راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده های تلویزیون
۳۶۳۴۰۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۱
۱۷۸۶۵ 
فضای مجازی و صفحات شخصی چهره های معروف و سلبریتی های رسانه ای، چه ورزشکار و چه هنرمند و چه سیاستمدار، این روزها، هم محلی برای سوژه های اخلاقی و جوسازی ها شده و هم جایی برای ابراز احساسات مخاطبان و واکنش های مختلف به مسائل روز و رقابت برای نمک ریزی یا جلب توجه.
هفته نامه تماشاگران امروز - نرگس قوی زری: فضای مجازی و صفحات شخصی چهره های معروف و سلبریتی های رسانه ای، چه ورزشکار و چه هنرمند و چه سیاستمدار، این روزها، هم محلی برای سوژه های اخلاقی و جوسازی ها شده و هم جایی برای ابراز احساسات مخاطبان و واکنش های مختلف به مسائل روز و رقابت برای نمک ریزی یا جلب توجه.
 
در این بین ستاره های تلویزیونی بیشتر از بقیه چهره ها مورد توجه هستند. شاید برای همین است که پایگاه رسمی اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی تذکر داد: «بر اساس مصوبه اخیر شورای نظارت با عنایت به حضور کارمندان و هنرمندان متعهد و پاک سیرت در رسانه ملی، متاسفانه تعداد قلیلی از هنرمندان با حضور هنجارشکنانه خود در این شبکه ها و با انتشار تصاویر نامناسبی از خود، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت ننموده اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده اند.
 
از این رو و بر اساس این مصوبه سازمان صدا و سیما موظف شد تا با هنرمندانی که در این شبکه ها خلاف شئونات حاضر شده اند قطع همکاری نماید. شورای نظارت، استفاده و حضور در شبکه های اجتماعی را فرصت تعامل هر چه بهتر هنرمندان با مردم و مخاطبان دانسته و صرفا حضور نامناسب و انتشار تصاویری که باعث نادیده انگاشته شدن ارزش ها می شود را خلاف ضوابط و مقررات می داند.»

اما این روزها هر پست و عکس و مطلبی که از طرف این چهره ها به اشتراک گذاشته می شود، خودش تبدیل به خط خبری و جنجال تازه ای می شود. برای همین کنجکاوی کردیم تا ببینیم جایگاه ستاره های تلویزیون در اینستاگرام چگونه است.

بعد از دروغ سیزده!

رضا رشیدپور

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
حضور رشیدپور همیشه و در همه جا بسیار مورد توجه است و برای مخاطب مهم. او به خاطر هاردتاک هایش به عنوان مجری صریح و بی تعارف شناخته می شود و همین صراحت که باعث شده خیلی مسائل پشت پرده و خصوصی و جنجالی هنرمندان و رابطه های کاری شان برای مخاطب برملا شود، شنیدن حرف ها و مواضعش را برای خیلی ها جذاب کرده است. رشیدپور که عید امسال بعد از سال ها به تلویزیون بازگشت و به قول خودش توانست روی آنتن زنده بعد از سال ها به تماشاگران سلام کند، در دوازدهمین روز فروردین، شوخی اش با مخاطبان به بسته شدن صفحه پرمخاطبش در اینستاگرام منجر شد.

رشیدپور در برنامه زنده اش از مردم خواست تا عکس پروفایل حساب تلگرام خود را به پرچم ایران تغییر دهند تا تلگرام، حساب آنها را مسدود نکند اما خیلی زود مشخص شد که او قصد داشته تحت عنوان دروغ سیزده با تماشاگران و مخاطبانش شوخی کند.

در صفحه این مجری معروف بیشتر عکس های خودش همراه با بازیگران سینما و تلویزیون به اشتراک گذاشته می شود و پست هایش درباره فعالیت های حرفه ای اوست. یکی از آخرین پست هایش با عکس مسعود کیمیایی بسیار مورد توجه قرار گرفت که خبر از بازی او در فیلم جدید کیمیایی می داد.
 


رکورددار پاک کردن پست

آزاده نامداری

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
بیشتر عکس های خودش یا عکس هایی از طبیعت با شعرهای کوتاه را به اشتراک می گذارد. شاید او تنها کسی است که برای ارتباط با مردم و پاسخ به شایعات حوالی زندگی اش، از صفحه اینستاگرامش بیشترین بهره را می برد. در حین جنجال ها، حواشی زیادی در صفحه اش راه افتاد که باعث شد برای مدتی صفحه اش را تعطیل کند و از دنیای مجازی برود. با این که چند بار مجبور شد تمام پست هایش را پاک کند اما بعد از برقراری آرامش و خاموش شدن شعله های جنجال، دوباره سنجیده تر و در آرامش بیشتری به اینستاگرام بازگشت و دیگر کمتر از زندگی خصوصی و حتی اتفاقات کاری و حرفه ای خود می نویسد و مطلبی به اشتراک می گذارد. او همچنین رکورددار پاک کردن پست بعد از راه افتادن موج نظرات مختلف مخاطب در کامنت هایش است که البته در همین شش ماه اخیر، به حداقل رسیده است.
 


نوجوان پسند

 مژده لواسانی

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
پست های مناسبتی با عکس هایی از خودش، عکس با مهمانان برنامه ها در حال اجرای برنامه یا در پشت صحنه، دل نوشته هایی با عکس های تزئینی و عکس هایی با چهره های سینما و تلویزیون که با آنها رفاقت و صمیمیتی دارد. اینها محور بیشتر پست های این خانم مجری است که دختران نوجوان بیشتر فالوئرهایش را تشکیل می دهند. کمتر از فضای خصوصی و خانوادگی اش مطلبی به اشتراک می گذارد و صفحه اش بیشتر جایی است برای نشان دادن فضای دوستانه پشت دوربین در کارهایش.رک ترین چهره

مهراب قاسمخانی

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
در صفحه اش همه مدل مطلبی به اشتراک می گذارد و اغلب نوشته هایش بار طنز یا بُرندگی طنز را دارند. هم از خانواده و همسر و فرزندانش می نویسد، هم از کار و حواشی و پشت پرده ها و هم از دل مشغولی هایی مثل تماشای فوتبال، فیلم ها و سریال هایی که می بیند و دوست شان دارد، افتخارات ملی، نقدهای اجتماعی و خیلی مسائل متنوعی که با زبان شیرین و مواضع منطقی مخاطب خودش را پیدا کرده است.

قاسمخانی جزو کسانی است که همواره اشاره مستقیمی به کاربران و فالوئرهایی که ناسزاگو هستند و بی حرمتی می کنند داشته و بارها در نوشته هایش آنها را خطاب قرار داده و گفته که قضاوت دیگران چندان برایش مهم نیست. از پست هایش هم مشخص است که بیش از اینکه به فکر قضاوت و نظر دیگران باشد بیشتر سعی دارد خودش باشد و با همین کار سعی در فرهنگ سازی با روش های مختلف نقد دارد. او رک ترین چهره تلویزیونی اینستاگرام است که با کسی تعارف ندارد. واکنش های او به مسائل اجتماعی خیلی وقت ها خبرساز شده است.
 


غیرخصوصی ترین صفحه

احسان علیخانی

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
او که بارها گفته بود فعالیت در فضای مجازی را دوست ندارد، بعد از اینکه صفحات زیاد جعلی به نامش ساخته شد، سرانجام سال گذشته و در آستانه پخش ماه عسل فعالیت در اینستاگرام را آغاز کرد. علیخانی در این صفحه زیاد فعال نیست و فقط در مدت پخش برنامه پست هایی درباره برنامه و یا عکس هایی از پشت صحنه و حضور مهمانان ماه عسل به اشتراک می گذارد. بعد از ماه رمضان و توقف پخش ماه عسل هم، باز فعالیتش بسیار کم می شود. از 156 پستی که به اشتراک گذاشته نزدیک به 100 پست آن مربوط به ماه عسل و برنامه سه ستاره است.
 


جایی برای ابراز احساسات

المیرا شریفی مقدم

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
بین اخبارگوها یکی از محبوب ترین چهره هاست. زندگی مشترکش با داود عابدی که گزارشگر شبکه خبر است در این محبوبیت بی اثر نیست. پست هایش از گوشه های شاد زندگی و عکس هایی با فرزندانش باعث شده چهره رسمی و شخصیت خشک اخبارگوها شکسته شود، فالوئرهایش با ابعاد دیگری از زندگی او آشنا شوند و اخبارگوی همیشه اتو کشیده و رسمی شبکه خبر را در لحظه های دیگر زندگی ببینند. از آشپزی و خانه داری تا سفر و  بچه داری.

علاوه بر پست ها و عکس های خصوصی اخبار مهم را هم در صفحه اش منعکس می کند و اینجا برخلاف تلویزیون می تواند احساساتش را هم در این اخبار دخیل کند. در ماجرای منا و کشته شدن زائران ایرانی صفحه او با بیشترین رجوع مواجه شد. اخبار را لحظه به لحظه منتشر می کرد و پاسخگوی خانواده هایی بود که دنبال اسم عزیزان شان در لیست های منتشر شده می گشتند.در حاشیه من!

داریوش فرضیایی

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
صفحه عموپورنگ دقیقا همان تصویری است که از او انتظار داریم. صفحه ای پر از عکس های رنگی رنگی و شاد از خودش با متن های شاد و طنز و امیدوارانه. عکس هایی هم با امیرمحمد و کودکان دارد و عکس هایی از مادرش. یکی دو سال پیش بود که عکس سلفی او با پیکر بی جان پدرش حسابی خبرساز شد و واکنش های زیادی همره داشت. او در این سه سال فعالیت مستمر در اینستاگرام جزو کسانی است که بیشترین پست را دارند.
 


رکورددار بیشترین طرفدار تلویزیونی

رامبد جوان

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
بیشتر پست های جوان مربوط به خندوانه و مهمانان آن است. گاهی برای برنامه اطلاع رسانی می کند و گاهی تبلیغ مهمانان. پست های شخصی و غیرمرتبط با فضای حرفه ای ندارد. در مناسبت های مختلف و اتفاقات ملی اظهارنظرهای کوتاهی می کند و برای حفظ محیط زیست هم پست هایی می گذارد. جوان، بین مجریان و چهره های تلویزیونی بیشترین فالوئر را دارد.
 


روشنفکرانه آرام

منصور ضابطیان

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
بیشترین تنوع و جذابیت در بین صفحات چهره های تلویزیونی را صفحه ضابطیان دارد. از پست های روزمرگی گاه و بیگاه تا پست های مربوط به برنامه سازی ها و شب بیداری های کاری و تلخی و شیرینی های عکس با مهمانان برنامه هایش و عکس های رنگارنگ از سفرها و تجربه هایش در سفر، همه اینها باعث شده صفحه ای جذاب برای فالوئرهایش داشته باشد.
 


کم پست و کم فالوئر

علی ضیا

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
در نگاه اول شاید 215 پست برای سه سال فعالیت در اینستاگرام خیلی کم به نظر برسد اما اصل ماجرا این است که علی ضیا به جز این صفحه عمومی یک صفحه خصوصی هم دارد که در آن صفحه بیشتر فعال است. بنابراین وقت کمتری برای صفحه عمومی اش می گذارد. حضور او در حادثه منا در همان زمان باعث شد تعداد بازدید از صفحه اش برای گرفتن اطلاع از سلامتی اش زیاد شود و در نهایت با اشتراک گذاشتن عکسی از خودش به شایعات پایان دهد.
 


من خاص هستم!

کامران نجف زاده

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
به طور حتم بازدید از پست های اولین خبرنگاری که مردم نرم خبر را با گزارش های او شناختند بسیار جذاب است. اگر خبرنگار اخراجی از فرانسه و اعزامی به سازمان ملل هم باشد که دیگر چه بهتر. با این همه به نظر می رسد کم بودن فعالیتش در این صفحه باعث شده تعداد فالوئرهایش آنقدرها چشمگیر نباشد.
 


محبوب قلب ها

امیرعلی نبویان

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
نبویان هم با آنکه فعالیت زیادی در صفحه اش ندارد اما عید امسال و در مسابقه لباهنگ بیشترین بهره را از فضای مجازی برای تبلیغ خودش برد. او یکی از چهره های محبوب تلویزیونی است که انتشار خبر ازدواجش در همین صفحه شخصی واکنش های عجیب و متنوعی در پی داشت. او در صفحه اش خیلی موقر پاسخ کامنت ها را می دهد و ارتباط دو طرفه خوبی با فالوئرهایش دارد.
 


دهه شصتی و تیریه تیییییر

نیلوفر امینی فر

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
صفحه این مجری جوان اما قدیمی که بیشتر فعالیتش به برنامه های خانواده و اجراهای بیرون از سازمان محدود شده است، بیشتر آدم را یاد نشریه های زرد با سوژه های زرد می اندازد. از همان آغاز صفحه و معرفی خودش می شود فهمید وارد چه فضایی شده ایم. دهه شصتی و تیریه تییییر؛ این جمله ای است که در معرفی خودش نوشته. مطالب سطحی، شعرها و متن های فاقد ارزش ادبی همراه با عکس ها و نوشته هایی که نویسنده و مجری به قول خودش اهل دل، آنها را به اشتراک گذاشته در این صفحه دیده می شود.
 


در تعقیب علی ضیا

پیمان طالبی

 
راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
هم خودش کم کم در شبکه سه جای علی ضیا را گرفته و هم در اینستاگرام چیزی نمانده تعداد فالوئرهایش به علی ضیا برسد. او بیش از یک سال است که مداوم روی آنتن است. بعد از سال ها اجرای برنامه های رادیویی توانسته حالا جایگاه بهتری پیش مخاطب تلویزیون پیدا کند.
 


پیشکسوت ترین

احسان کرمی
 
 
 راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
 یکی از معدود کسانی که استفاده درستی از این فضا دارد همین احسان کرمی است. او به موقع از فضای حرفه ای اش پست می گذارد، مطالب طولانی ندارد و بیشتر به عکس اکتفا می کند. به نظر می رسد با چهار سال سابقه، قدیمی ترین چهره تلویزیونی اینستاگرام باشد.رکورددار بیشترین پست

سیاوش صفاریان پور


راحت ها، خاص ها و عصا قورت داده ها
 
این مجری تلویزیونی با پست های شب نوشت و قبل نوشتی که تقریبا مدام و بی وقفه می گذارد، رکورد بیشترین تعداد پست را بین سلبریتی های تلویزیونی دارد. فضای بیشتر پست ها آرام و با عکس های زیبا است. این صفحه فالوئرهای خاص خودش را دارد.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1395/05/22
چقد خنده دار علی ضیا کم فالوور خب عزیزم علی ضیا از مهر پارسال یه برنامه روتین نداشته تازه الان 405 هزار فالوور داره رو آنتن بودن رو افزایش فالوور تاثیر داره اون وقت پیمان طالبی با 18 هزار فالوور در تعقیب علی ضیا ست؟
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/05/22
اونی که وقت میذاره اینارو میبینه کیه
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1395/05/22
سلام.عمو پورنگ آن خبر را تکذیب کرد که با جسد پدرش سلفی گرفته بلکه موقع عکس هنوز پدرش زنده بود.
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1395/05/22
از همه دل پاک تر و بی آلایش تر عمو پو رنگ است.
Germany
22:13 - 1395/05/22
از نجف زاده به معنای واقعی کلمه متنفرم.کسی که با تخریب افراد مختلف بخواد خودشو بالا بکشه غیر قابل تحمله.
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1395/05/23
در مورد نظرتون راجع به خانم امینی فر باید بگم که خیلی از سلبریتی ها مخصوصا خانوم ها کارشون گذاشتن شعر ها و متن های فاقد ارزش ادبیه.تنها ایشون نیستن.
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1395/05/23
سپاس بابت این بخش لطف کردید
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1395/05/23
ادم باید چه بیکار باشه بره پستهای اینا روبخونه ..واقعاکه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج