گفتگو با «شایسته ایرانی» بازیگر نقش تراجنسی
۳۶۵۹۵
۰۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۸
۵۳۸۱۴
«شایسته ایرانی» را شاید خیلی‌ها با «آفساید» جعفر پناهی بشناسند؛ اما او در کارهای دیگری هم بازی کرده است و با اینکه بازی‌اش نشان از استعداد او دارد، هرگز آن‌طور که باید و شاید دیده نشده است.
پایگاه خبری قانون: «شایسته ایرانی» را شاید خیلی‌ها با «آفساید» جعفر پناهی بشناسند؛ اما او در کارهای دیگری هم بازی کرده است و با اینکه بازی‌اش نشان از استعداد او دارد، هرگز آن‌طور که باید و شاید دیده نشده است.

 البته در این امر، گزیده‌کاری‌اش هم مزید بر علت است. حالا «آینه‌های روبرو» با بازی او روی پرده‌ سینماهاست و او باز هم استعدادش را به رخ می‌کشد. «آینه‌های روبرو» شانس خوبی برای دیده شدن بازیگری است که به خوبی از پس نقشی سخت برآمده است؛ نقشی که برای اولین‌بار در سینمای ایران به تصویر کشیده می‌شود.

 به بهانه‌ آینه‌های روبرو و بازی خوب و روانش پیشنهاد کردم گپ کوتاهی بزنیم و او با تمام مشغله‌های این روزهایش، صمیمانه پذیرفت؛ صمیمیتی دوست‌داشتنی که انگار فقط متعلق به «آدینه» نیست بلکه از آن خود اوست.
تو بازیگر مستعدی هستی، اما هیچ‌گاه آن‌طور که باید و شاید دیده نشدی. فکر می‌کنی با توجه به اکران محدود و سوژه‌ خاص آینه‌های روبرو، این فیلم فرصت خوبی باشد برای نشان دادن استعدادت در بازیگری؟

ایفای نقش آدینه برای من ریسک بالایی داشت؛ اما در عین حال با توجه به سختی و متفاوت بودن نقش، این امکان را یافتم تا توانایی‌هایم را محک بزنم. در ایفای نقش هم تلاشم را کردم تا جایی که در توانم بود به نقش نزدیک بشوم و واکنش‌هایی هم که تا به حال از طرف مخاطبان داشته‌ام، عموما مثبت بوده است. نمی‌دانم ظاهر شدنم در این نقش چقدر در آینده کاری‌ام مؤثر خواهد بود؛ اما به هر حال، لذت بازی آن با همه سختی‌هایی که داشت آنقدر زیاد بود که من را متقاعد کند که ارزش ریسک دارد.

  آینه‌های روبرو هم مثل آفساید فیلمی خاص و متفاوت است، می‌خواهی همین روند را در سینما ادامه بدهی؟ فکر نمی‌کنی با این انتخاب‌ها و تعداد محدود این نوع فیلم‌ها هیچ‌گاه فرصتش را نداشته باشی خودت را در ذهن‌ها ثبت کنی؟

من روند خاصی را پیش نگرفته‌ام و هر دو نقش در دو فیلم آفساید و آینه‌های روبرو نقش‌های خوبی بودند که به من پیشنهاد شدند. اینکه من در این دو نقش بازی کردم، معنی‌اش این نیست که فقط علاقه‌مند به بازی در نقش خاصی هستم. اتفاقا مثل خیلی از بازیگرهای دیگر، دوست دارم نقش‌های متفاوتی را تجربه کنم که به من سنجیدن توانایی بازیگری ام را در ابعاد مختلف بدهد. به هر حال فکر می‌کنم هر دو نقشی که من در این دو فیلم داشتم، به نوعی در ذهن‌ها ثبت شده است و امیدوارم که در آینده موقعیت تجربه نقش‌هایی کاملا متفاوت از این دو نقش را هم داشته باشم.

  برسیم به آدینه، چه شد که برای این نقش سراغ تو آمدند؟ و چه شد که پذیرفتی؟


البته جواب کامل این سوال را خانم آذربایجانی، کارگردان فیلم می‌توانند به شما بدهند؛ اما تا جایی که می‌دانم، من اتفاقا به خاطر نقشی که در آفساید بازی کرده بودم، انتخاب اول ایشان نبودم. دلیل آن هم این بود که ایشان نگران بودند که من به دلیل شباهت‌های ظاهریِ دو نقش، به اشتباه، بازی‌ای را که در آفساید ارائه کردم برای آدینه تکرار کنم و این اتفاقی بود که اگر می‌افتاد، بسیار به نقش لطمه می‌زد؛ چون آدینه بازی‌ای می‌طلبید که می‌بایست تماشاگر را در مورد جنسیت خود بازیگر هم دچار تردید می‌کرد و با نقش دختری که عامدانه ادای پسرها را در می‌آورد، به شکل ظریف و بسیار حساسی تفاوت داشت. همین تفاوت هم در ابتدا دلیل اصلی من برای پذیرفتن بازی در این نقش بود. البته در عین حال آنقدر موضوع و فیلمنامه را دوست داشتم و از همان ابتدا احساس خوبی هم به کار و هم به عوامل حرفه‌ای کار پیدا کرده بودم که دلم می‌خواست این همکاری را تجربه کنم.برای انتخاب این نقش برایت اهمیت نداشت که کارگردان تجربه‌ اول خود را از سر می‌گذراند و ممکن است موفق نشود؟ علاوه بر این، به این فکر نکردی که فیلم به سبب سوژه ملتهبش ممکن است هرگز اکران نشود و زحماتت هم دیده نشود؟

من هیچ شناخت قبلی نسبت به کارگردان نداشتم و فقط می‌دانستم که ایشان چندین کار کوتاه، اما موفق داشته‌اند و تحصیلات آکادمیک خود را علاوه بر ایران در آمریکا نیز گذرانده‌اند. کنجکاو بودم که به عنوان کارگردان کار اول با کارشان بیشتر آشنا شوم و به هر حال فیلمنامه ایشان را که با خانم طائرپور به طور مشترک نوشته بودند، هم بسیار دوست داشتم. از همان زمان پیش‌تولید و بعد هم تولید فیلم متوجه شدم که خانم آذربایجانی به شدت در کارشان مستعد و مسلط هستند و لحظه به لحظه بازی من را هدایت کردند. در مورد سوژه فیلم، بله؛ نگران بودم که آینه‌های روبرو اکران نشود ولی ترجیح دادم که فقط به لذت تجربه بازی در نقش آدینه فکر کنم.
 
در جایی خواندم برای نزدیک شدن به نقش با افراد تراجنسی (ترنس‌سکشوآل) صحبت کردی و ازشان خواستی برایت از خاطراتشان تعریف کنند؛ قبول دارم که این کار حتما مؤثر است، اما حرف زدن، کنش‌ها، نوع راه رفتن که خیلی هم طبیعی در آمده (مخصوصا در آن لحظه‌ای که با لباس عروس به سمت ماشین رعنا می‌دوی)، صرفا تأثیر شنیدن خاطرات نبوده. چطور توانستی آدینه را برای مخاطب باورپذیر خلق کنی؟

تا قبل از بازی در این فیلم، من هم مثل بقیه از کنار چنین افرادی عبور می‌کردم و خیلی به آن‌ها نزدیک نمی‌شدم. رسیدن به این نقش کار بسیار سختی بود؛ اما با تحلیل خود فیلمنامه، مشورت با کارگردان و ملاقات و گفت‌وگو با دو-سه نفر از آدم‌هایی که خودشان تراجنسی هستند، سعی کردم به نقش نزدیک بشوم. می‌دانستم از خودم باید بسیار فاصله بگیرم و چنین تصور کنم که انگار پسربچه‌ای درون من وجود دارد و او رفتار و حرف زدن‌های مرا هدایت می‌کند. هدایت و راهنمایی‌های کارگردان نیز بسیار کمکم کرد که هم به درک درستی از شخصیت برسم و هم بتوانم تداوم حس‌هایم را به درستی حفظ کنم.  آدینه، تراجنسی است و تراجنسی بودن تفاوت دارد با دوجنسیتی بودن.در این باره کمی توضیح می‌دهی؟

بله همین‌طور است. افراد تراجنسی از نظر جسمی یا کاملا زن‌اند یا کاملا مرد. آن‌ها جسمشان با روحشان در تضاد است؛ از نظر روحی جسم خود را نمی‌پذیرند. اما افراد دوجنسیتی اختلال ژنتیکی دارند؛ یعنی آن‌ها از لحاظ جسمی هم زن‌اند و هم مرد.

  برای اینکه وجه تمایز این دو مشخص شود، تو و نگار آذربایجانی فکری کرده بودید؟

آدینه، تراجنسی است و برای درست به تصویر کشیدن او لازم بود که فقط به بررسی تراجنسی‌ها بپردازیم و در این زمینه به آگاهی برسیم. شاید ویژگی ظاهری با هم داشته باشند، اما موضوع فیلم فقط به تصویر کشیدن فرد تراجنسی‌ای بود که قصد تغییر جنسیت دارد.

  همیشه داشتن هم‌بازی خوب به بازی بازیگر کمک می‌کند. غزل شاکری چقدر در موفقیت تو تأثیر داشت؟

این خیلی مهم است که بازیگر مقابلت چه کسی و ارتباطش با تو به چه شکلی باشد. من و غزل از همان ابتدا به ارتباط خوبی رسیدیم و در طول کار، بده بستان خوبی داشتیم. به نظرم او بهترین انتخاب برای نقش رعنا بود.
انتشار یافته: 49
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1391/09/02
من فیلم را دیده ام یکی از بهترین فیلم های چند سال اخیر ایران است و شایسته ایرانی بسیار خوب از پس این نقش دشوار برآمده
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1391/09/11
من خودم یک ترنس هستم و فیلم رو دیدم این موضوع عالی به تصویر کشیده شده بود
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1391/09/28
فیلم رو دیشب تو سینما سپیده دیدم. فیلم خیلی خوبی بود. بازی ها هم عالی. به شدت تحت تاثیر یازی خانم ایرانی قرار گرفتم. امیدوارم به حقشون تو سینما برسن.
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1393/02/19
خیلی وقت بود دنبال این فیلم بودم هنوز فکر می کنم خوابم هیچی نمیتونم بگم شایسته ایرانی خیلی دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1393/02/21
به نظر من شایسته ایرانی بهترین بازیگر زن است. و خیلی ازش خوشم میاد چون عالی بازی می کردو واقعا طبیعی بود .من. که ولیهنوزم تو کف بازی کردنشماااااااااا
Netherlands
01:28 - 1393/02/22
یکی از بهترین فیلم های این سال های اخیر، واقعا با بازی زیبا و عالی شایسته ایرانی، خیلی با فیلم گریه کردم واقعا تاثیر گذار بود خسته نباشید و دست مریزاد به همه دست اندر کاران این فیلم
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1393/02/22
منم یه ترنس هستم ولی هیچکس نمیخواس منوتوخونواده درک کنه..وقتی رفتیم سینماواسه تماشانزاشتم کسی موضوعش روبفهمه..باکماله تعجب دیدم ک هیچ کدوم ازاعضای خانوادم حین تماشاسالن روترک نکردن..اوناتحت تاثیرقرارگرفتن وشایدکمی منودرک کردن..واقعاممنون..
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1393/02/23
من امروز این فیلم رو دیدم.خیلی فیلم قشنگی بود من بازی شایسته ایرانی رو خیلی دوست دارم واقعا با استعداده.هم فیلم آفساید هم آینه های رو به رو اینو ثابت کرد.دوسش دارم
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1393/02/25
فیلمی جالب بود از تمام عوامل فیلم تشکر میکنم
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1393/02/28
واقعا هم شما هم خانم شاكري عالي بازي كردين،در مورد ترديد در مورد ترنس بودن خود بازيگر كاملا يه هدفتون رسيديد.
مؤفق باشيد 
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1393/02/28
فقط میتونم بگم همه چیه فیلم عالی بود خدا اجرتون بده که به جای پرداختن به موضوعات الکی به مشگلات جامه می پردازید...
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1393/03/01
من ایشون رو نمیشناختم و وقتی این فیلمرو دیدم فک کردم ک ایشون واقعن ترنس هستن! فقط میتونم بگم ک عااااااالی بود! هم بازی ایشون هم موضوعه فیلم.
Australia
14:23 - 1393/03/05
فقط میتونم از ته قلبم بگم عالی بود چند سالی بود که فیلم به این جالبی ندیده بودم از کارگردان فیلم و تمامی بازیگران به خصوص شایسته ایرانی ممنونم
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1393/03/07
فیلم بسیار جالبی بود خانم شایسته ایرانی فوق العاده بازی کرده بودن
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1393/03/11
از بحث فیلم که بگذریم که من عاااااااااااااشقش شدم فکر کنم دفعه ی 15 هستش که میبینم....عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااشق خانم شایسته ایرانی شدم...♥♥♥♥♥♥هرچی بگم ازشون کمــــــــــه...^_^
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1393/04/09
اگه اسم شناسنامموبخواین باس بگم ملیکام ولی چن سالی میشه ک آرمان صدام میکنن!فک نمیکردم بالاخره یکی جرات کنه درباره ماهم فیلمی درست کنه!تمام حالتای شخصیت ادی مثل خودم بودواقعاطبیعی بازی کردن!فقط فرقش اینه ک اون پول عملشوداشت...هی روزگار...دمتون گرم آقا
پاسخ ها
تبسم
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
ب نظرم شما از ی مرد هم مرد ترید جدی میگم :) امیدوارم خیلی زود حل شه ...
زری
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
امیدوارم مشکلت حل شه ارمان جان .من خیلی خوب درک میکنم ..از این ادما دورم خیلی زیادن ..دوست صمیمیم..میدونم که خلی سخته هم برا خودشون هم افراد نزدیکشون
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1393/04/25
امروز برای سومین بار دیدمش...
خیییییلی دوسش دارم! دیدن چنین فیلمایی باعث میشه که بیشتر این افرادو درک کنیم. موضوع خاص و نویی داشت! خداروشکر اکران شد...!
بازی شایسته عاااااالی بود....
فک میکردم خودشم ترنسه!
واااای من که عاشقش شدم!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1393/06/27
شایسته حرف نداره...با اینکه فیلمای دیگه ای هم ازش دیده بودم اما با دیدن این فیلم فک کردم واقعا یه ترنسه...
من قبلا هم یه ترنس دیده بودم...یه پسر ک میخاست دختر بشه...اسمش مهشید بود...نمیدونم عمل کرده یا نه اما برای همه ترنسها ارزو میکنم به ارزوشون برسن...لایک به شایسته ایرانی...
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1393/07/13
واییییییییییییییییییییی شایسته عاشقتم خیلی قشنگ این نقش رو بازی کردی عالیییییییییییییییییییی بودییییییییییییی امیدوارم که همیشه تو کارات موفق باشی خیلی دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1393/08/09
یک نفر به من گفته بود اگه یه بار این فیلمو ببینی دیگه هر روز کارت دینش این فیلم میشه،باورم نشد اما الان خودم روزی یک بار میبینم این فیلمو.عاااااااالیه.
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1393/09/08
من هم يه ترنسم!
ولي هيكس اينو نميدونه!
يني اونقدر خودمو تغيير دادم كه كسي متوجه نشه! فقط بعضي موقعا يكي دونفر بم ميگن يه خورده رفتارت شبيه پسراس!! خيلي سخته خيلي خيلي خيلي... باور كنيد منو ادماي مثل من قبل از اينكه بميريم و بريم برزخ، تو همين دنيا برزخ رو تجربه ميكنيم!!
حتي تصورشم نميتونين بكنين كه چقدر عذاب آور و زجرآوره!
برامون دعا كنين...
يني تو عمرت ادم بي كس تر و تنها تر از ما نميبيني "به معناي واقعي كلمه"!!!
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1393/10/25
اکثر آدمای که فکر میکنن ترنس هستن واقعا ترنس نیستن :) بلکه فقط کمی عادت های پسرونه دارن.حالا یه فیلم در مورد ترنس ساخته شد همه نگین ما هم ترنسیم :) و بعضی از موارد ترنس هم با مشاوره و ... حل میشه و نیاز به عمل نیس.تعداد بسیار کمی نیاز به عمل دارن که اون هم مشکلی نیس.فقط مشکل اطاف و خوانودس که به اونا هم میشه حق داد.
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1393/12/02
خیلی عالی
هم عوامل سازنده هم موضوع و هم پرداخت قصه
پاسخ ها
یلدا
Malaysia
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
دوست عزیز اینو بدون که هیچ ترنسی اصلا دوست نداشته و نداره که ترنس باشه.چون یه ترنس چه قبل از عمل چه بعد از عمل زندگی نرمالی نخواهد داشت...طرد از خانواده.از دست دادن شغل و موقعیت اجتماعی..ناقص شدن جسم . از دادن سلامتی و خیلی چزای دیگه...اینو بدون که ترنس بودن به هیچ عنوان مزیت نیست
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1393/12/13
نمیدونم چی بگم ولی فقط دارم مدام اشک میریزم و میگم خدایا چجور میتونم از این خانوم هنرمند و بازیگر توانا شایسته ایرانی بخاطر این همه زیبا و با احساس بازی کردنش تشکر کنم و همچینن تشکری صمیمانه از گروه کارگردانی و مخصوصا خانوم غزل شاکری داشته باشم.
واقعا از افتخارات ایران زمین هستید ...
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1393/12/14
با ديدن اين فيلم واقعا دارم درک ميکنم ک چقدر اذيت ميشن وتا جايي ک نيتونن من کمکشون ميکنم چون هست اطرافم الان ميفهمم چقدر تنهام اميدوارم ک خواستشون برسن و وجدانشون آروم بگيره. خانم ايراني هم ترکوندن مرسى
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1394/03/30
می خواستم به اون دوست عزیزی که گفته بودن بعضی از ترنس ها با مشاوره مشکلشون حل میشه بگم اون هایی که بعد از مشاوره رفتارشون طبیعی میشه ترنس نیستن مشکلات دیگه ای دارن که فکر میکنن ترنس هستن.. اما کلا با این حرفتون که گفتین همه جو ترنس بودن نگیرن کاملا موافقم..
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1394/04/20
میگم پس صداشون چه شکلی انقدرکلفت شده بود پس قدشونوچجورانقدربلندکرده بودن بدنشونوچطورانقدر حالت مردونه کرده بودن من توکتم نمیره ایشون واقعا خانم باشن چون توتمام فیلم من غصه میخوردم این خانم چه قدردلم براش میسوزه توعالم واقع چکارمیکنه ولی اینکه اینجاهمه میگن ترنسیم واقعامسخرس چون من دوستای دخترکه مثل پسرارفتارکنن زیادداشتم ولی واقعاترنس نیستن ایناتوتوهمن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
شما زن قد بلند یا زنی با صدای بم یا مرد قد کوتاه یا مردی با صدای زیر تا بحال ندیدی؟!! بیشتر تو جامعه بگرد و آدمها رو ببین!
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1394/05/02
من اولین بار این فیلمو با دوستم دیدم واقعا قشنگ بود و ازون روز ب بعد تقریبا هرهفته میبینمش..از ته دلم دعا میکنم ایشالا مشکلشون حل شع :((
من عاشق شخصیت ادی بودم :)
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1394/08/13
یکی از اشناهامون به تازگی عمل تغییر جنسیتشون رو انجام دادن .برا خود من خیلی جای سوال وتعجب بود که چرا عمل تغییر جنسیت انجام دادن .این فیلم پاسخ خیلی از سوالات و سوئ برداشت های من در مورد این گونه اشخاص رو داد.جا داره که از کارگردان نویسنده این فیلم تشکر کنیم در شرایطی که سینمای ما اکثرا به موضوعات کلیشه ای وتکراری میپردازه سعی کردن با این فیلم در تغییر فرهنگ منفی که نسبت به افراد دوجنسیتی و تراجنسیتی وجود داره گامی ارزنده بردارن.امیدوارم روزی بیاد و جامعه توان درک چنین مسایلی رو داشته باشه
Canada
21:35 - 1394/10/29
بازی غزل شاکردوست عالی بود خانم ایرانی هم عالی بود من مطمئن بودم این پسره داره نقش زنها را بازی میکنه اومد ببینم کیه دیدم ای بابا خانومه و عالی بازی کرده و ما رنگ شدیم :-(

برو بچ ترنس هم کار سختی دارید ولی باید این را بدونن زندگی یک بار است و تکرار هم نمیشه پس همانجوری زندگی کنید که دوست دارید

کم کم حمایتهای از شما داره بیشتر و بیشتر میشه موفق و شاد باشید
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1395/01/07
جامعه ی ما به چنین فیلم هایی نیاز داره. چنین مواردی باید فرهنگ سازی بشن تا مردم آگاهی پیدا کنن. واقعا خدا قوت!
Malaysia
15:16 - 1395/02/05
واقعا با دیدن این فیلم خیلیا نظراتشون ممکنه در مورد افراد ترنسکشوال عوض شه..فکر نکن که توهم زدن یا بخاطر تنوع طلبی بخان باقی عمرشونو تو قالب جنس مخالفشن باشن.ممکنه خیلی از ترنسا بخاطر شرایط اجتماعی و شغلی هیچوقت نتون برن دنبال درمان یا اینکه تو رفتارشون بروز بدن...فقط اینو بگم که ترنس بودن فقط زندگی همراه با غذابه..خصوصا اینکه هیچکس از اطرافیانت درکت نمیکنه...فقط سرزنش و توهیناشون باید بشنوی..ولی ایکاش میشد داستان زندگی یه ترنس ام تو اف رو به تصویر کشید که تو جامعه مرد سالار ایرانی چقد رنج میکشیم
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1395/02/31
واقعا فوق العاده بود این فیلم .من خودم به شخصه فکر میکردم ایشون ترنس هستن .اقای ارمان شما میتونین از کمیته ی امداد وام دریافت کنین برای عمل البته با مجوز پزشک قانونی تمامی ادمایی که مظلوم واقع شدن تو جسم تضاد خودشون رو حمایت کنیم.....
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1395/04/15
واااقعا عالی بود....دوستای من اکثرا ترنس هستن. با دیدن این فیلم ؛ بیشتر درکشون میکنم که چقدر تنها هستن و زجر میکشن....ولی خداروشکر پیگیر عمل هستن که به این دوگانگی پایان بدن....این فیلم باعث شد که سطح تفکر خانواده هاشون و دیدشون نسبت به اونا یک ذره ارتقا پیدا کنه...
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1395/06/09
سلام من ترنس هستم وطی گذروندن روانشناسیام هستم کارخانم شایسته واقعا عالی بودرفتاراش خیلی درست بود
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1396/03/08
سلام من ی ترنسم یک مرد در کالبد یک زن مراحل روانشناسی روبا مخالفت خونوادم میگذرونم خانم شایسته با بازی بسیار خوبشون راه توضیح حالاتمون برا خونوادها رو خیلی اسون کرده دمش گرم ممنون خانم ایرانی ک ثابت کردین مستثنا نیستیم و مثل ما خیلی هست هنوز امید ما ب شماست فرهنگ سازی کنید ما داریم نابود میشیم توروخدا کمکمون کنید با این همه تضاد اخه مگه میشه زندگی کرد .... برام دعا کنید دوستان
-
00:01 - 1396/03/12
من خودم مونده بودم بازیگرمرده یازن واسه همین تواینترنت جنسیت این خانم روفهمیدم این اولین فیلمی بودکه ازخانم شایسته دیده بودم ولی این یه فیلم باعث شدعاشقش بشم واقعاعالییییییی بودهم فیلم بی نظیربودهم بازیگرش
France
03:10 - 1396/03/21
فوق العاده است بازی خانوم شایسته
من ترنسم و افسردگی شدید گرفتم خانوادم اصلا نمیتونن اینو درک کنن حتی این فیلمو که دیدن تا موضوعشو فهمیدن کانالو عوض کردن
نه خرج عملو دارم نه جرات گفتنشو
دیگه خسته شدم تو بدن خودم زندانی شدم
خدا چرا منو خلق کردی
United States
14:51 - 1396/10/20
دمت گرم شایسته فوقو العاده بازی کردی بعنوان ی ترنس ...خداهمیشه یارت باشه ان شالله ازاین فیلما زیاد بسازن تا فرهنگ برخورد با ترنسا تو مردم جا بیوفته کاش این فیلم تو تلویزیون هم میذاشتن خعلیا هنو فرهنگ برخورد بااینارو ندارن
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/02/18
من خودم یک ترنس اف تو امم دکترا تایید نکردن اما خودم میدونم و با دیدن این فیلم واقعا عاشق شایسته ک تو نقش ایدینست شدم خیلی خوب بازی کرده افرین ایول
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/07/16
فیلم واقعا حرف نداشت من این مشکلو با تموم وجود حس میکنم و فقط خدا میدونه چقد سختی کشیدم و میکشم و خواهم کشید تو ممرسه و تو مردم و تو دوستام همه مسخره ام میکنن و نابود شدم .....
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/07/16
فیلم واقعا حرف نداشت من این مشکلو با تموم وجود حس میکنم و فقط خدا میدونه چقد سختی کشیدم و میکشم و خواهم کشید تو ممرسه و تو مردم و تو دوستام همه مسخره ام میکنن و نابود شدم .....
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/07/16
فیلم واقعا حرف نداشت من این مشکلو با تموم وجود حس میکنم و فقط خدا میدونه چقد سختی کشیدم و میکشم و خواهم کشید تو ممرسه و تو مردم و تو دوستام همه مسخره ام میکنن و نابود شدم .....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج