10 راز در مورد زبان بدن آدم‌های موفق
۳۶۴۷۴۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۵
۳۱۵۰۹
گاهی اوقات حرکات شما از آن‌چه می‌گویید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. نگاهی به این ده روش برای استفاده از زبان بدن به منظور کسب برتری بیندازید.
وب‌سایت پنجره خلاقیت: گاهی اوقات حرکات شما از آن‌چه می‌گویید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. نگاهی به این ده روش برای استفاده از زبان بدن به منظور کسب برتری بیندازید. شما بدن‌تان را کنترل می‌کنید، اما بدن‌تان نیز شما را کنترل می‌کند. ژست‌های ساده هر کدام تاثیر شگرفی بر نحوه تفکر، احساس یا عملکرد شما دارند. اما این موضوع بدان معنا نیست که شما برای سود بردن از زبان بدن باید ورزشکار یا بندباز باشید. شما کماکان می‌توانید خودتان باشید.
 
 10 راز در مورد زبان بدن آدم‌های موفق

فقط با این تفاوت که الان می‌توانید خود بهتری از خود بسازید.در این‌جا ده روش خوب را به شما معرفی می‌کنیم:

۱-  دراز بکشید، خلاق‌تر باشید.

بر اساس گفته دکتر دارن لیپنیکی، استاد دانشگاه ملی استرالیا، درازکشیدن می‌تواند به خلاقیت بیشتر منجر شود.او میگوید: «ممکن است خلاقانه‌ترین افکار زمانی به ذهن ما برسد که به پشت دراز کشیده‌ایم. یکی از دلایل این موضوع این می‌تواند باشد که ماده شیمیایی نورآدرنالین در زمانی که ایستاده‌ایم بیشتر آزاد میشود و این ماده مانع توانایی ما در تفکر خلاقانه است.» اکنون شما بهانه بسیار خوبی برای درازکشیدن و تفکر دارید.

۲- دستان‌تان را به سینه بزنید، مصمم‌تر باشید.

به اندازه کافی عجیب است که دست به سینه بودن باعث می‌شود که شما مدت بیشتری را برای یک مساله غیرقابل حل اختصاص دهید و عملکرد بهتری در زمینه مسائل قابل حل داشته باشید. این موضوع واقعا جالب است؛ چون مقاومت، همان ویژگی‌ست که بیشتر کارآفرینان موفق به شدت به آن احتیاج دارند.هر وقت که احساس گرفتاری کردید، دستان‌تان را به سینه بزنید. و سپس به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

۳- مانند سوپرمن بایستید، اعتماد به نفس به دست آورید.

با توجه به گفته امی کادی، استاد دانشگاه هاروارد، دو دقیقه ایستادن در موضع قدرت –صاف ایستادن، دستان را به سمت آسمان گرفتن و یا مانند سوپرمن دست به کمر ایستادن- سطح اعتماد به نفس را به طور ویژه‌ای افزایش می‌دهد.این کار را قبل از ورود به جایی که می‌دانید در آن احساس اضطراب، ناامنی و ترس خواهید داشت، انجام دهید (فقط مطمئن شوید که کسی شما را نمی‌بیند.)من همیشه این کار را پیش از هر مصاحبه‌ای انجام می‌دهم؛ چون واقعا کارساز است.

۴- عضلات‌تان را سفت کنید، عزم راسخ به دست آورید

می‌دانید که چطور قبل از تزریق آمپول خودتان را سفت می‌کنید. این روش بدن شما برای کمترکردن درد است.فشردن عضلات همچنین به شما کمک می‌کند تا در هنگام شنیدن جواب منفی متمرکز‌تر شوید. این کار حتی می‌تواند توانایی شما در مقاومت در برابر خوردن غذاهای وسوسه‌کننده را نیز افزایش دهد. (به نظر می‌رسد که ما در طول روز همیشه باید به فشردن عضلات مشغول باشیم)

۵- لبخند بزنید، استرس را کاهش دهید

اخم‌کردن، شکلک‌درآوردن و دیگر نشانه‌های ظاهری منفی به مغز فرمان می‌دهند که هرکاری که مشغول انجام آن هستید دشوار است. بنابراین بدن شما با آزاد کردن کورتیزول واکنش نشان می‌دهد که باعث افزایش استرس شما می‌شود.استرس موجب استرس بیشتر می‌شود… موجب استرس بیشتر میشود…. و در زمان کوتاهی تبدیل به کوهی از آتش می‌شوید.

راه حل این‌جاست: خودتان را مجبور کنید که لبخند بزنید. حتی اگر هیچ چیز در آن شرایط تغییر نکند باز هم شما استرس کمتری خواهید داشت.

و پاداش‌تان در این است: زمانی که لبخند بزنید، دیگر مردم نیز استرس کمتری را احساس خواهند کرد که البته باعث کاهش سطح استرس شما می‌شود. بنابراین هر دو استرس را با یک لبخند از بین ببرید.

(به هرحال، لبخندزدن، ورزش‌کردن را نیز آسان‌تر می‌کند. به عنوان مثال شما دارید با وزنه‌های سنگین کار می‌کنید، به صورت طبیعی صورت‌تان را در هم می‌کشید. اما اگر خودتان را مجبور کنید که لبخند بزنید، می‌بینید که می‌توانید یک یا دو وزنه بیشتر بزنید. این کار را انجام دهید اما خود را برای نگاه‌های عجیب افراد حاضر در باشگاه آماده کنید!)

۶- به آرامی تعظیم کنید، خودتان را در آسایش قرار دهید

خم‌کردن آرام سرتان به سمت جلو در هنگام ملاقات با دیگران تفاوت و فروتنی را به رخ می‌کشد و به از بین‌بردن هرگونه تفاوت جایگاه پیش فرض کمک می‌کند.دفعه بعدی که شخصی را ملاقات کردید، به آرامی سرتان را به جلو خم کنید، لبخند بزنید، ارتباط چشمی برقرار کنید و نشان دهید که آن ملاقات موجب افتخار شما شده است.

همه ما افرادی را که دوست‌مان دارند، دوست داریم، بنابراین اگر من به شما نشان دهم که واقعا دوست‌تان دارم، به سرعت شروع به دوست‌داشتن من می‌کنید و نشان می‌دهید که مرا دوست دارید… و این موضوع به من کمک می‌کند تا اعصابم را آرام کنم و سعی کنم خودم باشم.

۷- از دیگران تقلید کنید، احساسات‌شان را درک کنید

به نظر عجیب می‌رسد اما تحقیقات نشان داده است که تقلید از اظهارات غیرکلامی دیگران می‌تواند به شما کمک کند تا احساساتی را که تجربه می‌کنند، درک کنید.از آن‌جایی که ما احساسات‌مان را به صورت غیرکلامی نشان می‌دهیم، تقلید از آن نشانه‌ها به دلیل یک «مکانیسم بازخورد تو بر» بر احساسات خودمان تاثیر می‌گذارد.

به طور خلاصه: از احساساتم تقلید کن تا بهتر درک کنی که چه احساسی دارم؛ یعنی بهتر می‌توانی به من کمک کنی تا از پس آن احساسات برآیم. علاوه بر این، تقلید از حالات صورت (کاری که معمولا آن را بدون فکر انجام می‌دهیم) به دیگران این حس را می‌دهد که انگار آن تعامل مثبت بوده است.

۸- در یک زاویه بایستید، دعوا را کاهش دهید

زمانی که تنش‌ها در اوج خود قرار دارند، ایستادن روبروی یکدیگر احساس مقابله به مثل می‌دهد.اگر چیزی که می‌خواهید بگویید ممکن است طرف دیگر را به چالش بکشد، به آرامی از جا برخیزید و در یک گوشه بایستید یا بنشینید و اگر با شما مقابله شد، عقب‌نشینی نکنید.تنها به آن گوشه تغییر مکان بدهید. شما به طور مشخصصی هرگونه مقابله پیش‌فرض را کاهش دهید و ممکن است مکالمه را کمتر خصمانه نشان دهید.

۹- از دستان‌تان استفاده کنید، حافظه را بهبود ببخشید

تحقیقات نشان داده است که به صحبت واداشتن کودکان حین یادگیری تاثیری بر افزایش یادگیری ندارد؛ بلکه به حرکت واداشتن آن‌ها کمک میکند تا اطلاعاتی را که کسب می‌کنند، در ذهن خود نگه دارند.اگر این موضوع برای کودکان اثبات شده، در مورد ما نیز صدق می‌کند. طبق گفته یک پژوهشگر «ادا در آوردن، نقش سببی در یادگیری دارد، شاید به دلیل این که راه جایگزین و مجسمی به یادگیرندگان می‌دهد تا ایده‌های جدید را ارائه دهند.»از نظر من شیوه خوبی‌ست.

۱۰- آدامس بجوید، هشیار‌تر باشید و در حالت بهتری قرار داشته باشید

درست است، شاید آدامس جویدن کاری حرفه‌ای به نظر نرسد. با این حال تعدادی از مطالعه‌ها نشان می‌دهد که جویدن آدامس می‌تواند به هشیاری بیشتر شما بینجامد.و زمان واکنش نشان‌دادن شما را ارتقا دهد.و توجه انتخابی و پایدارتان را بهبود بخشد.و مزاج‌تان را بهبود دهد.

یک راه حل: دفعه بعدی که خواستید مساله دشواری را حل کنید، دراز بکشید، دستانتان را به سینه بزنید و یک آدامس بجوید. شاید، تنها شاید، این ترکیب برنده‌ای باشد که برای رسیدن به موفقیت بعدی‌تان نیاز دارید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج