ماجرای جنجالی دفن جسد بن لادن در دریا
۳۶۶۳۰
۰۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۳
۶۲۴۳
انتشار این امیل‌ها به افشای عمومی نخستین اطلاعات دولت آمریکا درباره مرگ اسامه بن لادن، رهبر القاعده منجر شده است.
خبرگزاری ایسنا: با انتشار محتوای برخی پست‌های الکترونیکی داخلی رد و بدل شده میان مقام‌های ارتش آمریکا مشخص شد که هنگام تدفین بن لادن در دریا هیچ ملوان آمریکایی در ناو یو.اس.اس کارل وینسون شاهد این مراسم نبوده و این مراسم محرمانه برای دفن وی براساس آیین‌های اسلامی اجرا شده است.

انتشار این امیل‌ها به افشای عمومی نخستین اطلاعات دولت آمریکا درباره مرگ اسامه بن لادن، رهبر القاعده منجر شده است.

این پست‌های الکترونیکی توسط نمایندگان وزارت دفاع آمریکا و براساس قانون آزادی اطلاع رسانی انجام شد.

یکی از این پست‌های الکترونیکی که مهر محرمانه بر آن خورده و در تاریخ دوم مه توسط یک افسر بلندپایه نیروی دریایی آمریکا فرستاده شده بود شرح مختصری است در خصوص اینکه جسد بن لادن غسل داده شده و سپس یک پارچه سفید دور آن پیچیده و در یک کیف حاوی وزنه‌های سنگین قرار داده شده است.افسر روابط عمومی ناو کارل وینسون در پیام دیگری گفته است که تنها گروه کوچکی از اعضای ارشد این ناو از مراسم تدفین بن لادن اطلاع یافتند.

در پیام دریادار شارل گائویت آمده است: آیین‌های تدفین بصورت اسلامی انجام شد. جسد بن لادن غسل داده شد و در یک پارچه سفید پیچیده شد و سپس در یک کیف حاوی وزنه جاسازی شد.

وی افزود: یک افسر نظامی متون مذهبی از پیش آماده شده را که توسط یک مترجم عربی ترجمه می‌شد قرائت کرد. پس از پایان قرائت وی کیف حاوی جسد به روی یک تخته صاف قرار داده شد و پس از کج شدن تخته، جسد از روی آن به داخل دریا سُر خورد.

دریافت کنندگان این پست الکترونیکی دریادار مایک مولن، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا و ژنرال جیمز ماتیس، فرمانده واحد فرماندهی ارتش آمریکا بودند.

دریادار گائویت در اظهاراتی با یک افسر دیگر به منظور صحبت درخصوص هلی کوپتر حاوی جسد بن لادن از کلمات رمزی استفاده کرده و از لفظ بسته برای آن استفاده کردند.

دریادار گائویت از دریادار ساموئل پرز، فرمانده گروه ناوبری رزمی حاوی ناو کارل وینسون می‌پرسد خبری از ارسال بسته برای ما نشده است.

پرز در پاسخ به وی می گوید: پست FEDEX بسته را تحویل داد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:03 - 1391/09/05
از مسولین محیط زیست باید خواست که بر علیه الوده کنندگان دریا طرح دعوی کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج