست، این کار عملی است؟


 هیپ‌پاپ یک زبان بین‌المللی است؛ شاید من و تو زیاد روی زبان انگلیسی مسلط نباشیم، اما بعضی از آهنگ‌های خارجی را گوش می‌دهیم و همراه با آنهایی که دوست داریم همخوانی هم می‌کنیم. تصاویری در سایت‌های اینترنتی وجود دارد که نشان می‌دهد خیلی از آمریکایی‌ها سیلاب آهنگ‌های من را حفظ کرده‌اند و با من می‌خوانند، پس این کار شدنی است! به‌نظر من کلمات فارسی خیلی خوب می‌توانند روی آهنگ بنشینند و کار آنقدر خوب از آب دربیاید که یک آدم خارجی هم با آن ارتباط برقرار کند.

اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

موسیقی برایم تفریح نیست

 تو همیشه پای ثابت خیریه‌ها هستی، چرا؟


این عهدی است که در روزهای سختی که داشتم با خودم بستم تا اگر روزی شرایطش را داشتم به دیگران کمک کنم. خیلی‌ها می‌گویند من نذر می‌کنم اگر این اتفاق بیفتد فلان کار را انجام دهم، اما من نذر نمی‌کنم  و فقط به وظیفه خودم عمل می‌کنم. موسیقی یک روزی برای من فقط به‌عنوان تفریحی برای پر کردن اوقات فراغت مطرح بود اما امروز تبدیل شده به یک رسالت، رسالتی که خیلی چیزها را شامل می‌شود. من به این دلیل خواننده شدم که بتوانم یک مرهم و کمک برای مردمم باشم. در واقع می‌خواهم آینه جامعه‌ام باشم.

 خواننده‌های دیگر نسبت به تو جبهه نمی‌گیرند؟

چرا، این موارد نسبت به من خیلی زیاد است. البته با یک‌سری از دوستان در ارتباط هستم اما از گوشه و کنار می‌بینم و می‌فهمم که با غرض‌ورزی در موردم برخورد می‌شود.

آدم پولداری نیستم

 فکر می‌کنی امروز در کار خودت تبدیل به سمبل شده‌ای؟


نه، هنوز فاصله زیادی تا این حرف‌ها دارم.

 اما فکر می‌کنم امروز به‌نوعی تبدیل به نماد اعتراض در موسیقی شده‌ای.

ببین اینکه شخصی در یک موضوعی تبدیل به برند شود با اینکه تبدیل به نماد یک موضوع مشخص شود، خیلی متفاوت است. من هنوز خیلی راه دارم تا تبدیل به نماد و سمبل شوم.

 نمی‌خواهی در مورد گرانی بخوانی؟


نمی‌دانم، باید ببینم چه پیش می‌آید. اما در مورد گرانی باید بگویم که فکر می‌کنم این موضوع فقط به ضعف اقتصاد ایران مربوط نمی‌شود. به‌شخصه معتقدم کشورهایی هستند که تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا ما را با شکست مواجه کنند و این موضوغ باعث شده مردم تحت فشار قرار بگیرند.

 منبع درآمدت چیست؟

شعر می‌نویسم و به دوستانی که بخواهند می‌فروشم.

 الان وضع مالی‌ات خوب شده است؟


خدا را شکر نسبت به گذشته وضعیت و زندگی بهتری دارم.

 پول، یاسر را عوض کرده؟


من آدم پولداری نیستم که بخواهیم بگوییم پول باعث شده تغییر کنم، اما واقعا نسبت به گذشته‌ام از نظر اخلاقی هیچ تغییری نکرده‌ام.

 شهرت باعث شده به پول برسی؟


هنوز نه؛ هرکس بخواهد با من کار کند، می‌گویند یاس غیرمجاز است، کار کردن با او ریسک است.شهدا برایم الگوی زندگی اند

 تابه‌حال پیشنهاد بازیگری داشته‌ای؟


بله؛ اما راستش هنوز پتانسیل و توانایی بازیگری را در خودم نمی‌بینم. به‌نظرم اول باید در موسیقی خودم را به اثبات برسانم و بعد در مورد رشته‌های دیگر صحبت کنم.

 فیلمی که قرار بود در مورد زندگی‌ات ساخته شود به کجا رسید؟


فعلا خبری از ساخت آن نیست و تصمیمی در این‌باره نگرفته‌ایم.

 فقط در مورد مسائل اجتماعی می‌خوانی؟

اغلب کارهایم اجتماعی است اما مثلا یک آهنگ دارم به‌نام «صلح تویی» که در پاسداشت مقام مولانا خوانده‌ام. بعضا هم آهنگ‌های عاشقانه منتشر کرده‌ام.

 نمی‌خواهی در مورد شهدا و جانبازان جنگ آهنگی بخوانی؟


قطعا یک روز این کار را انجام خواهم داد و این موضوع در برنامه‌ام قرار دارد. شهدا الگوی زندگی من هستند و منِ یاسر همیشه به شهدا و خانواده‌هایشان از صمیم قلب احترام می‌گذارم.

 چه چیز این آدم‌ها برایت جذابیت دارد؟

اینکه یک مرد برای حفاظت از ناموس و وطنش با دست خالی جلوی تیر دشمن قرار بگیرد و بجنگد واقعا کار بزرگ و ارزشمندی است.

 پس خودت را مدیون آنها می‌دانی...


صددرصد. فکر می‌کنم هیچ دینی بالاتر از دینی که شهدا بر گردن ما دارند، وجود ندارد.اعترافات یاس در مورد فقر، زندگی وعقده هایش

علایقی از جنس یاس

 از لحاظ تفکر و حتی نوع پوشش چقدر به جوان‌های امروزی نزدیکی؟


خیلی نزدیکم، حتی به بچه‌های دهه هفتادی هم نزدیکم و به آنها احساس نزدیکی می‌کنم و با خیلی از آنها در زمینه‌های کاری در ارتباطم.

 ورزش می‌کنی؟


یک زمانی کشتی می‌گرفتم و زیر نظر آقای‌ هاشم کلاهی کشتی آزاد کار می‌کردم و اگر تعریف از خود نباشد، خوب هم کشتی می‌گرفتم.

 اهل فوتبال هم هستی؟


نه اصلا اعتقاد و علاقه‌ای به فوتبال ندارم و فقط بازی‌های ملی را با تعصب تماشا می‌کنم.

 فیلم چطور؟


فیلم زیاد تماشا می‌کنم، اغلب خارجی و گاهی هم ایرانی...

 بین آهنگ‌های پاپ چه آهنگی را دوست داری؟


آهنگ «سلام آخر» احسان خواجه‌امیری، «فرشته پاک» سیامک عباسی، «کاش» محسن یگانه و «بازار خرمشهر» محسن چاووشی.

 در کنسرت‌های داخلی شرکت کرده‌ای؟


بله، خوشبختانه واکنش مردم نسبت به من خیلی خوب بود و خیلی انرژی گرفته‌ام.

 تابه‌حال در ایران کنسرت برگزار کرده‌ای؟

نه، برگزاری کنسرت در ایران برایم چیزی شبیه به یک رویاست که امیدوارم روزی محقق شود.
 
 بهترین فیلم ایرانی که دیده‌ای کدام فیلم بود؟


«مزرعه پدری» مرحوم ملاقلی‌پور.

حرفی مانده که بخواهی بگویی؟

امروز که اینجا نشسته‌ام انتظار دارم اگر حرفی در مورد من زده می‌شود و کاری انجام می‌شود، دلی باشد. من برای مردمم حرف می‌زنم و تا آنجایی که بتوانم برای آنها کار می‌کنم و حرف می‌زنم و آرزو می‌کنم هیچ‌وقت از این مسیر خارج نشوم و تغییر نکنم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 671
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1391/09/12
خدا حفظت کنه تا سالهاي سال صداي فرياد مردم باشي.
پاسخ ها
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
موافقم
mohsen
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
شما رو به خدا مجوزشو بدین. ...
آخه چه دلیل قانع کننده ای دازن ...؟
جمشیدی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۳۰
هنگ علی سزار به نام( قلاده ها) رو هر کی داره بفرسته به ایمیلم 100000تومن شیرینی میدم خودم پیداش نکردم.تو سبکه یاسه برایه دخترایه پول پرست مادی خونده شده ...باب دل شکسته منه ....اولم پول میرزبم به حساب خیلی برام مهمه خواهش میکنک کمک کنید....این ایمیل منه:ponopip_polspols@yahoo.com
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
یاس ترکه؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
به کوروش از اسمش معلوم نیست لره؟یاسر بختیاری
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
فقط یاس به امید اون روزی که مجوز بگیره
شایان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
یاس بهترینه چه بخواین چه نخواین
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1391/09/12
سلام لطفا در مورد کلیه افراد این جامعه این چنین مطالبی منتشر شود
United Kingdom
19:29 - 1391/09/12
کل مصاحبه از خودش تعریف می کنه و هی میگه "از خود تعریف نباشه"

یاس آهنگ هات خیلی غمگینه...
یک رپر در عین حال که داره مشکل اجتماعی رو بیان می کنه،(حتی اگه اون مشکل سوزناک هم باشه) نباید روحیه شنونده رو از بین ببره...
باید مخاطب رو با تکست خودش تکان بده این اصل رپه..
ما در ایران رپرهای بزرگ زیاد داریم، که البته طرفداران کثیری هم دارند...
اما عده محدودی از آن ها به این امر واقفند..
اما برعکس خواننده هایی هم هستند که دردهای اجتماعی را انتقال می دهند و این امر یعنی روحیه مخاطب رو حفظ می کنند.
در شعرهاش مخاطب روحیه رو نمی بازه، ولی ته دلش از درد اون موضوع می سوزه...
این قشنگه..
دقیقاً مثل اشعار فرهاد بزرگ...
درود
پاسخ ها
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
دوست عزیز اگه دقت کنی سبک یاس تک هستش چون تو آهنگاش خیلی جزییات وجود داره و همیشه انتهای آهنگش مستقیما به مخاطب امید میده..تعجبم که میگی روحیه خراب کنه..تا انتها گوش کنی متوجه میشی که نور امیدو به بهترین شکل میده..درود بر شما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
اگه دوست نداری میتونی نخونی
نرجس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
از خودش تعریف نکرده فقط در مورد خودش صحبت کرده
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
اهنگ هایه یاس دل ادمو خالی میکنه و این باعث میشه بیشتر جدبش بشی برداشتت از یاس اشتباهه
مبینا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۵
همیشه سرپا باشی یاسر جان.
آهنگاتون خیلی عالین و درد مردم رو میگن . من افتخار میکنم که کشورم کسی مثل شما رو داره و افتخار میکنم که هموطنی مثل شما دارم.
ایشالا به هرچی دوس دارین برسین.
به نظر من شما بهترین خواننده و رپر دنیایین . شما با همه ی رپرا و خواننده ها فرق دارین چون رو پای خودتون وایستادین و با کمک خدا به این جا رسیدین.
جناب Adi:
آقای بختیاری کسی نیستن که از خودشون تعریف کنن. ایشون فقط جواب سوالا رو دادن. و اصلا هم با آهنگاشون روحیه ی مردم رو تضعیف نمیکنن . بلکه به مردم امید و انرژی میدن.شما اگه نمیتونی معنی و امید آهنگاشونو درک کنی اصلا گوش نده.اگه هم ناراحتی خوب چرا مصاحبه شونو میخونی.آهنگاشون خیلیم عالین و باید خدمتتون عرض کنم که حقیقت غمگینه نه آهنگای ایشون.
من یکی که همیشه با شنیدن آهنگای ایشون انرژی میگیرم.من خیلی چیزا از ایشون یاد گرفتم.به امید این که به هدفشون برسن.
خدا پشتو پناهتون باشه یاسر جان.
فاطمه هلاک زهره
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
داداشی فقط ی بار دیگه این حرف رو زد
mohsen
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
اتفاقا همین حزن (البته نمیشه اسمشو این گذاشت) باعث زیباییش میشه....
نی قلون
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
دیگه از این نظر ها ندی ها کلی ناراضی اند
saeid
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۴
اینجور که معلومه شما تا به حال یه آهنگ هم از یاس گوش نکردی و اومدی اینجا مزخرف میگی.
gholam
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
اگه از رپ یاس خوشت نیاد یعنی چیزی از مویقی سرت نمیشه.
مهدی
United States
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۱
سلام یاس عشقه .یاس امید وارم خدا به بد خواهنت بیشتر بده بلکه دست از سرت بردارن . نمیخواد گوش بدی به بدخواهانت بیخیاشون شو ماخودمون با حرفامون جواشون میدیم . دمت گرم عزیزم کارت عالیه چه ایران باشی چه خارج
صادق
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
اولاکارای یاسرخیلی هم خوبه دوما ازخودش تعریف نکردودرباره خودش گفت سوما میخوای
گوش نکنی نکن چراچرتو پرت میگی توکه اصن سرت ازرپ وانمیشه
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
خب از خودش تعریف کنه میگین هی تعریف میکنه میگه تعریف از خود نباشه هم با میگین تعریف میکنه بابا شما دیگه کی هستین!!!درضمن هرکسی یک نوع سبکی داره اصلا یارو دوست داره بیست و چار ساعته غمگین بخونه به توچه دوست نداره سبکشو تغییر بده. بقیه هم سبک خودشونو دارن
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1391/09/12
یاس پیشنهاد میکنم یک ترک با محسن چاووشی بخونین صدای شما خسته است خیلی جذابه...
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۲
منم با این دوستمون موافقم
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
بدنمیشه خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1391/09/12
مرسی که با گزارش گرفتن از ایشون قسمتی از حق قدردانی رو به جا آوردید به نمایندگی از همه ی دوستداران یاس عزیز . همیشه سلامت ، سرزنده و موفق باشه ، بی حامی به قله رسیدن سخته ... هرچند که حامیه همه ی بی کسان خداست . باخدا غمی نیست
پاسخ ها
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰
واقعا خیلی خوب میشه با هم بخونن
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1391/09/12
یاس بهترین خواننده ی رپ ایرانه وافعا آدم مودب و سالمی
همیشه موفق باشی یاس ما همه دوست داریم
United States
22:28 - 1391/09/12
اولا یاس پرطرفدارترین ستاره تو رپ ایران هست.ودوما یاس ادم عقده ای نیست.سوما این گزارشو از خودتون در اووردین.فکر کردین ماها خریم آیا؟
واقعا متاسفم برای ....
پاسخ ها
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
هر کاری کنید شخصیت یاس خراب نمی شود
asal000
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۱
از خودشون دراورده باشن یا از خودشون در نیاورده باشن من در هر صورت طرفدارشم و باید بگم ب خودم افتخار میکنم ک طرفدار شخصیتی مثل یاسم
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1391/09/12
آمیدوام همیشه موفق باشی گلم
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1391/09/12
صدات آرومم میکنه
پاسخ ها
فاطمه هلاک زهره
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
از مرگ نجاتم دادی یاس مرسی
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1391/09/13
امیدواریم موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
03:19 - 1391/09/13
نمیشد دوتا عکس بذارید فقط!!!!!!!!!!!!!
تکراری بود همش خوب
Iran, Islamic Republic of
07:45 - 1391/09/13
من ذاتا از موسيقي رپ خوشم نمياد ولي خصوص اثار ياس رو گوش كرده و دوس دارم
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1391/09/13
اين شخصيت قابل تقديره
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1391/09/13
وااااای خیلی روراست و راحته ازش خیلی خوشم میااااد امیدوارم یه روز کنسرت بذااره حتما عالی میشه
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1391/09/13
همین که فریاد مردم رو در قالب شعر و آهنگ بیان میکنه خودش کاری است ارزشمند .
ما چه بخوایم و نخوایم رپ هست و برای خودش نیز طرفدارانی دارد تجربه نشان داده سد محدودیت فقط مانعی موقتی است
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1391/09/13
با اینکه رپرهای خارج نشین را بیشتر دوست دارم اما از یاس هم بدم نمیاد . آدم باحالیه .
پاسخ ها
پرنیان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
یکی از دلایلی که دوسش دارم اینه که با این که خارج از ایران میتونست راحت تر کار (با توجه به اوضاع موسیقی وبه خصوص رپ در ایران)ولی باز هم به وطنش پشت نکردو با تمام خوبی ها و بدی هایی که دار ه پاش واستاده...این یعنی یه مرد ایرانی!:)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
سلام
یاس گفت خارج از کشور نمیتونه کار کنه آخه وقتی خارج از کشور باشه غم مردم ایران و چطوری میخواد درک کنه !!!!!!!!!!!!!! پس باید ایران باشه
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1391/09/13
واقعا حرفاش مضمون داره و چرت و پرت نمی خونه هر کسی جرات نداره درد جامعه رو فریاد بکشه اما یاس جرات این کارو داره و آدم محترمیه
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1391/09/13
خیلییییییییییییییییییییییی دوست دارم موفق باشی همیشه.
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1391/09/14
سلم خوب بود لطفا از حرف دل محمد بیباک هم بگید واقعا ممنون میشیم.مرسی از سایت خوبتون
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
کاملاااااااااااااااااااااااااااااااااااا موافقم افشین
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1391/09/14
با ارزش ترین خواننده رپ هستش.. انشااله مجوز بگیره و همگی تو ایران بریم کنسرتش.. بابا هامونم با آهنگاش حال میکنن..خدا پناهش باشه همیشه..
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1391/09/14
تو واقعا مردی پسر... اگه 5درصد م جوانان مثل یاس بودیم...
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1391/09/14
خیلــــــــــی زیـــــاد می دوستمش :)
همه ی آهنگاشو گوش میدم
امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز موفق بشه
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1391/09/15
رپ یعنی موسیقی پوچ و بیهوده واقعا حال ادم بهم می خوره از اراجیفشان
پاسخ ها
Alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
Shoma dar had o andazeh ei nisti ke bekhay dar morede Rap ezhare nazar koni
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
پوچ حرفای بیفکر شماست ،بی ادب
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۰
شما مثله اینکه زبونت فعال تر از مغزته؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
تو که از رپ چیزی نمیفهمی حرف الکی نزن برکت رپ فارس حرکت لب یاس خیلی دوستت دارم یاس
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
اگه رپ دوس نداری میتونی گوش ندی چرا به نظر بقیه بی احترامی میکنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۰
ببین شاید بعضی ازخواننده های رپ چرت میخونن ولی یاس ی چیزدیگس خوب ب شعراش گوش کن بعدش نظرتوبده اون موقس ک دیگ نمیگی چرت و بیهوده اراجیفم نمیگه چیه میخای خواننده هاییوواست نام ببرم ک واقعنی چرت میگن چراتوهین ب یاس میکنی بقیه رونمیدونم ولی یاس تاابدمیمونه و منم باهرکی ک ضدشه میجنگم خیلیم دوسشدارم ینی عاشقشم امیدوارم نظرتودرموردش عوض کنی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۰
ببین رفیق بدجوردراشتباهی یاس اراجیف نمیگ اونه ک میتونه تورونجات بده میخای چنتا خواننده واست نام ببرم ک رپ نمیخونن ولی چرت میگن؟تومشکلت با بعضیان ک چهره رپوخراب کردن عاشق یاسموهرکی بخادباش مخالف باشه میجنگم اصن تومیدونی موسیقی چیه آره میدونم جوابتوشعری ک درمورده عشقوعاشقیوحرفای مسخرس تایکی بخادازمشکلات مردمش بخونه میشه اراجیف گوواقن واست متاسفم یاس همیشه جاودانس چ توبخای بش توهین کنی چ طرفدارش باشی.
iman
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۵
بعضیا قدرت درک این چیزا رو ندارن، آخه تو چیزی هالیته که در مورد ستاره خیلی از مردم توهین بکنی، اگه می خوای معنای پوچ رو بفهمی آهنگ "تیک تاک"با نام "از مصرف به تولید" رو گوش کن بعد خودت می فهمی، توی خیابون یا هر جای دیگه ای هم این حرف رو نزن چون ممکن که بد ببینی
فاطمه هلاک زهره
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
من زیاد رپ دوست ندارم با این حال عاشق اهنگای یاسم
سبحان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
بروبابا
neda
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
اگه دوستش نداری نیا نظر نده واسه من یاس بهترینه یاس خیلی دوست دارم.
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
سلام اقا کلا
خخخخخخخخخخخخخ رفتی رو مخ همه
هنگام گوش دادن بیشتر دقت کنین، دو تا آهنگ " به خاطر من "و " از چی بگم " رو پیشنهاد میدم گوش بدین.
صد در صد درسته همه آهنگای رپ درست و حسابی نیستن و حالم و بهم میزنن اما اگر آهنگ برای بیان غم درد مردم باشه و درست هم خونده بشه قابل تقدیره.
یاس میخوامت فقط به خاطر اینکه غم مردم و در نظر میگیری.
خخخخخخخخخخخخخخخ اقا کلا خوب رو مخ همه رفتی خخخخ :)))
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
منم اول از رپ خوشم نمیومد الانم خوشم نمیاد ولی یاس با بقیه رپر ها فرق داره فوق العاده است.
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1391/09/15
همگی دوست داریم تو صدای نسل ما هستی...
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1391/09/15
من اصلا رپ گوش نمیدم اما یاس یه چیز دیگس
پاسخ ها
پرنیان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
me too
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1391/09/15
یاس ما شرایط گذشته تو رو نمیتونیم درک کنیم و خوشحالیم که راه خودت رو پیدا کردی امیدواریم که در اینده موفق تراز الان باشی خیلی دوست داریم.
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1391/09/15
یه چیزی میگم حالاهجوم اعتراضات به سمتم نیاد...!
من تاحالانه دیده بودمش نه چیزی ازش میدونستم نه آهنگی ازش شنیدم فقط یه بارتویه مصاحبه ازلهراسبی اسمشوشنیدم که اونم فکرمیکردم دختره!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
شما خسته نباشی واقعا
خدایا...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
این یعنی اراجیف گوش نمی کنی . آفرین
sh.h
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۶
متاسفم برات دوست عزیز نصف عمرت بر فناست
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
اراجیف رو تو میگی حواست به حرف دهنت باشه برکت رپ فارس
حرکت لب یاس
عرفانه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
منم اول فکر می کردم یاس دختر :|
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1391/09/15
یاس عزیز واقعا به خاطر کارهای زیبات ممنونننننننننننننننننننننننن، مخصوصا" آهنگه از چی بگم که من بارها با این آهنگ اشک ریخته ام
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1391/09/15
به نظرمن که خیلی عالی بود من خودم یکی از طرفدارهای پروپاقرص یاس هستم عاشقانه دوستش دارم وسمبلی از شکست وعشق به وطن هستن ایشون یکی از آرزوهامه که یک بار با ایشون صحبت کنم . یاس عزیزم کاش نظرمنو میتونستی ببینی .حداقل میتونستم به یکی از آرزوهام برسم .یاس دوست دارم.
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1391/09/15
فوق العادس...ادم خاکی ب این میگن.ن خودشو میگیره ن چیزی...در ضمن حسادت نکنن لطفا کسانی ک بزرگتر از دهنشون حرف زدن.....یاس موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1391/09/15
خیلی خیلی دوستت دارم اهنگ هایی که میخونه با بقیه خیلی فرق داره ممنونم
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1391/09/16
عاشششششقتم ياس"ما ميتونيم ما ميريم بالا"بايد اينو بدوني بدترين شرايط زندگى تو آرزوي يكي ديگست" اين آهنگ خيلي رو شرايط زندگيه من تآثير گذاشت........مرسي از آهنگات
United States
21:34 - 1391/09/16
یـــــــــــــــــــــــــــاس 1 دونه باشییییییییی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
دور دونه باشی(!)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
گل خونه باشی
United States
01:32 - 1391/09/17
واقعا فوق العادس خیلی دوسش دارم آهنگ وقت رفتن خیلی قشنگه
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1391/09/17
واقعا که................ازکجابدونم این حرفا راسته؟؟؟؟؟ من ارادت خواصی به یاس دارم ولی هیچ وقت این حرفارو قبول نمی کم...
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1391/09/17
بی‌نهایت از رپ متنفرم!!!!!!!
پاسخ ها
sh.h
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۶
تو که از رپ چیزی نمیفهمی حرف نزن تو را چه به رپ تو لیاقتت جواد یساریه!!!!!
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
خب بدش میاد دیگه خخخخخخخخخ
ولی یکم مهربون تر اعتراض کن
عرفانه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
ای بی ادب
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1391/10/01
یاس چون یاسه می درخشه
پاسخ ها
عرفانه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
اگه چی بود نمی درخشید؟؟؟!!!!یاس هرچی هم باشه می درخشه
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1391/11/15
از ياس مرد تر نديدم.
واقعا حرف نداره!
Canada
01:01 - 1391/11/23
این حق ما فقیراست ک یاس دارد میجنگد
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1391/12/09
واقعادمت گرم.عاشقتم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1391/12/10
یاس تو با آهنگات بهم فهموندی که همیشه امیدی هست هنوزم دلیلی برای شادی در زندگی دارم.
دیوانه وار دوستت داریم!
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1391/12/14
از کارات لذت میبریم و آرزوی سلامتی واست
داریم
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1391/12/20
یاس تو توی این همه رپ خوونا بهترینی امیدوارم در تمام آهنگ هات موفق باشی ماعاشقتیم دوست دارم
پاسخ ها
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
می تونم ایمیل تو داشته باشم
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
ناشناس مودب باش
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1391/12/28
سلام یاسر عزیز.من ی دختر 16ساله ام و فکر میکنم همسن هاو هم نسلهای من به روشنگری نیاز دارن و تو این کارو به زیبایی انجام میدی واسه همینه که دوستت داریم و تو آهنگات باهات هم احساس میشیم حتی وقتی از معضلات اجتمایی نخونی و از عشق برامون بگی.دوستت دارم
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1392/01/02
پول هیچی نیست و همه چیز بر می گرده به آزادی که فعلا من یکی ازش بدجوری محرومم و بدتر اینکه کسی غیر خدا صدای فریادمو نمی شنوه!! برام دعا کن همین...
پاسخ ها
RMZ
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
سلام.
من آزادی دارم.(کلا ایران جوریه که انگاری زیادی آدم توش آزاده.و می تونه هر کاری کنه.)
ولی پول ندارم.
عرفانه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
نه پول و نه آزادی مهمه.فقط ایمان
ما تو رو بعنوان رومی امروز قبول داریم
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1392/01/11
سلام یاس عزیز من 15 سالمه و تو این چند ماه که با تو و آهنگ هات آشنا شدم تا به خودم اومدم ...
دادا یاسر خیلی مردی من خیلی دوست دارم نه بخاطر قیافه و یا صدات بخاطر خودت و خودت و خودت
قهرمان زندگی و الگوی من یاس هست اونقدر برام مهمی که خدا میدونه
چون واقعا آقایی
خیلی بی نظیری امیدوارم خدا حفظت کنه و هرچی از خدا میخای بهت بده
تو تنها کسی هستی که با تمام وجود احساس میکنم یه انسان واقعی هستی دمت گرم
من تک تک آهنگ هاتو حفظم و همواره اخبار کارهات رو دارم
تو فوق العاده ای
و برکت رپ فارس تویی
ما تو رو بعنوان رومی امروز قبول داریم

عشق ینی یاســـــــــــــــــــــــــ


این عکس هم از طرف من برای همه ی طرفدارای گل یاسر عزیز


http://upload.tehran98.com/img1/b0hwxld27gci4u79jwkm.pnghttp://upload.tehran98.com/img1/ogcx6dyvddwph714oczw.jpg
http://upload.tehran98.com/img1/o21a4j89g5hw8z0fdki0.jpg
پاسخ ها
روژنا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
دوست خوبم منم 15 سالمه واقعا زدی تو هدف عشق واقعا یعنی یاااااااس
من زمانی که پسرعموم فوت کرد با اهنگ های یاس به زندگی برگشتم
پرنیان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
دقیقا حرفای منو گفتی قربونت!
فقط با این تفاوت که من 16 سالمه...!:)
AMIR
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
سلام من بااین که شمارونمیشناسم باشما موافقم واقعاخداحفظش کنه دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1392/01/11
من زیاد از رپ خوشم نمیومد ولی با یاس به این سبک غلاقه مند شدم.
پاسخ ها
mehrdad
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
بله منم همین طور
Australia
17:59 - 1392/01/11
خیلی اهنگ هاتون رو گوش دادم.
بیشترازاجتماعی بودنش خوشم اومده .
به امیدروزهای بهترایران
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1392/01/12
خیلی عالیه به نظر من که استوره ی رپ فاسی یاس است بس
پاسخ ها
ARman_S
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
تو اول یاد بگیر اسطوره رو درست بنویسی بعد در موردش حرف بزن
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
آرمان عقیده مهمه
فرض کن یکی اینطوری بنویسه اصلا، اصتوره.
مفهومش مشخصه، بعدشم هر کسی اشتباه میکنه.
United Kingdom
13:58 - 1392/01/12
خوبه که میتونیم بین این همه خواننده رو یک نفر البته رپ کن حساب کنیم.
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1392/01/12
یاسر را 3 ساله می شناسم اولش دوست داشت مجوز بگیره ولی انقدر سنگ جلوی پامون انداختن که ................................
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1392/01/12
سلام من تو خونواده مذهبی بزرگ شدم .
ولی اهنگ های یاس رو زیاد گ.ش میدم چون از حسی که درحال خوندن داره خیلی خوشم میاد و اکثرا باصدای بلند گوش میدم حتی شده رو اهنگ های یاس با خونوادم دعوا گنم اما همیشه ازش دفاع کردم .
من واقعا یاسر عزیز رو دوست دارم و امید وارم روزی عکسش یا اسمش رو در بهترین جاها ببینم با ارزوی سالی خوش و بدون درد سیده عارفه
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1392/01/13
یاس یه اسطورس به خدا.
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1392/01/13
من رپ گوش نمیدادم اما وقتی اهنگ ازچی بگم یاس روشنیدم عاشق یاس شدم واگه یه روزاهنگ یاس گوش ندم دیوونه میشم
به امیدروزی که بیادایران
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1392/01/13
یاس تو الگوی من تو زندگی هستی. همه اهنگاتو حفظم. عاشق سوز صداتم. نمیدونی با اهنگات چقد گریه میکنم و خالی میشم.. دوستت دارم داداش...
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1392/01/14
یاس تو با آهنگات بهم فهموندی که همیشه امیدی هست هنوزم دلیلی برای شادی در زندگی دارم.
دیوانه وار دوستت داریم!
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1392/01/14
very very عالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yas
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1392/01/15
سلام.یاسر جان واقعا کارات عالیه من همه ی آهتگ ها,مصاحبه هاوعکس هاتو دارم و هر روز با اینا زندگی میکنم
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1392/01/15
رسیده وقت سلام باید درمیان بذارم حرف و کلام
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1392/01/16
اهنگاش خیلی خیلی خییییییییلی قشنگه و با احساس میخونه همشو یاس ی چیزه دیگش اصلا...
Afghanistan
23:50 - 1392/01/17
یاس تو بهترینی من آهنگ های تو رو خیلی دوست دارم حتا اندازه ای که خودت نمیتونی فکرش رو کنی
دوستت دارم و همیشه منتظر کار های جدیدت هستم
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1392/01/18
با سلام و تشکر از دستیاران این سایت....

والا صحبت خاصی ندارم.....

فقط میتونم بگم تک تک آهنگ ها نه بذار بگم تک تک کلمه ها ی یاسر خان قطره ای از واقعیته که ما دنبالش هستیم....

واقعیتی که هیچگاه از زبان مردم خارج وجاری نمیشه...

ممنون از اینکه برای ما بازدیدکنندگان نظری گذاشتید...

طرفدار 18 همیشگیت Hessam
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1392/01/22
اصلا اینو قبول ندارم که یاس از خودش تعریف میکنه این اشتباه .یاس سرور تمام خواننده ها هستش کور شود چشمی که نتوان دید عاشقتم یاس
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1392/01/22
یاس انقدر خوبه که نمی دونم دربارش چی بگم از چی بگم
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1392/01/23
وقتی از زندگی ناامید میشم همیشه به اهنگ ی شما گوش میدم و دوباره امیدوار میشم به زندگی و انگیزه میگیرم .خییییییییییییلی مردی.
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1392/01/24
یاس اینو میگم که دیوونه کننده ای...تازه فهمیدم چی گوش میدادم!!من فقط13سالمه وبیش تر دوستام هم عاشق اهنگ هات هستن......!یک اهنگ هم درباره ی مادر بخون...من می جنگم...برای تو میجنگم !
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1392/01/25
ahang ha to dost daram man alireza hastam 12 sale az ardebil
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1392/01/27
یاس عاشق خودت وصداتم
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1392/01/28
سلام من13سالمه واقعاعاشقتم.من هرشب باآهنگ های تومیخوابم.
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1392/01/29
امید وارم روزی برسه که بشه حرفاتو عملی کرد
گفتن واقعیت زمانی ارزشمنده که گریز از واقعیت تو کار نباشه
پاسخ ها
ایرماک
United States
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
خیلی قشنگ گفتی فری
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1392/01/31
بهترین خواننده ی ایرانههههههههههههههه
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1392/02/02
سلطان رب ايران

هميشه موفق باشى
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1392/02/02
بهترین خواننده به حسوداش ربطی نداره
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1392/02/02
باید برات احترام قائل شد خیلی دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1392/02/05
بهترين خواننده است اگه ايران كنسرت گذاشت حتما ميرم
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1392/02/06
دمت گرم یاس انشاءالله خدا یارت باشه کاری به کسی نداشته باش من خودم یکی از طرفدار های پر و پا قرصتم ناراحت نباش مجوز هم می گیرید
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1392/02/12
خیلی دوست دارم یاس با محسن چاوشی بخونه اگه بشه عالی میشه
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1392/02/13
من عاشق یاسم عاشق تیپش هم هستم دم یاس گرم
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1392/02/13
اگر یک روز اهنگ یاس رو گوش نکنم میمیرم
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1392/02/14
فقط ياس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۵
افرين
United States
18:53 - 1392/02/14
من عاشقه اهنگاتم به خصوص هویت من
پاسخ ها
سبحان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
من هم همینطور
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1392/02/15
من بچه طلاقم همیشه آهنگتو گوش میدم توواقعا شعرت شبیه زندگی منه. بچه نیستم که با ی تی تاب ... شم .برای همین روی پای خودم وایستادم امیدوارم به همه آرزوهات برسی که دل منو میلزونی.ساده وبی ریا هستی گذشته خودت رافراموش نکردی.مرد یعنی یاس
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1392/02/17
یاسرعزیزخیلی خیلی اهنگهات خوبه عالیه بهترازاین نمیشه واقعاازته قلب خسته نباشیدمیگم بهت
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1392/02/18
یاسر من باگوش دادن به اهنگات خوابم می گیره.خیلی دوست دارم.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1392/02/18
من یک سایت دارم
درمورد یـاس
دانلود مصاحبه یـــــاس هم داره
مطلب هم داره
اگه بیاین ممنون می شم
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1392/02/19
یاس همیشه به من امید داده
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1392/02/19
من خیلی سختی تو زندگیم کشیدم. واقعا دیگه آخر خط بودم ولی به کمک یاسر عزیز و آهنگ های زیباش فهمیدم بازم امیدی به زندگی هست
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1392/02/20
یک دونه هستی (تک گل باغ ایران هستی)
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1392/02/21
من عاشق صداتم خیلی دوست دارم.برات ارزوی بهترین ها رو دارم خیلی خیلی اهنگاتو دوس دارم هیچوقت از شنیدنشون خسته نمیشم.
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1392/02/23
یاس هم خودت وهم صدات بی نظیره...واقعا ک خدای احساسی.
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1392/02/23
من از یاس خوشم میاد خیلی خوب می خواند
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1392/02/23
یاس فوق العاده است همین
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1392/02/26
یاس یکی از اسطوره های زندگی منه که هیچ وقت تحت هیچ شرایطی نمی خوام از ذهنم پاک بشه .
Iran, Islamic Republic of
02:32 - 1392/02/26
باس جونم فقط اینوبهت میگم نمرت::20
اگه بشتر از 20هم بود حتما بالاترین نمره رو بهت میدادم.
اهنگات عالین یکی از یکی بهتر.
آهنگ((فریاد))هم که جایه خود داره.من میخونموسکوتمو دار میزنم......
روحیه مارو با این اهنگات زنده نگهدار..
بهترین هارو برات ارزومندم..موفق باشی فوق العاده
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1392/02/26
kheili doset daram alagheyeh shadidi be ahangat daram albate be sabke khondanet.nemidonam chetori akharin akhbaro az yas dashte basham?
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1392/02/27
یاس یعنی....یه.ابر.ستاره
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1392/02/30
فقط یاس عاشقشم به نظر من او جهانی شده است در ضمن اهنگ جدیدش فریاس خیلی خیلی زیبا بود خیلی حرفاش با معنی
امیدوارم نظر من را هم بخواند وامیدوارم همیشه موفق باشد
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1392/02/30
یاس از بهترینهاست اهنگات ذا بازبون نمیشه توصیف کرد
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1392/02/31
یاس دوست دارمممممممممممم.ما همیشه باهاتیم دمت گرم خیلی مردی
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1392/02/31
اقاي ياس اي كاش به جاي موسيقي رپ ميرفتي دنبال يه موسيقي حسابي كه مردم حال كنند. جالبه كه خودتون رو معترض و مبارز ميدونيد در حد چگوارا
پاسخ ها
نگار
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱
ظاهرا شما فقط سبک پاپ رو میپسندید؛ اخه چطور تو همچین سبکی آدم میتونه از عقده هاش بگه!؟ وقتی آدم وجودش پر درده تخلیه اونا همیشه همراه با خشونته...که توی سبک پاپ غیرقابل قبوله!
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
نمی فهمی دیگه ننننننننننننننننننفهمی
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1392/02/31
یاس نماد یک مرد ایرانی خیلی برزگ یاس ما همیشه پشتتیم.....
واسه ما ایرانیا ملاک هر نفره
که روی گردن ما پلاک فروهره
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1392/03/01
خیلی مردی داش یاسر مب...
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1392/03/01
.من عاشق ياسم.اهنگاشوخيلي دوست دارم.خسته شديم ازبس اهنگاي بي وفايي وعاشقونه گوش كرديم يكي بايدباشه ازمشكلات جامعمون بخونه.واقعاخسته نباشي اهنگات محشره
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1392/03/02
رپ فارس مساویه لب یاس
یاس ته دلش خوبه یاس بروجلو همه حمایتت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1392/03/02
یاس پدر رپ ایران است او در همه ی اهتگ هایش از مشکلات جامعه تعریف میکند من امیدوارم که او موفق باشد
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1392/03/04
یاس عزیز حرفهای تو حرف دل همه ماست مرسی که این سکوتو شکستی. موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1392/03/06
به نظر من اونایی که فکر می کنن یاس دروغ می گه سخت در اشتباهن یاس هم آدم خوبیه امیدوارم همیشه تو همه ی شعراش موفق باشه ما همیشه پشتتیم نگران نباش من تو رو از صمیم قلبم دوستت دارم
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1392/03/09
اهنگاش عالیه وااااااااااای خیلی دوست دارم عشق
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1392/03/09
منم خیییییییییییییییییییلییییییییییییییییییی دوســــــــــــــــــــــــــت دآرم یـــــآس
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1392/03/09
من عاشق سبکش هستم.
مخصوصا فــر یــــــاس !
موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1392/03/10
هلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااکشم
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1392/03/10
خانوادگی دوستت داریم یاس چون ما هم مثل تو سختی ها رو خیلی تجربه کردیم
United States
11:33 - 1392/03/11
واقعا خوشحالم که کسی هست تا مشکلای جامعه رو به همه بگه و مردم رو بیدار کنه...خانوادگی بهت احترام میذاریم
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1392/03/11
ســـــلــــــــــطـــــــــان رپ پــــــــارســـــی
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1392/03/12
من خیلی خیلی عاشقشم خصوصا عاشق اهنگ سخته رفتن ولی ..........
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1392/03/12
من خیلی خیلی عاشقشم خصوصا عاشق اهنگ سخته رفتن ولی ..........
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1392/03/13
یاسرجون اهنگات یعنی امید به زندگی من یکی از طرفدارای پروپا قرصتم
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1392/03/13
درد دلمونو خوب بیان میکنه
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1392/03/17
خیییییییییییییییلی دوسش دارم اصلا اهنگاش یه چیز دیگس.
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1392/03/18
من ياس را ازته دل دوست دارم ازته قلب ارزوي موفغيتدارم واقعن خيلي دوست دارم از نزديك ببينمت خيلي تعريفت راميكنم
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1392/03/18
من ياس را ازته دل دوست دارم ازته قلب ارزوي موفغيتدارم واقعن خيلي دوست دارم از نزديك ببينمت خيلي تعريفت راميكنم
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1392/03/18
خیلی مردی کل آهنگاتم قشنگه نوکرتم
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1392/03/18
اين گزارش دروغه ياس عقده اي نيست هيچكس به پاي ياس نميرسه
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1392/03/18
علیرضا واستون متاسفم
یاس عزیز شما به این جو ر آدم توجهی نکن اینا چیزی حالی شون ..............
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1392/03/19
واقعاهمه فکرمیکنن یاس اینجوریه؟واقعابراشون متاسفم.اونهایی که این حرف هارومیزنندبایدمردانگی رو ازیاس یادبگیرندوبس
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1392/03/21
سلام...با تشکر از زحمات شما.
امیدوارم یاسس همیشه تو کاراش موفق باشه و بتونه صدای ما رو به گوش همه ی دنیا برسونه!از صمیم قلب این شخصیت رو دوست دارم...
من یه دختر17 ساله ام که شاید هیچ کدوم از مشکلات یاس رو نداشتم.اما سختی های زیادی به شکل های مختلف کشیدم و نابسامانی های زیادی رو تجربه کردم...واسه همینه عمق آهنگای یاس با روحم عجین میشه.خوشحالم کسی رو میبینم که بزرگترین هدفش تحقق پیدا کرده!یکی از دلایلی ک جلو مشکلات کمر خم نمیکنم آهنگای یاسه...
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1392/03/21
من قبل ازیاس هوادار محسن چاوشی بودم ولی وقتی اهنگ های دل نشینشو شنیدم دیوونه ی یاس شدم من عاشق اهنگ فریاسم
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1392/03/22
از ياس بكم خيلي ميخوامت اخه باغت اباد
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1392/03/22
اهنگاش سراسر مفهومه
و سالم ترین رپری هست که میشناسم
خیــــــــــ لی دوستت دارم یــــــــــ ــــــ اس
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1392/03/22
سلام من یکی ازطرفدارای یاسرجون هستم میخواستم بگم که
خیلی اقایی دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1392/03/23
من واقعا اهنگ های یاس را دوست دارم تو اهنگاش سرتاسر مفهوم است ما ایرانیان به دنبال آزادی هستیم ازادی من با گوش کردن اهنگهای یاس به آزادی امیدوار میشوم
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1392/03/23
عاشق یاس بودم این هارو که هم خوندم عاشق تر شدم به جرات میتونم بگم تنها کسی هستی که خیلی راحت بی پرده حرفتو میگی و فک کنم دو سوم ایران همدرد تو هستن خیییییییییییییییییلی دوست دارم خیلی ارزومه ی روز از نزدیک ببینمت یاس عزیز
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1392/03/23
وااااااااااای ارزومه فقط یه روز کنسرت بزاره قول میدم اولین نفری باشم ک تو کنسرتش حاضر میشه
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1392/03/24
سلام یاسر جان من همه ی البوماتو از دم حفظم و همه ی دوستام میگن صدام خیلی شبیه شماست امید وارم ی روزی روی سنت با هم بخونیم عاشقتم
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1392/03/24
آهنگات عالیه مخصوصا فریاس
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1392/03/24
وااااااااااای خیلی سختی کشیده
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1392/03/25
خیلی احساساتی میخواند
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1392/03/25
12سلم ولی دوست دارم.برات آرزوی موفقیت می کنم .وامیدوارم جوابم وبدی
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1392/03/25
خیلی آهنگات بهم روحیه می ده دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1392/03/26
با این که خیلی خرم و هیچی نمیفهمم ولی عاشق برنامه کودکم
پاسخ ها
فاطی هلاک یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
دقیقا منظورت از برنامه کودک چیه کودک
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1392/03/26
من عاشق برنامه کودکم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1392/03/26
من شیفته اونم...دیوونشم و دیوونه وار دوسش دارم چون زندگیش زندگیه منه مخصوصا اهنگ ب خاطرمن ک من باهاش با ماشین خودمو انداختم جلو کامیون ونمیدونم چراهنوز زندم...عاشق مرگم
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1392/03/27
اهنگ های خیلی قشنگ و پر معنا می خوانی خیلی دوست دارم لطفا" آلبوم های جدیدی تقدیم به ما کن
پاسخ ها
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۷
دیگه چقدر
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1392/03/28
عاااشقتم دییوووونه آهنگاتم خیییلی بامعنی
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1392/03/28
رفیق آهنگات واقعا عالیه.
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1392/03/29
بعضيا فكر ميكنن با دري وري گفتن پشت ياس ماهايي كه دوسش داريم نظرمون درموردش عوض ميشي ولي نميدونن هرشخص مهمي كه بياد پيشت نميتونه علاقه ي مارو نسبت به ياس عوض كنه بعدشم اميدوارم ياسر جان جلوي چشمان دشمنانت سربلند باشي و به جاهاي خوبي برسي كه چش دشمنانت كور بشه هميشه سربلند و پيروز باشي وبه ارزوهات برسي
United States
01:16 - 1392/03/30
آقا در مورد یاس بد نگین اگه ازش خوشتون نمیاد چیزی نگین,اگه چیزی نگی نمیگن طرف لاله,یاس دقیقا حرف دلای بچه هایی مثل منه ,برام مهم نیست اینا الکیه یا واقعا یاس گفته ,برا من فقط آهمگ مهمه,وقتی حالم بده میام آهنگای یاس و هیچکس رو گوش میدم و آروم میشم,
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1392/03/30
یاسرجون خیلی دوست دارم. اهنگات خیلی بهم حس خوبی میده
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1392/03/30
من حدود شش ساله یاس گوش میدم به نظرم یاس عزیز جاپای شاعرانی همچون سعدی ومولانا گذاشته باید ماایرانیا به وجود همچین استوره ای به خودببالیم وافتخارکنیم
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1392/03/30
یاس ی قلب پر احساس فراموشت نخواهیم کرد
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1392/03/31
من با یاس حال می کنم هر روز حد اقل 2آهنگ هاشو گوش می دم
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1392/03/31
من و همسرم بچه مذهبی هستیم ولی یاس رو واقعا داریم یاس تولدت مبارک ما روز 30 خرداد 4 ساعت تمام آهنگهاتو گوش می دادیم و خدارو شکر که ایران افرادی مثل تو داره تتتتتتتتتتتتتتتتتووووووووووللللللللللدددددددددتتتتت مممبببببارررررررککککککککککککک
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1392/03/31
من واقعا یاس رو دوست دارم حرفاش عالیه یاس عزیزم توافتخار سرزمین مایی
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1392/03/31
یاسر جان عاشقتم امید وارم ی روزی منو نگار ببینیمت دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1392/04/01
ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﻭﺩﺧﺘﺮﻡﻭﻫﻤﺴﺮﻡ ﻋﺎﺷﻖ ﺁﻫﻧﮕﺎﻫﻲ. ﻳﺎﺳﻴﻢ.
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1392/04/01
یاس عزیزم واقعادوست دارم جامعه به وجودتو افتخارمیکنه.
عشق میکنم باآهنگات.
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1392/04/02
سلام ياس خيلي دوست دارم تمام اهنگاتو حفظم عاشقتم تو الگوي مني تو زندگيم

من 16 سالمه از تبريز
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1392/04/02
صدای مخملی اش را دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1392/04/03
عاشق خودت اهنگاتم مخصوصا اون گردنبد فربه که همیشه اویزون میکنی منو کشته .دمت گرم خیلی مردی
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1392/04/04
دوستت دارم باچه زبونی بگم اخه میمیرم برات عاشقتم یاسفقط اینوبدون نوجوان های هستند که دورافتاده ترین مناطق ایران به عشق تو به زندگی ادامه میدهند...
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1392/04/08
من نوحه خان و هم شاعر هم مجنون. 15وساله از تبریز خودمم یک کتاب شعر برای اعمه نوشتم ولی این آهنگ بی شرف نجفی خیلی ناراحتم کرده نقی من رپ های تورو اونقدر دوست دارمتا اون ح که شبا اگه گوش ندم صداتو خوابم نمی بره دوست دارم باهم مشورت کنیم یه رپ برای جواب شاهین بسازیم و یه سبک جدید رپ مذهبی بذاریم . خواستی به من زنگ بزن نکرتم خدا به نفست قدرت بده یا علی
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1392/04/08
ياسر جان خيلي كارت درسته با البوم فرياد خيلي حال كردم
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1392/04/09
من دیوونه ی یاسم !!!!!!!یعنی با اهنگاش بزرگ شدم......سلطان رپ فارس لقب مناسبیه براش چون واقعا اهنگاش ادمو از خواب بیدار میکنه وباعث میشه چشماتو باز کنی... حرف نداره!ی دونس خداییش
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1392/04/09
دمت گرم یاسر خییییییییییلی اهنگات باحالن متشکرمممممممممممم
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1392/04/09
من اول اصلا موسيقي كوش نميكردم ولي فقط يه بار ياس كوش دادم و الان خودم هم مينويسم. البته بدون موزيك .واسه دل خودم ميخونم . اميدوارم روزي برسه كه مردم دنيا فقط ياس كوش بدن
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1392/04/11
عالیه..تاناراحتم..وقتی ازهمه خستم...وقتی بریدم...وقتی نفس کم میارم...وقتی ظاهرم اومه و کلماتم فریاد....وقتی بغض میکنم...وقتی اشک توچشمام جمع میشه..وقتی غم توی گلوم خونه میکنه...وقتی بی هواگریه میکنم..
....
یاس گوش میدم...
خودم دلنوشته های زیادی دارم ک مشکلات اجتماعی راداخلشون بیان میکنم اما هرگزبهم اجازه چاپ ندادن ....یاس تو خط شکنی ....
من منا15سالمه
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1392/04/12
یاسر حان فقط میتونم بگم خیلی مردی میدونستی بعضی از اهنگات چند نفرو از مرگ.طلاق.یا مواد نجات داده.ی نمونش داداش خود من در استانه طلاق بود ولی ب خاطر اهنگی ک درباره طلاق خوندی ب خاطر بچشون دوباره ب زندگی با هم ادامه دادن خرابتم یاسر ب امیده روزی ک بازم صدات ب مردم زندگی دوباره ببخشه
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1392/04/12
واقعا نمیدونم چی بگم...
فقط بدون عاااااشششششششششقتم...
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1392/04/13
ببین عاشق غیرت و تعصبت شدم نوکرتم داداش.واقعا یه میهن پرست گلی معلومه که غیرته ایرانی تو خونته.درود برتو.انشالله موفق باشی در تمام مراحل زندگی.
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1392/04/13
من فکرکنم بهترین اهنگ یاس Az chi begamالبته نبایدبه راحتی ازکنارbekhater manگذشت یاااااااس باتموم وجودم حست میکنم میدونم توهم این حسونسبت به ایران داری یاااااس نفسمی
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1392/04/14
سالم و تندرست باشی یاسر جان عزیز زحمات شما قابل ستایش است که با حرفهایت قلب ایرانیان را جان دوباره میدهی
با سپاس و امید موفقیت در راه رسیدن به تمام آرزوهایت
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1392/04/15
چیزدیگه ای درموردت فکرمی کردم ولی هنوزهم عاشقتم.
پاسخ ها
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
دمت گرم داداشی
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1392/04/15
چیزدیگه ای درموردت فکرمی کردم ولی هنوزهم عاشقتم.
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1392/04/15
واقعا الگویه منه و اگه یه روزی به امید خدا در ایران کنسرت داشته باشه حتماااا میرم و تشویقش میکنم ....ایشون واقعا باعث افتخار ما اریایی هاست
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1392/04/16
دلم ميخواد يه روزي برسه كه همه..............
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1392/04/16
خيييييييييييللللللللي قششششششششنگگگگگگگگگه
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1392/04/17
به نظر من یاس خیلی قشنگ می خونه دوستان واقعا خودخواهی که یاس که اینقدر فریاد می زنه برای منو شما که هم درس بگیریم و هم درد های خودمونو فریاد بزنیم یاس قوربون صدات تمامی آهنگ هاتو دارم و تمام آهنگ هات بامعنی و پشت سر هم خیلی قشنگ یاس دوسست دارم قوربونت امیدوارم روزی ببینمت و به نظر دیگران اهمیت نده بای
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1392/04/17
دختر خالم خیلی یاس رو دوست داره
تاجایی که روی کیک تولدش اسم یاس رو نوشته بود
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1392/04/18
khili khili doset daram....asheghetam.....mimiram barat.....ahang sabaz vatanetam khili dos daram
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1392/04/18
یاااااااااااااااااسم خیلی دوستتتتتتتتتتتتت دارممممممممم اهنگایی که میخونی فوق العادست خیلی تو زندگیم بهم کمک کرد و همینطور بهم امید داد خیلیییییییییییییییییییییییی دوست دارم داداشم.
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1392/04/18
یااااااسسسررر جان تو فوق العاده ای هوادارات همیشه پشتتنننننننن
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1392/04/18
نخندینامن تاحالاچن بارخودکشی کردم بخاطرش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
خخخخخ عقب افتاده
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1392/04/18
پسرشاه پریون بزرگترین عناوین والقاب باورکنین کمشه اصلا توپوست نمیگنجه توصیف یاسسسس عاشقشم
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1392/04/20
براشوخی اندکی شباهت هایم بایاس یاس خردادیه منم همینطور یاس سی ام دنیا اومده من سیزدهم اون 61یه من71ی ایناروگفتم واسه اینکه بدونین خیلی دوسش دارم موارد دیگه خیلی دوست داشتنیه منم همینطور ادعانداره منم همینطور صداش محشره منم منم ا ببخشید نه جدی صدام خوبه ......
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1392/04/20
ازچی بگم...بچه های پایین شهر...?اونقد یاسو دوست دارم که میخوام دلمو بادلش نخ سوزن بدوزن یعنی میشه!!!
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1392/04/21
انشا الله همیشه موفق باشه . من ک واقعا خودشو و کاراشو دوست دارم . ب قول یاس
: آدم همیشه تو محدودیتهاش ستاره میشه
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1392/04/21
az khoda mikham bara hamishe yas ronegao dare
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1392/04/22
سلام میخواستم بګم من عاشق یاسم وبراش ارزوی پیشرفت میکنم به طوری که من شبها بدون ګوش دادن اهنګهای یاس خوابم نمیګیره
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1392/04/23
سلام به همگی من یه دختر16سالم عاشق درس ورفتن به دانشگاه!!!!الان خیلی دغدغه دارم خیلی نگرانم نمیدونم با این وضع....به اهدافم می رسم یانه..!در ضمن ازاین عشقهای درپیت متنفرم دوست دارم یاس عزیز راجبه عشق های بی اساسی که آدم های هم سن وسال من درگیرشن بخونه!!!مرسی
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1392/04/26
واقعا نميدونم با چه كلمه اي ميتونم توصيفش كنم.خدايي يكه.حرف نداره‍‍َََُ
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1392/04/26
واقعا نميدونم با چه كلمه اي ميتونم توصيفش كنم.خدايي يكه.حرف نداره‍‍َََُ
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1392/04/26
به امید روزی که بدر رب ایران یاس عزیز مسیر رب ایران رو عوض کنه ما در ایران ربر زیاد داریم ولی...... هیچکدوم مثل یاس .هیچکس. حمید صفت.رب رو عزیز نمیدونند. بازم از یاس عزیز ممنونم که برای رب ارزش قاعل میشن به امید تغییر مصیر رب ایران.
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1392/04/28
az nazar man yas aval jahane man khodam az yeki behtarin tarafdasham cheshme harchi hasode kor
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
انشاالله کم به یاس ما بدی نکردن
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1392/04/28
چند روز پيش داشتم اهنگ ها ياس را گوش مي كردم.مامانم امد تو خونه كلي دعوام كرد .خجالت نمي كشي اهنگ رپ كوش مي كني. صداي اهنگ را زياد كردم تا مامانم هم گوش كنه انقدر خوشش امد .
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1392/04/28
من ارزومه اقای یاسر بختیاری یاس عزیزمو از نزدیک ببینم ای کاش میشد ببینمش خدایا انشاالاه ببینمش برات دعا میکنم دعای خیر مردم ایران همیشه بدرقه راهت باشه عاشقتم یاسر جان ای کاش یه روز ببینمت
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1392/04/29
خیلی عالی هستی من اهنگاتو دوست دارم عاشقتم زنده باشی خدا بشت بناهتون باشه هیچ از موسیقی دست نکشید
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1392/04/29
عاشقتم عالی عالی عالی
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1392/04/30
salam man ashegh yas hastam makhsoosan ahang darkam kon va man mijangam vs faryas
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1392/05/03
یاس فوق العاده ست آهنگاش به دلم میشینه یاسم مثه من خستست خسته.
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1392/05/04
سلام،آهنگای یاس محشره،تا بحال چنین آهنگایی رو ندیده بودم از وقتی که به آهنگای یاس گوش میکنم روحیه ای پیدا کردم که غیرقابل توصیفه،خیلی خیلی خیلی خیلی متشکرم از کار زیباتون،یکی از آرزوهام اینه که یاسو از نزدیک ببینم امیدوارم هرچه زودتر این آرزوم برآورده شه.
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1392/05/04
سلام،آهنگای یاس محشره،تا بحال چنین آهنگایی رو ندیده بودم از وقتی که به آهنگای یاس گوش میکنم روحیه ای پیدا کردم که غیرقابل توصیفه،خیلی خیلی خیلی خیلی متشکرم از کار زیباتون،یکی از آرزوهام اینه که یاسو از نزدیک ببینم امیدوارم هرچه زودتر این آرزوم برآورده شه.
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1392/05/04
سلام،آهنگای یاس محشره،تا بحال چنین آهنگایی رو ندیده بودم از وقتی که به آهنگای یاس گوش میکنم روحیه ای پیدا کردم که غیرقابل توصیفه،خیلی خیلی خیلی خیلی متشکرم از کار زیباتون،یکی از آرزوهام اینه که یاسو از نزدیک ببینم امیدوارم هرچه زودتر این آرزوم برآورده شه.
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1392/05/04
salam az inke esme shoma ro daram khosh halam . man o hamsaram sara ahangato kheyli dost darim . omidvarim hamishe sedatono beshnavim ... yaser va sara 22 va 20 sale az shiraz
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1392/05/05
من یه پسر 9 ساله دارم که خیلی دوست داره.عاشق آهنگاته مخصوصا آهنگ طلاق.چون من وپدرش ازهم جدا شدیم همش گوشش کنه و میخونش.خیلی پشیمونم که تو تصمیمم به خاطر اون تجدید نظر نکردم.ولی به قول آهنگ شما راهی دیگه نداشتم.
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1392/05/06
من عاشق ربپ هاي سياسيم و عاشق ياسو اهنگاي سياسيش.قربان شما دوستان كه با نظر من موافقين
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1392/05/06
من دوسه تا اهنگ یاسو خیلی دوست دارم اوناهم عبارتند از از چی بگم/ پیاده میشم / امید ایران/توس/ امید وارم باز اهنگ های خوب بیاد بای...
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1392/05/09
این روزهافقط منتظراهنگ جدیدتم خیلی دوست دارم یاس
21ساله ازدهدشت
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1392/05/09
یاس من واقعا عاشق آهنگ های شما هستم
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
من عاشق مردونگیشم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1392/05/10
باگوش دادن به اهنگای یاس تمام غمای دنیایادم میره خیلی جذاب میخونه
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1392/05/10
یاس عزیز من اهنگ رپ خیلی گوش دادم ولی اهنگای تو یه چیز دیگس من خالصانه دوست دارم و امید وارم در هر مرحله از زندگیت خوشحال باشی این ارزوی همه ی ما هواداران توا که روزی به کنسرت تو در ایران بیایم ب امید دیدار هر چه زودتره تو با اهنگای تو بزرگ شدم نادیا
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1392/05/10
واقعا خیلی قشنگ میخونه من چند تا از اهنگاشو حفظم امیدوارم که همیشه پیروز باشه
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
من هممممممممممممممممشونو ازبرم
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1392/05/15
اسم ساختمون یا مغازه کیا یاسه ؟ یکیش خودمم.اسم ساختمونمونو یاس گذاشتیم. نظر مثبت بزن
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1392/05/16
عاشقتم خیلی مردی دوست دارم رپری مثل شما بشم واقعا ارزوی قلبی منه ...
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1392/05/18
یاسر جون خییییییییییییییییییییییلی دوستون دارم
از وقتی که با آهنگ های شماآشنا شدم زندگی رو شناختم
من و همه دوستام عاشقتونیم
امید وارم همیشه سلامت باشید
فقط یاسسسسسسسسسسسس
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1392/05/19
من از پنچ سال پیش یاس گوش میدادم واقعا یاس سر همه رپراست اگر یاس با محسن چاوشی بخونه میترکونه موسیقی ایرانو واقعایاس حرفاش پر معنیه یاس هم خواننده مورد علاقش محسن چاوشیه وهر دوتاشون حرفشونو تو آهنگاشون می زنن.
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1392/05/20
یاسرجون امیدوارم همیشه توی هر آهنگی موفق باشی اینو بدون که نه تنها من بلکه نصف جهان پشتتیم . ما باید افتخار کنیم که همچین خواننده ای در وطن ما زندگی می کنه
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1392/05/21
اهنگهات خیلی قشنگه امیدوارم موفق باشی ویادت نره خیلی ها منتظر اهنگ بعدی ات هستن
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1392/05/21
فکرشوبکن یه روزیاس بارضایزدانی اهنگ دادن بیرون ....رویایی میشه
پاسخ ها
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
یاس صدایش تنهایی که بخوانه قشنگه
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
یاس یا باید تنها بخونه یا با امین تا بی نظیر باشه
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1392/05/24
شعراش خ خ خ قشنگه طرفدار که زیادداره احساسش که بی نظیره پیشرفتش که فوق العاده است پس دیگه ازچی بگم
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1392/05/24
من با یاس زندگی میکنم منطزر اهنگ جدید هستم
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1392/05/24
در یک کلام عشق است یااااس
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1392/05/25
دلم برای یاس میسوزه
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1392/05/25
اره منم یاس اره منم باز حالا که تو با منی دیگه بال و پرم بازه....
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1392/05/25
وای صدات فوق العادس اهنگه وقته رفتنتو خیلی دوس دارم چااااااااااکرم
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1392/05/25
سلام.من از اهنگ های یاس امید وانرژی میگیرم.اقا یاسر بدون همه بچه های اریایی باتو یک هدفو دارن ومیخان بشن رومی امروز.یاس به من هدف داد.منتظر اون روزم که حداقل 1 کار مشترک با هم داشته باشیم.خدا حفظت کنه یاس
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1392/05/27
من عاشق اهنگ های یاس هستم
پاسخ ها
فاطی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
عزیزم من عاشق خود یاسم
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1392/05/28
خدایامرسی که یاس روآفریدی


یاسرمن عاشق آهنگاتم
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1392/05/28
خدایامرسی که یاس روآفریدی


یاسرمن عاشق آهنگاتم
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1392/05/28
خدایامرسی که یاس روآفریدی
United States
16:32 - 1392/05/28
درود برشرفت یاس
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1392/05/28
یاس منم خیلی سختیا کشیدم خیلی تلاشا کردم اما نتونستم به جایی برسم برام دعا کن مامان ندارم بابا هم ندارم پیش عمم میمونم عاشقتم یاس جونم تمام اهنگ هاتو دارم
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1392/05/29
یاس اسمتو خالکوبی کردم رو دستم یاس وقتی به این فکر میکنم که تموم خاننده هابادخترا عکس میند ازندولی توباسرطانیایابا بی پدر ومادرها میکم تو مرد جهانی
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1392/05/29
من عاشق یاسم..! باورتون میشه یا نه???
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1392/05/30
یاس من واقعا عاشق آهنگ های شما هستم
Iran, Islamic Republic of
05:50 - 1392/05/31
نوكرتم ياس ,بعد على مرد خودتى
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1392/06/01
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم واقعا مردی اهنگاتم مثل خودت مردم را تحت تاثیر قرار می ده
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1392/06/01
ياااااس خيلي مردي واقعا همه اهنگ هايي كه ميخوني همگي معني دارن ....موفق باشي..چشم حسودتم كور بشه
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1392/06/04
به امید روزی که مجاز بشی
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1392/06/05
ياس واقعا خوب ميخوني دمت گرم فرياد
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1392/06/05
کاش یاس داداش من بود آخه خیلی دوسش دارم
کسی هست که یاس رو دوس نداشته باشه؟
Iran, Islamic Republic of
04:11 - 1392/06/06
تو هر دوره ای از زمان یه خواننده و شاعر کم پیدا میشه که همه دوستش داشته باشن.اما خوشبختانه تو دوره ما این اتفاق نادر افتاده واین خواننده وشاعر کسی نیست جز رومی یاس.
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1392/06/07
بهترین خواننده ای تاالآن دیدم (یاسربختیاری است)
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1392/06/07
دمت گرم
خیلی باهات حال میکنم.
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1392/06/08
سلام آهنگای یاس واقعا زیباسوشاید زندگیمون خیلی شبیه باشه بهم یاس عزیز.میشه آهنگش کرد
Iran, Islamic Republic of
05:50 - 1392/06/09
امیدوارم روزی برسه که بتونم آلبوم یاس روتوی ایراااان تهیه کنم.....آهنگاش واقعازیبا وکوبنده اس...........بی نظیرترین رپره واقعا........
درودبریاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1392/06/10
سلام به همه ی دوست داران شاه رپ ایران.یاس عزیزم نمیدونم نظرمومیخونی یانه ولی من عاشق صداقتت.شجاعتت.وطن پرستیت.ومهمترازهمه صدای بسیارزیبات هستم.ازاینکه دردای کشورومردم عزیزم روبی پروابیان میکنی ازت ممنونم.کاش خدابه منم این جرآت روبده.اولین باری که آهنگت روگوش کردم توی ماشین بودکه شوهربی ذوقم سی دی روازماشین پرت کردبیرون.بجان دخترم اونقدازش متنفرشدم که تایکماه باهاش قهربودم.البته الان ازاین کارانمیکنه.چون ازم میترسه...خخخخخخ.داداش گلم انشالله خداحفظت کنه وبه همه آرزوهات برسی.امیدوارم یه روزی که دیرهم نباشه یه کنسرت بزرگ توی کشورخودت برای مردم خودت برگزارکنی ومن قول میدم ازماه هاقبل بیام بازنبیل جا رزروکنم.خیلی دوستت دارم.عاشق آهنگ سربازوطن وازچی بگم هستم.به امیدموفقیت روزافزونت.دعای من
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1392/06/10
سلام مرسی دوستان.
واما یاس خیلی خیلی جونه یعنی همه میشناسنش همه طرفدارشن اخرشه هم صداش هم قیافش.مرسی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
ایووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووول
فاطمه 16ساله
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
هم اخلاقش
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1392/06/10
یاس عزیز افرین به این روحیه سرسختت واهنگ هاتم حرف دل مردم را میزنه خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییی دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1392/06/11
خ خ خ دوست دارم خیلی ماه میخونی
Iraq
11:11 - 1392/06/13
یاس خیلی دوست داشتنیه و شعر و آهنگهاش نیز
من طرفدار هیچکسی نیستم از اسطوره سازی متنفرم
کاش ما ایرانیها به جای کامنت گذاشتن در مورد اسطورمون یه کم به زندگی واقعیمون فک میکردیم و اون چیزی که امثال یاس در موردش میگن
و هر شب به یاد نکبت زندگی که رومون میباره نمیمردیم
عزیزان شما هم میتونین ستاره بشین مث یاس که بهمون روشنی میدن نه مث ستارگان دوزاری مث گلزار و... به امید اون روز که تو جامعه دردی دیگه نباشه
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1392/06/13
دیوونه واردوسش دارم اگه یه روزی توایران کنسرت بذاره اولین کسی که حظورپیدامیکنه منم ب امید یه روزدیدنش
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1392/06/13
دوست دارم ياس رو ببينم اميدوارم اون هم اينو بدونه. ههي