واکنش ایران به بیانیه اتحادیه عرب و اروپا
۳۶۵۲۲
۰۱ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۳
۳۲۹۵
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه اخیر نشست مشترک وزیران خارجه اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا در قاهره را حاوی مطالبی مغرضانه و نادرست نسبت به جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه اخیر نشست مشترک وزیران خارجه اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا در قاهره را حاوی مطالبی مغرضانه و نادرست نسبت به جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

رامین مهمان‌پرست گفت: تعلق جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به سرزمین جمهوری اسلامی ایران امری بدیهی وغیرقابل مناقشه است و اظهارنظرهای مغرضانه و ناآگاهانه تاثیری در واقعیت‌های موجود ندارد.

او افزود: طرح این‌گونه ادعاهای واهی در کنار دامن زدن به شایعات مربوط به تهدید تنگه هرمز که در شرایط کنونی منطقه با اهدافی خاص صورت می‌گیرد، درتضاد با منافع ملت‌های منطقه و اقتصاد جهانی است زیرا همگان به خوبی می‌دانند که تفرقه‌افکنی و دخالت‌های نابه‌جای قدرت‌های خارجی، نظامی‌گرایی و به راه‌انداختن مسابقه تسلیحاتی، مهم‌ترین دلایل ناامنی و تهدید اصلی برای امنیت و ثبات منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز نگرانی نسبت به برنامه صلح‌آمیز هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران را بی‌مورد و نابه‌جا دانست و افزود: فعالیت‌های هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف و مسالمت‌آمیز و درچارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود و این‌گونه فضاسازی‌های منفی و ایجاد ابهام در افکار عمومی جهانی که با هدف اعمال فشار سیاسی و تاثیرگذاری بر روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 صورت می‌گیرد، قادر نخواهد بود ملت ایران را به دست کشیدن از حقوق مسلم خود مجبور کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج